همه چیز درباره موکت سیزال

لوکس دکور به عنوان نماینده فروش موکت سیزال صنعت (نماینده ی انحصاری محصولات سیزال آلمان در ایران) در غرب تهران فعالیت دارد. شرکن نوین سیزال صنعت بر این باور هستند که انتخاب یک محصول یا خدمت نیازمند حصول اطمینان از رعایت استانداردهای لازم در آن زمینه است؛ از این رو همواره تلاش کرده ایم با ارائه خدمات بهتر در این راه پیشرو باشند و بیش از یک دهه است که بصورت علمی و تخصصی در تحقق بخشیدن به این مهم همت گماشته اند . شرکت نوین سیزال صنعت به پشتوانه بزرگترین موجودی موکت در ایران بالغ بر صد ها هزاران متر مربع، مجموعه ای از متنوع ترین مدل ها را در خود جای داده است.چشم انداز موکت سیزال کمک به خلق فضا های مدرن است. فضاهایی که منجر به راحتی بیشتر و لذت بصری فراتر است؛ نه محیط هایی که به دور از جنبه زیبایی شناسی طراحی می شوند. ما میخواهیم به تصمیم های شجاعانه در انتخاب رنگ و مدل محصولات جامه عمل بپوشانیم. و سعی کنیم شهر را از رنگ های خنثی طیف خاکستری به استفاده از محیط های پر انرژی و منسجم هدایت کنیم. در این بین یک مسئله اصلی وجود دارد. و آن نحوه نگاه و نگرش ما به جهان اطراف است

 

 

همه چیز درباره موکت Sisal   (لطفا اینجا لگوی سیزال با رنگ و دقیقا چیزی که براتون ارسال میکنم جاگذاری شود )

 

موکت و فرش در فرهنگ و تاریخ ما ایرانیان نقش بسیار پررنگ و مهمی داشته و دارد. هریک از ما با توجه به  سلیقه و معیارهای خود، امکان دارد یک نوع موکت یا کفپوش را انتخاب کنیم. با توجه به طیف گسترده  و متنوع محیط هایی که میتوانیم از موکت به عنوان کفپوش در آن استفاده کنیم، انتخاب محصولی که تمام نیازهای ما را برطرف کند، بسیار مهم است.

بسیاری از ما شاید فقط به طرح و شکل ظاهری موکت و هماهنگی آن با رنگ پرده یا مبلمان با دکوراسیون داخلی توجه می کنیم. اما در مورد همین کالایی  که در طول شبانه روز آن را میبینیم و زیر پاهایمان احساسش میکنیم،  نکته های بسیار زیادی نهفته است. یک پوشش کف  مناسب مانند موکت علاوه بر کاربردش به عنوان فرش،‌ عایق دما، صدا و جذب تعلیق غبار در فضا است.

موکت از نظر زیبایی شناسی و روانشناختی نقش به مهمی  را ایفا میکند. چنین پوشش کفی  برای فضا مانند لباسی است که با طرح و نقش خود به فضای پیرامون شخصیت منحصربه فردی می بخشد. انتخاب طرح موکت برای سالن پذیرایی منزل یا اتاق خواب یک کودک، دفتر یک شرکت خصوصی یا تالار همایش های یک موسسه میتواند نسبت به طراحی داخلی آن فضا تاثیر گذار باشد. در هر صورت شما با این کفپوش دیر آشنا به راحتی میتوانید به محیط مورد نظرتان حتنوع و زیبایی خاصی را ببخشید .

مزایا و معایب موکت گزینه های جالب توجهی را در ببر می گیرند ،  که نسبت به سایر پوشش های کف  دیگر از جمله پارکت، لمینت یا سنگ نمود بیشتری پیدا می کند. در صورتی که اطلاعات درستی از مزایای و معایب کفپوش های موجود داشته باشیم قطعاً میتوان انتخاب بهتری را انجام داد .

در ادامه مواردی را بر شمرده ایم که قطعاً در انتخاب شما تاثیر گذار خواهند بود.

 

۱بافت های متفاوت، فضا های متفاوت

موکت های مرغوب دارای بافت های متفاوتی هستند. از جمله بافت ساکسونی، فریز، بربر و کات و لوپ، هر کدام از این بافت ها میتوانند ظاهر تاثیر گذار و زیبایی  داشته باشند. استفاده از موکت جهت پوشش تمام فضا یا استفاده از آن در کنار متریال های دیگر  باز میتواند به خاصی و زیباتر کردن فضای شما کمک کند با این شرح که  نبود شکلی از الیاف و بافت در محیط مانند موکت های مدرن یا فرش مطمئناً فضای شما را از اصالت و ماهیت اصلی خود دور می کند .  در انتها به این نتیجه می رسیم که میتوان با انتخاب صحیح تناسب های فوق العاده ای در محیط به وجود آورد

 

۲راحتی موکت

تا به حال حتماً متوجه صدا های ناهنجار پارکت و لمینت بعد از مدتی استفاده  شده اید. نکته هایی اساسی وجود دارد که موکت به خودی خود آنها را در هر حالتی حل کرده است. بعلت انعطاف پذیری الیاف این مشکل به راحت ترین شکل ممکن در استفاده از موکت  حل میشود، حس راحتی که موکت میتواند برای افراد بزرگسال و یا نوزاد ایجاد کند، قابل مقایسه با هیچکدام از پوشش های کف دیگر نیست. هر زمان که احساس خستگی کردید و نیاز به استراحت داشتید، تنها کافی است روی آن دراز بکشید، بخوابید و خستگی خود را مرتفع کنید .

 

۳موکت،عایق گرما و سرما

موکت یک عایق حرارتی عالی به حساب می آید. در فصول گرم یا سرد سال حس مطلوبی را در محیط به وجود می آورد . دمای مطلوب به معنای جلوگیری از هدر رفتن  انرژی و صرفه جویی در مصرف آن در تمام طول سال میباشد.

به علاوه محصولات سیزال از سیستم گرمایش از کف نیز پشتیبانی میکند. و شما حتی با وجود سیستم گرمایش از کف نیز به راحتی میتوانید از موکت های سیزال  استفاده کنید.

 

 

۴معضل کثیف شدن

استفاده از پوشش کفی  مانند موکت نیاز به توجه به مسائلی چون کنترل رفت و آمد و مراقبت همیشگی دارد. کسانی که به درستی از موکت استفاده کنند میتوانند از مزایای آن بهره مند شده و لذت کافی را ببرند  ، اما کسانی که بدون داشتن اطلاعات درست تصمیم به استفاده از موکت میگیرند با مشکلات کثیف شدن و به دنبال آن شستشو حجم زیادی از الیاف مواجه میشوند

 

 

۵کاهش آلرژی

بحث آلرژی زا بودن یا نبودن موکت به عنوان پوشش کف در مقایسه با کف پوش های  دیگر، سالهاست که مورد توجه است. و افراد با ترس از اینکه ممکن است موکت موجب تشدید آلرژی شود مواجه هستند .  اما  بر اساس تحقیقات انجام شده جواب صحیح  این است که آلودگی روی کفپوش های سخت مهار نمی شود، و به عبارتی معلق میماند. در صورتی که موکت های مرغوب از معلق ماندن گرد و غبار و آلودگی های آلرژی زا در هوا جلوگیری میکنند. و میزان عوامل تشدید آلرژی را به حداقل می رسانند.

منبع: spruce

 

۶آرامش

همه ما میدانیم که خاصیت آکوستیک موکت موجب به حداقل رسیدن صدا های اضافی  و ناهنجار محیط می گردد. امروزه فضا های شهری ما دارای آلودگی های صوتی مختلف میباشد. به این فکر کنید که با استفاده از موکت قسمت بسیار زیادی از صداهای ناخواسته محیط اطراف خود را می توانید کاهش دهید و  همانطور که همه ما میدانیم محیط آرام تر منجر به آرامش بیشتر در رفتار افراد حاضر در آن محیط خواهد شد.

 

 

۷محیط امن تر با موکت

برای کسانی که دارای نوزاد و بچه های کم سن  هستند. یا خانواده هایی که افراد کهن سال در بین اعضای خانواده  خود دارد دارند،  موکت بودن کف فضا یا حداقل اتاق ها میتواند بهترین گزینه باشد. به این علت که این افراد نیازمند توجه و دقت بیشتری هستند. و قطعا موکت میتواند حوادث ناشی از بی احتیاطی در محیط خانه را به حداقل برساند.

 

 

۸قیمت موکت

قیمت موکت و هزینه استفاده از انواع موکت های مرغوب در برخی موارد حتی بیشر از سایر کفپوش ها تمام شود. اما صرف در نظر گرفتن هزینه اولیه خرید موکت نمیتواند ملاک انتخاب قرار گیرد. به این علت که ملاک انتخاب درست میزان کیفیت یک کالا و عملکرد آن در دراز مدت است.

خرید موکت مرغوب ضمن سرمایه گذاری و عدم نیاز به تعویض آن در کوتاه مدت، در میزان انرژی های مصرفی تاثیر گذار است، آلودگی های محیطی را کاهش می دهد، صدا های داخل و خارج از محیط را به حداقل رسانده و سلامت و امنیت شما را کنترل میکندویژگی هایی که از آن نام بردیم هرکدام به نوبه خود میتوانند مزیت قابل ملاحظه ای در مقایسه با دیگر پوشش های کف داشته  باشند. هنگامی که از نزدیک با موکت در تعامل باشید و به صورت روزانه از آن استفاده کنید هر کدام از این ویژگی ها در بهترین حالت است که اهمیت پیدا می کند. برای مثال مزیت     م مقاومت در برابر سایش و کوبیدگی یکی از مهمترین عوامل در جدا کردن  یک محصول مرغوب با دیگر محصولات میباشد. و این عامل تقریبا مهمترین ویژگی موکت هست که هنگام استفاده مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت.

یا در مورد الکتریسیته ساکن اگر بخواهیم به مواردی اشاره کنیم که در زندکی واقعی برای ما که از موکت استفاده میکنیم میتواند معضل آفرین باشد؛ این ویژگی در واقع همان راه حل نظافت آسان می باشد. کسانی تجربه  استفاده از موکت را دارند به خوبی در جریان هستتند  که هنگام نظافت روزانه مواردی چون پرز، کرک و مو جذب الیاف موکت شده و با استفاده از مکش جاروبرقی قابل جدا سازی نیست و حتماً این کار را باید بوسیله دست انجام داد که کار فوق العاده زمان‌بر و خسته کننده ایست.

در مقابل موکتی را تصور کنید که استاندارد عدم تولید الکتریسیته ساکن را  داردو به راحتی نظافت شده و مواردی چون کرک، پرز و مو به راحتی توسط جاروبرقی از آن جدا می شود .

 


کمک به تنظیم بهتر دمای محیط

امکان استفاده از صندلی چرخ دار در محیط اداری

مناسب برای استفاده بر روی پله

دارای نشان استاندارد معتبر محیط زیست

عدم سایش و کوبیدگی در صورت استفاده درست

آرامش بیشتر در محیط

ویژگی فوق العاده ضد الکتریسیته ساکن

بهترین راه حلی برای مهار آلودگی صوتی

کیفیت بی مانند و تضمین مرغوبیت کالا

گردآوری مجموعه بی نظیری از طرح ها و رنگ ها بر اساس ترند های جهانی توسط معماران و طراحان داخلی

تنوع انتخاب بین بهترین گزینه های متناسب با فضای شما

گذراندن آزمایش های مختلف در راستای استاندارد های جهانی تولید موکت

از دیگر مزایای انتخاب موکت سیزال می باشند .

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن