موکت

بهترین راه های تمیزنگه داشتن از موکت های اداری

بهترین راه های نگهداری و حفاظت از موکت های اداری_ تجاری

حتما تجربه خرید های لذت بخشی را داشته اید که زمان و هزینه صرف شده برای محصول مورد نظرتان با کیفیت محصول همخوانی داشته و احساس رضایت از خرید خود را احساس کرده اید. امیدواریم این مطلب راهنمایی و اطلاعات لازم مورد نیاز برای نگهداری و حفاظت از موکت ها را داشته باشد. همچنین با به کار گرفتن دستورالعمل ها، طول عمر و حفظ بهتر ظاهر موکت خود را تضمین کنید و کیفیت و زیبایی آن را دوام ببخشید.

پوشش های کف معمولا جزو محصولاتی هستند که زیبایی و دوام آن ها برای مصرف کنندگان اهمیت زیادی دارد. در این یادداشت منحصرا به شیوه حفاظت و مراقبت از موکت های فضای های پر تردد اداری_ تجاری می پردازیم تا لذت خرید خوب به همراه اطلاعات مورد نیاز برای استفاده طولانی مدت از موکت اداری را برای شما فراهم کنیم.

در ادامه مطلب نکاتی ذکر شده است که پیروی از آن ها به شما برای تجربه بهتر نحوه تمیز کردن موکت کمک می کند.

به طور کلی حفاظت پیش گیرانه و جلوگیری از آسیب دیدن موکت خیلی بهتر از تمیز کردن و شستشوی موکت و رسیدگی به موکت های مشکل دار می باشد. اولین قدم مناسب در این خصوص جلوگیری از تنیده شدن گرد وغبار و آلودگی با موکت و محافظت از آن است. لطفا به راهکار های زیر توجه کنید:

نصب پادری

موکت اداری_ تجاری یکی از مهم ترین انواع موکت هاست که محفاظت از آن دستورالعمل ویژه ای می طلبد. مهم ترین قدم همان طور که گفته شد جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و آلودگی به موکت است پس برای تحقق این امر نصب پادری یکی از ضروریات است. پادری مناسب با استاندارد های لازم برای تردد باید در مقابل تمامی ورودی ها و خروجی های ساختمان نصب شود که آلودگی اضافی کفش ها جذب نماید.

مطالعه نمایید!  بهترین انتخاب در انواع موکت چیست؟

دقت کنید که برای انتخاب پادری مناسب باید علاوه بر قدرت جذب خاک های خشک، توانایی جذب رطوبت و خاک های مرطوب نیز باید در نظر گرفته شود. بر همین اساس پادری ای برای شما مناسب خواهد بود که از متریال کاملا مناسب در لایه بیرونی و برخورد با سطوح و همچنین در لایه درونی برخوردار باشد.

پادری هایی که در بخش ورودی و خروجی ساختمان قرار می گیرند طول عمر مفیدی که دارند بر عملکرد مفید آن ها نیز تاثیر گذار خواهد بود. حداقل طول عمر مفید برای این پادری ها پوشش دهی 5 الی 6 قدمی شماست که در واقع می تواند تا 80 درصد گرد و غبار و آلودگی ای که شما وارد محیط کرده اید از بین ببرد.

کار مفید دیگری که می توانید در این خصوص انجام دهید نصب پادری در قسمت های داخلی ساختمان است که تردد زیادی دارد و امکان انتقال آلودگی به موکت اداری را دارد.

مهم ترین و ضروری ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید حفظ نظافت خود پادری هاست. آن ها باید روزانه و به طور منظم با توجه به میزان رفت و آمد موجود تمیز شوند. جاروبرقی از عواملی ست که برای تمیزکاری پادری ها استفاده می شود و در حفظ دوام و پایداری، همچنین طول عمر مفید و عملکرد بهتر پادری نقش مهمی دارد. اگر در تمیزی و نظافت پادری های نصب شده اهمال کنید باید بهره وری کمتر و کاهش عملکرد و قدرت جذب آن ها را داشته باشد.

 

جارو کردن موکت اداری

در برنامه نگهداری پوشش های کف مکان های پر رفت و آمد، خصوصا موکت ها، یکی از مهم ترین برنامه ها جارو کشیدن کامل و به صورت مکرر است. جاروی مداوم و در زمان بندی خاص و برنامه ریزی شده تنها راهکار مراقبتی کارساز برای موکت اداری و تجاری است. جارو کشیدن تقریبا 80 درصد خاک خشک و قابل نفوذ را تمیز می کند.

مطالعه نمایید!  راهنمای انتخاب درب کابینت آشپزخانه

این که گرد و خاک در الیاف کف پوش جمع نشوند تقریبا غیرممکن است اما با جارو کشیدن طبق برنامه می توان مقدار آلودگی را تحت کنترل در آورد. برای رسیدن به شرایط مطلوبی که گفته شد تنظیم یک جدول زمان بندی شده جارو کشیدن بسیار موثر است. برای تنظیم درست این جدول باید مناطق پرتردد، پر ترافیک، کم رفت و آمد و متوسط محیط ساختمان خود را مشخص کنید و براساس آن زمان بندی مناسب جارو کشی را تعیین کنید.

در مرحله بعدی باید نظارت درست بر انجام تمامی این کارها انجام گیرد و پس از آن باید به نوع موکت اداری مورد استفاده توجه کرد. نکته ای که خیلی پر اهمیت است جهت های مختلف الیاف موکت و ارتفاع الیاف موکت است. باید توجه داشته باشید که موکت با الیاف های بلند آلودگی را بیشتر در خود نگه خواهد داشت و همچنین عمق و قدرت بیشتر نیز در پنهان کردن لکه و گرد و غبار ها دارد. به همین خاطر اگر موکت های پرز بلند انتخاب شماست باید به این نکته که این نوع موکت به نظافت بیشتر و مستمر احتیاج دارد توجه کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن