پرده زبرا, پوشش های پنجره ای

انواع پرده کرکره ای | 8 مدل خاص و پرفروش

انواع پرده کرکره ای پوشش های پنجره بسیار خوبی را برای ایجاد می کنند، زیرا کنترل آنها بسیار آسان است و فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. پارچه هایی که برای این نوع پرده ها در نظر می گیرند، ایده آل برای کسی است که این پرده ها را بیش از پیش خاص می کند. برای اتاق خواب پارچه های ضخیم با طرح های آرام، محبوب ترین هستند و گزینه های ساده و بافتی زیادی نیز برای آن ها وجود دارد. انواع پرده کرکره ای می توانند به راحتی برای هر پنجره ای قابل نصب هستند.

با نصب پرده های توری به سبک قدیمی به نفع کرکره های کرکره ای یا پارچه ای خالص ، به دنبال یک به روزرسانی مدرن فوری در اتاق خود باشید. آنها به تعمیر و نگهداری خاصی نیاز ندارند! آنها حریم خصوصی خوبی را به محیط شما می بخشند و همچنین دید خوبی را برای چشم اندازها ایجاد می کنند. پارچه های نازک و محکم مناسب پارچه هایی ساده ، بافتی یا طرح دار هستند و بیشتر حالتی مدرن دارند، اگرچه پارچه های توری سفت شده برای خانه های سنتی تر مناسب تر هستند.

معمولا هر آنچه که دوست دارید را می توانید به عنوان طرح روی پرده های کرکره ای در نظر گرفته و روی آن چاپ کنید. البته که شما انتخاب گسترده ای از طرح ها و رنگ های خاص برای سفارش پرده های کرکره ای دارید، اما می توانید تصویر خاص خود را برای طرح پرده انتخاب کرده و آن را بر روی پرده خود ایجاد کنید.

پرده کرکره ای لمینت پارچه ای

یکی از جدیدترین مدل پرده کرکره ای، پرده کرکره ای لمینت پارچه ای است. یکی از مواردی که کمتر کسی آن را می شناسد و از آن به عنوان پرده، استفاده می کند. یک پارچه چاپ شده بوکی یا سنتی به انتخاب خودتان واقعاً می تواند پرده کرکره ساده را به یک پرده خاص تبدیل کند. پرده های کرکره ای لمینیت در اثر چسباندن پارچه در دمای بالا در مکان مخصوص ایجاد می شوند. ظاهر پارچه انتخابی شما تحت تأثیر این روند قرار نمی گیرد اما سفت می شود بنابراین می توان از آن به عنوان پرده استفاده کرد. پارچه پرده پشتی یا سفید یا کرم است و می تواند به طور ۱۰۰٪ نور را به عنوان خاموشی کامل، مسدود کند یا نور را به مقدار کم به داخل انتقال دهد. لبه های قابل مشاهده برای جلوگیری از پاره شدن بیش از حد دوخته شده اند. قسمت جلوی پرده های پرده ای لمینت در یک باکس مشخص که معمولاً از پارچه پوشیده شده است که ظاهری یکپارچه به شما می دهد.

پرده کرکره ای برقی

طی سالهای گذشته قیمت پرده برقی کاهش یافته است و دیگر همانند قبل با قیمت های فضایی برای انتخاب آن ها، روبرو نیستید. آنها یک گزینه عالی به عنوان گزینه ای خاص در دکوراسیون داخلی جدید آشپزخانه برای درب های تاشو هستند. در بازار ایران و جهان، سیستمی برای این پرده ها وجود دارد که به موجب آن می توان از چند پرده در زیر یک پلت فلزی بلند، استفاده کرد. این پلت در رنگ های استاندارد و همچنین سفارشی و مخصوص، ارائه می شود تا با هر قاب درب فلزی که انتخاب می کنید، مطابقت داشته باشد. تنها چیزی برای استفاده از آن ها نیاز دارید، یک برق ۱۲ ولتی در نزدیکی پنجره یا حداقل یک فیوز معمولی است. سپس می توانید آن را با کنترل های مخصوص مدیریت کنید.

البته این سیستم ها نسبت به گذشته پیشرفت چشم گیری داشته و اکنون شما می تواند به این پرده ها برنامه بدهید که در زمان های خاص، باز و بسته شوند یا اینکه در زمان آفتاب زیاد، بسته و در نزدیک روز، باز شوند.

پرده کرکره ای دو مکانیزم

یکی دیگر از انواع پرده کرکره ای، پرده های دو مکانیز است که به شما این امکان را می دهد که نور خورشید را همان قدر که می خواهید از پنجره اتاق خود، دریافت کنید.

پرده های دو مکانیزم از دو پارچه راه راه ساخته شده است که می تواند بالا و پایین برود. نوارهای جایگزین کم و بیش مات هستند و وقتی موقعیت آنها با زنجیر حرکت می کند، الگوهای راه راه مختلفی را برای شما، ایجاد می کند و مقادیر مختلف نور از آن عبور می کند. این پرده ها به گونه ای طراحی شده اند که مقداری نور وارد می شوند و کاملاً خاموش نمی شوند. در نتیجه پرده ای را می خواهید که خاموشی کامل را برای شماف ایجاد کند، این گزینه مناسبی برای شما نیست.

امروزه پرده های زبرا دو مکانیزم، با فروش استثنایی روبرو شده و اکنون یک گزینه عالی در بین انواع پرده کرکره ای دو مکانیزم می باشد.

پرده کرکره ای Silhouette

این نوع پرده جز جدیدترین مدل پرده های کرکره ای می باشد، شباهت بسیاری به پرده های دو مکانیزم دارد. این پرده از دو پارچه بهم پیوسته ساخته شده است (نوع تلفیقی بین پرده ونیزی و پرده دو مکانیزم). کنترل نور در این نوع پرده ها متنوع بوده و همانند پرده های دو مکانیزم عمل می کنند.

پرفروش ترین پرده های کرکره ای بازار ایران

در بازار ایران معمولا انواع پرده های کرکره ای را تفاوت در جنس آن می دانند، اما به طور کلی اگر بخواهید بدانید که انواع پرده های کرکره ای که جز متداول ترین انتخاب ها هستند، چیست، در ادامه این موارد را برای شما لیست کرده ایم:

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم نکاتی خاص را در مورد انواع مدل پرده های کرکره ای به شما بگوییم. این مدل هایی که در این مقاله بررسی شده، مدل های روز پرده های کرکره ای است که هم در بازار جهانی و هم در بازار ایران با فروش قابل توجهی روبرو شده است. حال می بایست با در نظر گرفتن دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود، بهترین مدل را را انتخاب و سفارش دهید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید