موکت

موکت مخصوص اتاق خواب

بهتر است طرح و رنگ موکت اتاق خواب خود را با دکوراسیون منزل هماهنگ کنید تا در کل فضای داخلی حفظ گردد. برای طرح اصلی موکت اتاق خواب رنگ های خنثی بسیار توصیه شده است، در فضای اتاق که محیطی برای استراحت است از موکت های تک رنگ استفاده می شود تا به این ترتیب بتوان چیدمان بهتری را طراحی کرد.

در بین انواع موکت برای اتاق خواب موکت پرز بلند برای این که اتاق خواب بزرگ تر دیده شود ایده بسیار مناسبی است ولی در عوض برای اتاق خواب های کوچک و با فضای محدود بهتر از موکت های استفاده کنید که پرزهای کوتاهی دارند تا هماهنگی بیشتری با فضای اتاق داشته باشد. توجه داشته باشید که موکت باید در ایجاد احساس آرامش و راحتی نقش داشته باشد. بنابراین برای اتاق خواب خود موکت‌های نرم با الیاف باکیفیت بسیار مناسب می باشند.

قبل از خرید به چه نکاتی دقت کنیم؟

اگر قصد قرار دادن فرش بر روی موکت اتاق خواب را دارید بهتر است از موکت‌های با پرز کوتاه استفاده کنید تا فرش سُر نخورد.

اگر در اتاق تان کودک بازی می کند بهتر است تا جای که امکان پذیر است از موکت‌های با پرز بلند و نرم استفاده کنید تا کودک احساس خوشایند و خوبی داشته باشد.

نکته مهم دیگر در انتخاب موکت برای فضای استراحت خود بودجه ای است که شما برای این کار در نظر می گیرید. قبل از خرید بودجه ای که قرار است صرف این کار کنید را تعیین کنید و بعد از بین کارهایی که مدنظرتان است یک مورد را انتخاب کنید.

مطالعه نمایید!  راهنمای انتخاب درب کابینت آشپزخانه

قبل از این که آن را انتخاب کنید، ابتدا ببینید که قسمت پایینی در اتاق چقدر زیر آن فضا دارد که اگر موکت‌ پرز بلند خریداری کردید به هم‌ گیر نکند.

رنگ موکت مناسب اتاق خواب بسته به سلیقه شما می تواند هر رنگی که‌ دلخواه تان است باشد انتخاب رنگ موکت کاملا متفاوت‌ و سلیقه ای است.

اگر تا کنون تجربه نصب کفپوش را نداشته اید، پیشنهاد می شود برای برش های منظم و زیبایی کار، نصب آن را به یک نصاب حرفه ای بسپارید.

بهترین رنگ‌ موکت اتاق خواب برای فضای تاریک

در بعضی از اتاق خواب ها در آپارتمان ها برای حفظ حریم شخصی، اتاق خواب‌ بدون پنجره طراحی می شود، البته اگر پنجره ای وجود داشته باشد اغلب از پرده های ضخیم که روی پنجره را بپوشاند استفاده می شود. به هر حال اگر اتاق نور گیر نیست و نور کافی به اتاق نمی تابد برای جبران رنگ بهتر است موکت ها و دیوارها را روشن انتخاب کنید، از میان رنگ هایی که دوست دارید، از طیف رنگی روشن به جای رنگ های‌ تیره استفاده کنید تا فضای داخلی اتاق را پر نورتر و روشن تر نشان‌ دهد.

اگر نور پردازی اتاق کم است و بازتاب نوری در آن وجود ندارد پس بهترین گزینه مانور دادن‌ بر روی موکت ها است. نکته حائز اهمیت دیگر این که اگر شما از حیوانات خانگی نگه داری می کنید موکت اتاق خواب خور را از نوع تافتینگ انتخاب نکنید، چرا که این موکت دارای پرزهای بلندی است که به پنجه پای حیوانات گیر می کند و موجب اذیت و آزار آن‌ ها می شود.

مطالعه نمایید!  نکاتی مهم در مورد موکت

انواع موکت اتاق خواب

انواع موکت‌ مناسب اتاق خواب شامل موکت های پرز بلند، موکت کبریتی، و موکت طرح دار می باشند؛

موکت کبریتی؛ یکی از انواع موکت‌ها که با نام کبریتی شناخته می شوند در واقع یکی از مدل های قدیمی موکت هستند که قیمت آن ها نیز بسیار پایین است، دارای قطر کم‌ و سطحی نسبتا زبر می باشند که این مورد ویژگی بارز آن ها به شمار می رود.

موکت طرح دار؛ یکی دیگر از انواع موکت ها، موکت های طرح دار می باشد که این مدل دارای تنوع بسیار زیادی است و به عنوان یک انتخاب ایده آل شناخته شده می باشد، از این موکت ها می توان برای فضاهای مختلفی استفاده کرده و فضا را منحصر به فردتر جلوه داد. این مدل موکت ها علاوه بر این که برای منازل مورد استفاده قرار می گیرند برای فضاهای دیگری مثل؛ لابی های بزرگ و راه روها نیز کاربردهای زیادی دارند.

موکت پرز بلند؛ یکی دیگر از انواع موکت هایی که در بازار رایج است موکت هایی است با پرزهای بلند که انتخاب ایده آلی برای افرادی می باشد که به دنبال موکتی نرم و راحت هستند، معمولا از این مدل‌ موکت ها برای مناطق سردسیر استفاده می شود، چرا که می توانند گرمای موجود در فضا را به راحتی حفظ کنند، البته نا گفته نماند که به علت ضخامت بالای این نوع از موکت ها تا حدودی می توان آن ها را به فرش های ماشینی شبیه دانست، برای این مدل موکت اتاق خواب دو نوع پرز وجود دارد؛ پرز بریده شده و تکه ای، پرز حلقوی یا ترکیب هر دو. پرزهای بریده به دلیل پرزهای صاف و قائم خود ظاهری بسیار رسمی تری دارند. و اما پرز حلقوی، الیاف به شکل حلقه ای و پشت سر هم قرار گرفته اند و سطحی نرم و صاف را ایجاد کرده اند. این نوع موکت ها، انتخاب بسیار بهتری برای دکوراسیون اتاق خواب شما به شمار می روند.

مطالعه نمایید!  بهترین راه های تمیزنگه داشتن از موکت های اداری
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن