موکت

موکت مناسب برای اتاق کودک

در واقع مهم ترین اصلی که در طراحی داخلی منازل یا محیط های مختلف مطرح است است که بدانید چگونه به آن دست یابید یا این که بدانید چه می خواهید، هنگامی که می خواهید دکوراسیون و موکت اتاق کودک تان را تغییر دهید باید بدانید که روند انجام این کار اندکی با روند تغییر دکوراسیون اتاق بزرگسالان متفاوت است. ابتدا قبل از تغییر باید به کاربردی بودن و تناسب تمام فاکتورها و عوامل موجود در اتاق بچه ها توجه داشت، چرا که کودکان راحتی را به ظاهر ترجیح می دهند. علاوه بر راحتی موارد دیگری نیز وجود دارند که شما باید به آن ها توجه کنید.

فضا

ابتدا قبل از این که وسایل داخل اتاق کودک را انتخاب کنید، باید بدانید که چه میزان فضا در اختیار دارید. حواس تان به شکل و اندازه اتاق باشد و قبل از این که وسیله ای را برای اتاق خریداری کنید، کاملا آن را برانداز کنید. شما باید به شکل و رنگ و راحتی وسایل، مبلمان مورد استفاده و ابزار اضافی داخل اتاق خوب فکر کنید. زمانی که فکر کردید و به تصویری واضح از آن چه که می خواهید را در اتاق پیاده سازی کردید به سراغ خرید وسایل بروید.

اگر کودک شما به سنی رسیده است که می داند چه چیزی را می خواهد یا چه چیزی را دوست دارد، او را با خودتان همراه کنید، در این شرایط قطعا کودک شما همراه مناسبی برای خرید می باشد چرا که به شما می گوید از چه چیزی خوشش آمده و کدام وسیله را دوست دارد.

مطالعه نمایید!  معرفی انواع مدل موکت طرح پارکتی با رنگ های مختلف

هنگامی که کودک تان فرق و موکت مورد نظرش را انتخاب کرد شما می توانید از موکت به عنوان مبنایی انتخاب کنید که تمام وسایل برروی آن قرار می گیرند، اما اگر فرزند شما هنوز به سنی نرسیده است که قوه تشخیص داشته باشد، همه کارها و‌ انتخاب و خرید موکت اتاق کودک تان به عهده خود شما خواهد بود. و در انتها شما باید کف پوشی را مطابق با سلیقه خودتان انتخاب کنید. کف پوش باید با مبلمان و وسایلی که شما در ذهن خود ساخته اید هماهنگ باشد.

قطعا طرح زیر اندازی را که فرزند شما انتخاب کرده، باید در طی سال های بعد عوض شود چرا که فرزند شما وقتی بزرگ تر می شود طرح قبلی به نظرشان بچه گانه و خنده دار خواهد آمد. معمولا موکت هایی که در اتاق بچه ها مورد استفاده قرار می گیرند از جنس، پشم، کنف، یا الیاف مصنوعی هستند اما اکثر تولیدکننده ها از پلی پروپیلن برای تولید انواع موکت ها استفاده می کنند چرا که راحت تر پاک می شود و ظاهری بسیار زیبا دارند، علاوه بر این باید امنیت کودکان را در زمان انتخاب و خرید موکت اتاق کودک مد نظر قرار داد. معمولا کف اکثر منازل لغزنده هستند و برای اتاق ها باید موکتی مورد استفاده قرار بگیرد که بدون حرکت و بدون لیز خوردن سر جای خود بمانند تا کودکان زمان دویدن و بازی کردن زمین نخورند.

رنگ، طرح،الگو و نقش و‌ نگارها

انتخاب رنگ موکت برای اتاق کودک مانند رنگ دیوارها بسیار مهم است، به این شکل که دیوارها ساختار اتاق را می سازند و موکت می تواند مکمل آن ها باشد. موکت می تواند موجب زیبایی و جلوه بیشتر دیوارها شود، اگر شما فردی هستید که بیشتر ساده پسند می باشید باید بدانید که بچه ها سادگی را دوست ندارند و علاقه ای به ساده بودن ندارند. بچه ها بیشتر به موکت هایی علاقمند هستند که دارای طرح باربی و یا موتور سیکلت می باشند برای فرزندتان موکتی رنگی و جذاب را خریداری کنید تا حس شاد و کودکانه ای را به اتاق کودک بدهد، اما دقت داشته باشید موکتی را که می خرید با رنگ اتاق هماهنگ باشد یا به رنگ اتاق بیاید.

مطالعه نمایید!  موکت مخصوص اتاق خواب

شکل و اندازه

موکت ها دارای انواع مختلف و زیادی هستند و دست شما را برای انتخاب باز می گذارند و در این زمینه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد کودکان می توانند هر مدل و طرحی را که مد نظرشان است را انتخاب کنند، این شکل ها از شخصیت های کارتونی گرفته تا اشکال هندسی و آموزشی تمامی این موارد در بازار وجود دارند، به لوازمی که می خواهید در اتاق استفاده کنید توجه ویژه ای داشته باشید چرا که موجب می شود محیط آن طوری که دل تان می خواهد به چشم آید، انتخاب درست فرش و موکت برای اتاق کودک از جمله مسائل مهمی است که به چشم می آید، مهم نیست که شما دکور چه نوع اتاقی را تغییر می دهید مهم تر این است که چه نوع کف پوشی انتخاب می کنید تا بتواند کف اتاق را زیباتر جلوه دهد و به آن هماهنگی خاصی ببخشد.

تاتامی برای اتاق کودک

یکی دیگر از انواع موکت های مناسب برای اتاق کودک تاتامی نام دارد، این نوع کف پوش ها بیشتر برای فضاهایی که کودکان در آن جا هستند کارایی دارد، یکی از ویژگی های این کف پوش ها بافت بسیار نرمی است که دارا می باشد این مدل از کف پوش تنوع بسیار بالایی دارد و همین امر موجب جذابیت آن در زمینه تولیدات موکت اتاق کودک و کف پوش شده است موکت تاتامی کاملا ضد حساسیت است و برای پوست لطیف کودکان هیچ گونه مشکلی را ایجاد نمی کند. معمولا اندازه تاتامی ها بسیار متنوع است و به شکل مربعی هستند.

مطالعه نمایید!  راهنمای خرید موکت؛ انواع و مزایای موکت در خانه
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن