موکت

راهنمای انتخاب بهترین رنگ موکت

یکی از دغدغه های ما در زمان انتخاب موکت برای منزل، رنگ آن است. به همین منظور می خواهیم تجربه خود را برای پیدا کردن بهترین رنگ موکت، در اختیار شما عزیزان، قرار دهیم.

آیا انتخاب رنگ موکت به همان سادگی که فکر می کردید نیست؟

شما می خواهید بدانید که چه رنگهایی مرسوم و مد روز است، اما نمی خواهید بیش از حد پیشرفته باشد. پس از همه، شما انتظار دارید که موکت حداقل 10 سال در خانه شما باشد.

چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد و من اولین نفری خواهم بود که اعتراف می کنم، من یک متخصص طراحی داخلی نیستم. اما آنچه که من می دانم، سالها تجربه گوش دادن به آنچه مردم درباره موکت خود دوست دارند و یا از آنها متنفرند، می باشد.

در اینجا نحوه تجزیه و تحلیل همه چیزهایی که شما باید در مورد رنگ موکت بدانید وجود دارد:

  • نحوه انتخاب بهترین رنگ موکت
  • چه رنگ هایی برای اتاق های شما مناسب تر است
  • جنبه های عملکردی موکت (چه تاثیری بر روی خانه شما می گذارد)
  • اثرات روانشناختی رنگ موکت: چگونه رنگ ناخودآگاه بر ما تأثیر می گذارد
  • تطبیق رنگ موکت با رنگ دیوار
  • روند رنگ موکت

چگونه بهترین رنگ موکت را انتخاب کنیم؟

چند مرحله اساسی وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید تا رنگ موکت مورد نظر خود را پیدا کنید.

مرحله اول: رنگهایی را که از آنها متنفرید را از ذهن خود خارج کنید. قطعا رنگ های مورد علاقه شما می تواند بر روی روحیه و انرژی تان در زندگی روزمره، اثرگذار باشد

مطالعه نمایید!  بهترین انتخاب در انواع موکت چیست؟

مرحله دوم: بهتر است در مورد رنگ های مختلف و اثرگذاری آن بر روی روحیات انسان ها، بیشتر بدانید و سپس یک رنگ مورد علاقه را انتخاب کنید.

مرحله نهایی: بهتر است یک تکه رنگ موکت را به عنوان نمونه از بین انواع رنگ موکت، انتخاب و به خانه و اتاق مورد نظر خود، ببرید. در این صورت به سادگی می توانید متوجه شوید که این رنگ با دکوراسیون داخلی شما سازگاری دارد یا خیر.

اولین رنگی که باید برای انتخاب موکت در نظر بگیرید، چیست؟

منظور از این سوال ما، این است که اول کدام رنگ دکوراسیون را برای انتخاب رنگ موکت، باید در نظر بگیریم. برای فضای اصلی زندگی در خانه، مانند اتاق خانواده ابتدا رنگ مبل را در نظر بگیرید. دلیلش نیز این است که انتخاب رنگ پارچه بیشتر از اینکه با موکت یا رنگ باشد فقط به مبل محدود می شود. بسیاری از سبک های مبل فقط با انتخاب چهار یا پنج (یا کمتر) رنگ ارائه می شوند مگر اینکه مبل سفارشی ساخته شود. بنابراین، اگر ابتدا انتخاب نشود، یافتن مبل به سبک دلخواه شما که با فرشی که قبلاً انتخاب کرده اید مطابقت داشته باشد، دشوار خواهد بود.

اما در کل برای انتخاب رنگ موکت ابتدا رنگ مبل، سپس دیوارها و در آخر رنگ وسایل خانه را در نظر بگیرید. پیشنهاد ما این است که حتما قبل ساختن یا بازسازی خانه، فاکتور رنگ را برای تمام موارد دکوراسیون داخلی فراموش نکنید و یک سبک رنگ را برای آن انتخاب کنید.

رنگ های طبیعی در انتخاب موکت

یک دلیل وجود دارد که رنگ های خنثی بیشترین فروش را در موکت دارند و به عنوان بهترین رنگ موکت در نظر گرفته می شوند. موکت در اتاق تأثیر زیادی دارد و رنگهای روشن در یک فضای بزرگ می تواند غالب باشد. همچنین تعویض موکت نیز گران است. تا زمانی که منابع و صبر لازم برای جایگزینی موکت خود را هر چند سال یکبار با تغییر روند نداشته باشید، بهترین کار این است که رنگ کف را رنگی خنثی انتخاب کنید. و بهتر است از رنگهای روشن یا پررنگتر در سایر عناصر کم هزینه اتاق استفاده کنید.

مطالعه نمایید!  موکت ایرانی بهتر است یا موکت خارجی؟

در بین رنگ های فعلی از رنگهای خاکی خنثی، از جمله خاکستریهای گرم و بژ همیشه محبوب است. رنگ های خنثی خسته کننده نیستند.

سبک های زندگی و تاثیر آن بر روی رنگ های موکت

سبک زندگی شما و نحوه استفاده از اتاق موکت شده از نظر رنگ بسیار مورد توجه است. یک خانه شلوغ با بچه ها، حیوانات خانگی و والدین شاغل معمولاً برای رنگ های روشن مانند سفید مناسب نخواهد بود، چون به سادگی کثیف می شود و با مشکلاتی برای تمیز کردن آن، روبرو می شوید.

به خاطر داشته باشید که رنگ های بسیار روشن و بسیار تیره بقایای نامطلوب بیشتری نسبت به رنگ های میانی نشان می دهند. اگرچه یک رنگ تیره ممکن است در پنهان سازی لکه ها عالی باشد، اما پرز و گرد و غبار را بیش از سایر رنگ ها نشان می دهد. فرشی که نه خیلی سبک باشد و نه خیلی تیره بهترین رنگ موکت برای پوشاندن این کف اتاق ها خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن