پرده زبرا, پوشش های پنجره ای

راهنمای انتخاب پرده مدل رومن

انتخاب پرده رومن با توجه به مدل هایی که در بازار وجود دارد و تنوع بی نظیر آن در رنگ ها و طرح های مختلف، کار ساده ای نیست. تزئین پوشش هایی که برای پنجره در نظر گرفته می شود، می تواند یک روند هیجان انگیز و چشم نواز را برای بینندگان داشته باشد زیرا شما سبک های مختلفی را برای انتخاب یک سبک مناسب در نظر می گیرید. پرده مدل رومن به دلیل قیمت مناسب و توانایی ترکیب آنها با هر دکور انتخاب خوبی است. در واقع، آنها فقط با استفاده از انواع متنوعی از سبک ها، همه جوره برای پوشش پنجره ها مناسب می باشد.

پرده های رومی یا رومن اگرچه سالهاست در بازار وجود دارند، اما یک گزینه مد روز برای صاحبان خانه های مدرن و امروزی باقی مانده است. با این وجود، انواع بسیار زیاد این پرده در بازار، تصمیم گیری در مورد بهترین و مناسب ترین مدل کار دشواری است.

از طریق راهنمای ما گزینه های خود را بسنجید و پرده های رومی را پیدا کنید که کاملاً با فضای داخلی شما مطابقت داشته باشند.

انواع مختلف پرده مدل رومن برای خانه شما

آیا به دنبال خرید و انتخاب پرده رومن برای خانه خود هستید؟ برای اینکار بهتر است که ابتدا با انواع مختلف آن آشنا شوید:

پرده رومن مدل بالونی

پرده های رومن بالونی چه به صورت آویزان یا حلقه حلقه، ظاهری رسمی و خاصی را برای شما ایجاد می کند. معمولا در پرده های رومی بالونی از پارچه های نرم از جنس پنبه یا ترکیبی از پنبه و پلی استری استفاده می شود. پارچه های نرم نیز به شما آزادی می دهند که این پرده ها را با سایر روش های دلخواه خود، پرده را لایه بندی کنید. ظاهر بسیار تزئینی آنها، این پرده را برای دکوراسیون داخلی سنتی منزل ایده آل می کند، با این وجود قابلیت انعطاف پذیری آنها باعث می شود تا برای هر اتاق و فضایی زیبا به نظر برسند.

پرده رومن مدل تخت یا Plain Fold

این مدل پرده در ظرافت و سادگی جز محبوب ترین پرده های رومن هستند. آنها با استفاده از یک تکه پارچه ساخته شده اند که هنگام پایین آمدن هیچ درزی در وسط ندارد. آنها همچنین هنگام کوتاه یا بلند شدن فضای کمتری نسبت به انواع دیگر پرده های رومی اشغال می کنند.

اگر پارچه هایی را برای این مدل سفارش داده اید که الگوهایی روی آن وجود دارد و نمی خواهید که درزها زیبایی آن را از بین ببرند، یا می خواهید یک ظاهر کلی براق ایجاد کنید، پرده مدل رومن را کاملاً ساده انتخاب کنید. این سبک بیشتر مناسب اتاقهای نشیمن و اتاق خوابهایی است که پرده بسته و باز می شود بسته به نیاز شما به نور طبیعی. عدم وجود درز، دوام پارچه را اضافه می کند و از ایجاد حجم اضافی جلوگیری می کند و آن را برای پنجره های باریک در دکوراسیون داخلی شما ایده آل و مناسب می کند.

پرده های رومن مدل ریکلس

اگر شما یک طراحی شیک و معمولی را انتخاب می کنید، پرده های رومن مدل ریلکس یک انتخاب عالی برای شماست. چین های آنها حتی وقتی کشیده می شوند، فضای راحتی را ایجاد می کنند. آنها همچنین به مهد کودک ها و اتاق های کودک که باید محیطی آرام باشد، توسط این مدل پرده، می تواند آرامش بیشتری را در این محیط ایجاد کنید.

پرده رومن مدل آبشاری

این پرده های ساده و شکیل، پیچیدگی کلی را ارائه می دهند. تطبیق پذیری این نوع پرده رومن به آنها اجازه می دهد تا به خوبی با بسیاری از سبک های دکوراسیون داخلی، از تزئینات سنتی با مدرن ترکیب شوند.

پرده های رومن مدل آبشاری با قرار دادن میله های افقی پشتی که فاصله آنها تقریباً ۶ یا ۸ اینچ است، ساخته می شوند. این باعث دوام و مقاومت بیشتر پارچه می شود.

پرده های رومن مدل Hobbled Fold

این نوع پرده ها برای افرادی مناسب است که می خواهند شخصیت خاصی را به خانه های منتقل کنند. چین های نرم آبشار مانند آنها، ظاهری متناسب با آنها را ایجاد می کند که هم در اتاق های غیر رسمی و هم در اتاق های رسمی و فضا کاری، جای می گیرد. چین و چروک هایی آن ها، طول آنها را کاهش می دهد تا عمقی ایجاد کند که جلوه ای خاص را برای شما و افرادی که در این فضا حضور پیدا می کنند، ایجاد می کند.

پرده مدل رومن لندن

پرده های رومن مدل لندن برای مناطق غیر رسمی مانند آشپزخانه، اتاق خواب و حمام عالی هستند. با این حال، به دلیل سبک چین خوردن آنها نصب آن برای نصاب کمی وقت گیر است. به همین دلیل است که آنها در مناطقی قرار می گیرند که اغلب به بالا و پایین رفتن احتیاج ندارند زیرا بیشتر برای تزئین به جای کنترل نور یا حریم خصوصی در نظر گرفته شده اند.

پرده رومن مدل Aventura

این نوع پرده ها شبیه پرده رومن مدل آبشاری است اما به لطف چند تفاوت بارز زیبایی خاص تری را برای شما خواهد داشت. طراحی پرده های Aventura از طرح های Shoji ژاپنی الهام گرفته شده است، و رولپلاک های جلوی آن فضای بی نظیری را ارائه می دهند.

پرده مدل رومن اتریشی

این ها سنتی ترین انواع پرده مدل رومن هستند که با ردیف های افقی و عمودی پوسته پوسته شدن که در پایین پرده جمع می شوند، مشخص خواهد شد. با این حال، این دقیقاً به همین دلیل است که آنها به دو برابر رومی های ساده یا تخت پارچه نیاز دارند. این همچنین منجر به این می شود که آنها یکی از گران ترین انواع پرده مدل رومن باشند.

سایه های بی بدون طناب رومی

در انتخاب پرده رومن در صورتی که می خواهید پرده ای را فیکس کرده و هیچگاه برای نوردهی جابجا نکنید، این مدل پرده رومن برای شما گزینه بسیار مناسبی است. این ویژگی بدون طناب بودن هم می تواند برای شما مزیت باشد و هم معایب. اما این مدل پرده بهترین گزینه برای اتاق خواب است و همین طور برای مکان هایی که قصد دارید هیچ نوری از بیرون وارد آن نشود.

پرده مدل رومن سلولی

پرده مدل رومن سلولی دارای طراحی مینیمالیستی و ساده ای هستند که به خوبی با هر دکوراسیون مطابقت دارد. آنها برای اتاق های غیر رسمی که از پرده های پنجره به طور منظم استفاده می شود بسیار مناسب هستند و سادگی آنها راحتی را برای شما ایجاد می کند. استفاده کم از رنگ آنها باعث می شود در اتاق های رسمی نیز نصب شوند زیرا توجه زیادی را به خود جلب نمی کنند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید