سوالات متداول

 قیمت تمام شده برای کاغذ دیواری بستگی به عوامل متعددی چون  جنس کاغذ، نوع آن ، اندازه ای که برای دیوارها استفاده شده و هزینه های جانبی دیگر ( انجام زیر سازی قبل از نصب )  بستگی دارد.  

نوع برند انتخابی ( برندهای ایرانی با برندهای خارجی از لحاظ قیمتی بسیار با هم فرق میکنند. ) جنس های کاغذی ساده نسبت به سایر جنس ها ارزان تر هستند. کاغذ هایی که بر روی آنها یک لایه وینیل به کار رفته باشد به دلیل استحکام بالاتر مقداری گرانتر هستند. علت گرانتر بودن این نوع کاغذ ها علاوه بر استحکام ، قابلیت شستشوی آنهاست. برخی مسائل دیگر مانند اکلیلی بودن و یا مخملی بودن کاغذ دیواری بر روی قیمت آن تاثیر میگذارد.

 آخرین فاکتور تغییر قیمت کاغذ دیواری کشور تولید کننده و یا سازنده آن است . به عنوان مثال کشور ایتالیا کاغذ دیواری هایی را تولید میکند که از لحاظ قیمت گرانترین نوع هستند . کاغذ دیواری ایرانی نیز از لحاظ قیمت بصرفه ترین کاغذ دیواری ها هستند . 

برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی باید شکل رسمی تری از کاغذ دیواری را انتخاب کنید. انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی را باید بر اساس طرح مبلمان انجام دهید برای مثال اگر پارچه ای که برای مبلمان شما انتخاب شده بدون طرح و ساده است بهتر است کاغذ دیواری انتخابی شما طرحدار باشد و یا بر عکس ، تا فضا دارای هارمونی باشد. برای حفظ این هارمونی توجه به رنگ کاغذ دیواری ، سبک کلاسیک،

استفاده از انواع مکمل کاغذ دیواری، انتخاب طرح مناسب و رنگ مناسب برای پذیرایی ، هماهنگی کاغذ دیواری با کفپوش باید مد نظر گرفته شود .

توجه : استفاده از کاغذ دیواری مدرن در دکوراسیون پذیرایی

اگر دکوراسیونی که برای فضای پذیرایی انتخاب کرده اید مدرن است باید از سبک مدرن کاغذ دیواری نیز برای پذیرایی استفاده کنید. کاغذ دیواری مدرن دارای رنگ ها و طرح های ساده است. انتخاب کاغذ دیواری ساده برای پذیرایی دست شما را برای تغییراتی که در آینده در دکوراسیون می خواهید ایجاد نمایید باز می گذارد.

 

یکی از مهم ترین قسمت های منزل، اتاق خواب است.  اتاق خواب میبایستی  محلی مناسب برای استراحت باشد بنابراین باید دکوراسیون مناسب و آرام بخشی را برای آن انتخاب نمایید.  هدف از نوع دکوراسیون و انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب این است که آرامش را در فضای اتاق برای شما به ارمغان بیاورد. بنابراین در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب باید اصول روانشناسی را نیز مد نظر قرار دهید تا بتوانید محیطی آرام را ایجاد نمایید.

با توجه به دکوراسیونی انتخابی  باید نوعی مناسب از کاغذ دیواری را انتخاب نمایید. باید در نظر داشته باشید که انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب بزرگسالان و کودکان و نوجوانان متفاوت است و برای انتخاب کاغذ دیواری برای هر کدام باید نکاتی را در نظر داشته باشید. اگر برای سنین کودک و نوجوان کاغذ دیواری انتخاب می نمایید  باید از رنگ های تند و شاد استفاده نمایید . برای سنین بالاتر نیز باید از انواع کاغذ دیواری که دارای رنگ های آرامی باشد استفاده نمود ولی نباید رنگ کاغذ دیواری به گونه ای انتخاب شود که خسته کننده باشد.

اگر از رنگ های روشنی برای کاغذ دیواری اتاق خواب خود استفاده کنید که در آن از طراحی های کمی استفاده شده باشد آرامش خاصی را برای فضای اتاق خواب ایجاد خواهید کرد.

امروزه انواع پوستر دیواری نیز برای فضای اتاق خواب بسیار مورد استقبال کسانی که کار دکوراسیون داخلی انجام می دهند نیز قرار گرفته است و این کاغذ دیواری ها انتخاب را برای سلیقه های مختلف از قبل نیز ساده تر کرده است.

نصب کاغذ دیواری کاملا تخصصی میباشد که باید توسط کارشناسان با تجربه انجام شود. اما اگر تمایل دارید تا خودتان این کار را انجام دهید، روش های نصب کاغذ دیواری را در اختیارتان قرار خواهیم داد. قبل از شروع به معرفی نکات بسیار مهمی به شما می پردازیم .

در خرید کاغذ دیواری توجه داشته باشید که باید کاغذ مناسب با دکوراسیون خود را تهیه و استفاده کنید. نوع متریال کاغذ دیواری مهم است.

قبل از هر کاری باید به زیرسازی کاغذ دیواری و پوستر دیواری توجه کنید. ممکن است سطح دیوار شما به گونه ای باشد که کاغذ دیواری نتواند به خوبی به آن بچسبد. اگر سطح دیوار دارای پستی و بلندی باشد بهتر است ابتدا تمامی این پستی و بلندی ها را بر طرف کنید و سپس اقدام به چسباندن کاغذ دیواری کنید. عدم نمناک بودن نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در چسباندن کاغذ دیواری میباشد.

نصب کاغذ دیواری ابزارآلات و تجهیزات مخصوصی دارد. کاتر، چسب و چسب چوب،‌ غلتک مخصوص و قلمو از مهترین ابزارآلات نصب میباشد.

 کاغذ دیواری را به دقت و در اندازه های استاندارد برش دهید. برش کاغذ دیواری باید به گونه ای باشد که هیچگونه زائده ای نداشته باشد و همچنین کاملا دیوار را بپوشاند.

در مرحله بعدی باید از چسب استفاده کنید. بعد از اینکه کاغذ ها را به دقت بریدید باید چسب مناسب چسباندن کاغذ دیواری را به کار گیرید و مناطقی که قرار است کاغذ بر روی آنها چسبانده شود را به خوبی و البته به مقدار مناسب به چسب آغشته کنید.

 آخرین مرحله چسباندن کاغذ دیواری بر روی چسب است. کاغذ های برش خورده را به دقت بر روی دیوار بچسبانید.

پارکت های چوبی نوعی لایه های مسطح و تخت هستند که جنس آنها از چوب درختان است و برای پوشاندن کف منازل و یا ساختمان ها استفاده می شوند. استفاده از این کفپوش ها از قرنها در سطح جهان مورد توجه قرار گرفته است.  در حال حاضر از چوب درختان متعددی از جمله چوب بلوط، چوب درخت کاج، زبان گنجشگ، بامبو و افرا برای تولید پارکت استفاده می شود. 

بعضی از مردم به اشتباه تصور می کنند که اگر پارکت بکار رفته در کف پوش خانه از جنس بامبو و یا افرا باشد (بدلیل مقاوم تر بودن جنس این دو نوع چوب نسبت به چوب سایر درختان) استفاده از آنها کاملا بی نقص و بهترین انتخاب است. در صورتی که اینطور نیست و استفاده از کفپوش لمینت در مجموع، بهتر است.

البته پارکت چوبی مزایای متعددی نسبت به کفپوش های دیگر دارند از جمله محیط زیست دوست بودن آنها و همچنین زیبایی طبیعی آنها از برش های طبیعی چوب ی باشند .  

طرز استفاده از پارکت به این صورت است ابتدا با استفاده از چسب های مخصوص، کف محل مورد نظر به دقت، می چسبانند.در مرحله بعد، پس از خشک شدن چسبهای بکار رفته و سفت شدن لایه های پارکت، سطوح بیرونی آنرا که روی آن قرار داده و سابیده و بعد لاک می زنند تا صاف شود. (البته عمل لاک زدن این کفپوش های چوبی را هر چند سال یکبار، جهت برق انداختن و نو شدن سطح آنها می توان انجام داد که توسط کارشناسان توصیه می شود) 

 • پارکت (بدلیل اینکه جنسش از چوب درخت است) نسبت به آب و گاهی رطوبت بسیار حساس است و تا حد ممکن باید کاری کنید که با آب تماس نداشته باشد و یا سطح آن تا حد امکان رطوبت نکشد و خشک نگه داشته شود.
  • مراقبت از آن اهمیت زیادی دارد چون برای مثال در صورتی که سطوح نوک تیزی سطح آنرا خراش دهند، سطح بیرونی آن آسیب دیده و باید مجدد صیقل داده شده و صاف شود.
  • بعضی از پارکت ها (به ویژه آنهایی که از جنس چوب درخت بلوط هستند) گاهی دارای لکه ها و رده هایی هستند که بسیاری از افراد ظاهر آنرا چندان نمی پسندند.
  • برخی از انواع پارکت ها (به خصوص پارکت های تهیه شده از چوب کاج) بافت نرم و شکننده ای دارند و هنگام نصب باید توسط نصاب تقویت شود.
  • حساس بودن بسیاری از پارکت ها نسبت به تغییرات آب و هوایی.
  • معمولا در بیشتر موارد، بعد از چند سال نیاز است که مجددا سطوح آن اصطلاحا سایبده شده و مجددا لاک زده شود.
  • در برابر حوادثی مانند آتش سوزی باید از آن محافظت شود.

پارکت لمینیت  از مواد ترکیبی ساخته می شوند که یکی از آنها چوب است. عمدتا جنس اصلی این محصول را HDF مخفف عبارت (Hard Density Fiberhood) تشکیل می دهد. هر چند از نظر ظاهری ممکن است بنظر بیاید که این دو محصول شبیه به هم هستند اما تفاوت های اساسی بین این دو هست. امروزه به گفته بسیاری از کارشناسان، در بسیاری از کشورهای جهان، لمینت کف جای پارکت های چوبی را گرفته و به دلیل مزایای فراوانی که این کفپوش ها برای مصرف کنندگان دارند، بسیاری از مردم امروزه این نوع کفپوش ها را ترجیح می دهند. 

در دو دهه نخست این کفپوش ها کیفیت پایین تری داشتند و حتی نصب آنها نیز همانند پارکت های چوبی با استفاده از چسب انجام می شد. اما به مرور با افزایش کیفیت و تغییر در روش نصب، بسیاری از مردم جهان از این کفپوش ها استقبال کردند تا جایی که در بسیاری از مجلات تخصصی دکوراسیون خانگی و همچنین توسط بسیاری از متخصصان معماری داخلی، استفاده و نصب کفپوش های لمینت توصیه می شود. 

از مهمترین مزایا و تفاوت های این کفپوش ها با پارکت های چوبی می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • داشتن طرح های متنوع و مختلف
  • برخلاف پارکت ها که از جنس چوب هستند، جهت نصب پارکت لمینت نیاز به استفاده از چسب نیست. اینکار توسط شیارهایی خاص که دور لمینت هستند و به آنها کلیک می گویند، انجام می شود. یعنی این شیارهای بین پارکت لمینت هایی که کنار هم قرار داده می شود، اصطلاحا بصورت نر و ماده در هم قفل می شوند.
  • دوام زیاد
  • به دلیل قرار دادن فوم زیر سطح لمینت، پس از نصب معمولا مقدار زیادی از انتقال صدا به طبقه پایین جلوگیری می شود.
  • هزینه کم نصب در مقایسه با نصب پارکت
  • عدم صدمه دیدن کف اتاق بخاطر استفاده نکردن از چسب هنگام نصب
  • سهولت جمع آوری و نصب مجدد
  • مقاومت بالا در برابر آب و یا خراش اجسام نوک تیز
  • سرعت بالاتر نصب در محل مورد نظر نسبت به پارکت
  • تنوع فوم های بکار رفته
  • مناسب بودن برای بسیاری از مراکز از جمله سالن های ورزشی

 

  1.  

   اولین نکته هزینه های بالای دکوراسیون کلاسیک نسبت به دکوراسیون مدرن است. در سبک دکوراسیون کلاسیک به دلیل استفاده از وسایل چوبی هزینه های بیشتری را می بایست برای آن در نظر گرفت. همچنین در دکوراسیون کلاسیک معمولا از عناصری با اندازه بزرگ استفاده می شود در صورتی که در سبک دکوراسیون مدرن معمولا از لوازم آلات جمع و جور و کوچک استفاده می گردد. تفاوت بعدی رنگهای به کار رفته در آنها می باشد. معمولا در سبک های مدرن از رنگ های سرد و خنثی استفاده می گردد در صورتی که در سبک کلاسیک بیشتر شاهد رنگ های گرم هستیم. در سبک دکوراسیون کلاسیک در محیط های بزرگ استفاده کنید.

  این سبک برای کسانی مناسب است که عاشق نظم و تعادل در محیط داخلی هستند. همچنین افرادی که رنگ های گرم را به رنگ های خنثی و سرد ترجیح می دهند، می توانند ارتباط خوبی را با این سبک فاخر و مجلل برقرار کنند.

سقف اتاق‌ها و محیط‌های خانگی را نسبتاً مرتفع و بعضاً بلند طراحی کرده و می‌سازند به طوری که به بعضی از اتاق‌های نشیمن لقب سرسرا یا تالار نیز می‌توان داد. اتاق‌های نشیمن مدرن اما کمتر چنین چیزی را بر خود می‌تابند. این نشمین ها (منظور مدرن‌ها) که اغلب سعی در عریض و طویل نشان دادن خود دارند، سقف‌های نسبتاً نرمالی دارند که در مواردی کوتاه‌تر از واقعیت خود نشان می‌دهند.

از مواردی که به سقف یک اتاق نشیمن در دکوراسیون مدرن نیاز به بررسی هستند می‌توان به مبحث نورپردازی و دکوراتیوهای نوری اشاره کرد. اغلب نور این محیط‌ها توسط دستگاه‌های مدرن و هوشمند تأمین می‌گردد و ظاهر آن‌ها نیز یا به صورت مخفی بوده یا شکل و شمایلی عجیب دارند.

به این مطلب امتیاز دهید!
دکمه بازگشت به بالا