کفپوش و پارکتلمینت

خرید پارکت لمینت با بهترین قیمت در تهران

احتمالاً در مورد پارکت لمینت شنیده‌اید. این محصول یکی از پرطرف‌دارترین انواع کف‌پوش است که امروزه هم در منازل و هم در اماکن تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند که از پارکت لمینت برای کف‌پوش منازل خود استفاده کنند، اما اغلب بدون اینکه متوجه باشند بدون در نظر گرفتن گزینه‌های مؤثر، مستقیماً وارد خرید می‌شوند. تعدادی سوال وجود دارد که باید هنگام خرید پارکت لمینت از خود بپرسید این سؤالات در زمان خرید به شما کمک کند.

نمونه‌ای از سؤالاتی که باید از خود بپرسید و سعی کنید برای هر یک از آنها پاسخی پیدا کنید.

قیمت پارکت لمینت چقدر است؟

چه مؤلفه‌هایی می‌تواند بر قیمت پارکت لمینت تأثیر بگذارد؟

آیا برند و شرکت تولیدکننده می‌تواند بر قیمت پارکت لمینت تأثیر بگذارد؟

چه نکاتی را در زمان خرید پارکت لمینت باید مورد بررسی قرار داد؟

عوامل مؤثر بر قیمت پارکت لمینت

مؤلفه‌های بسیاری وجود دارند که هر یک از آن‌ها به ‌تنهایی بر قیمت پارکت لمینت تأثیرگذاشته‌اند. این موارد را در کنار هم مرور می‌کنیم. پس تا پایان مطالب با ما همراه باشید:

نوع کف پارکت لمینت

یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار بر قیمت پارکت لمینت نوع کف آن است. پیشرفت تکنولوژی رفته‌رفته باعث شد که طراحان و سازندگان، بتوانند به‌راحتی این محصول را به شکل‌ها و نوع‌های مختلف تولید و به بازار فروش ارائه دهند. البته باید ذکر کرد که همین تنوع در نوع کف هزینه‌های بسیار زیادی را در بردارد. این عملکرد در زمان قیمت‌گذاری نقش بسزایی دارد.

پارکت لمینت تهران

کیفیت پارکت لمینت

مهم‌ترین ویژگی که به‌جرئت می‌توان گفت که بر قیمت در زمان خرید پارکت لمینت تأثیر می‌گذارد، کیفیت آن است. مواردی بسیار زیادی در بالابردن کیفیت نقش دارند که ویژگی پارکت لمینت محسوب می‌شوند. این ویژگی‌ها عبارت است از:

 • استقامت بالا
 • دوام
 • مقاوم بالا در برابر ضربات
 • ماندگار رنگ
 • مقاوم در برابر عوامل آتشین
 • مقاوم در برابر حرارت بالا
 • لایه اورلی
 • برآمدگی و فرورفتگی
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • جنس
مطالعه نمایید!  اشتباهات رایج در مورد پارکت لمینت کف

1 ـ استقامت بالا

مرغوبیت مواد اولیه در زمان تولید نتیجه بسیار فوق‌العاده‌ای را در زمان استفاده ارائه می دهد که می‌تواند به آن استقامت بالایی دهد. این استقامت بی‌نظیر جزئی از کیفیت محصول به شمار می‌آید که خواه ‌نا خواه در قیمت پارکت لمینت تأثیر دارد. اگر هزینه در زمان خرید پارکت لمینت برای شما مسئله‌ساز نیست، سعی بر آن داشته باشید که بهترین را برای خود فراهم سازید.

2 ـ دوام

یکی از مؤلفه‌های کیفیت بالا دوام آن است. غالباً پارکت لمینت‌های مرغوب عمر بسیار زیادی دارد که بالای 25 سال است. می‌توان گفت که دوام این محصول یک ارتباط نزدیک و مستقیمی با لایه مغزی دارد.

3 ـ مقاوم بالا در برابر ضربات

مقاومت در برابر ضربات مانند خراش و ضربه‌های متفاوت را کیفیت تضمین می‌کند. اگر پارکت لمینت‌ها از مواد اولیه مرغوب تهیه شده باشند و لایه‌های محافظ در آن احاطه شده باشد، هیچ‌گاه در برابر ضربات آسیب نمی‌بیند و زیبایی خود را از دست نمی‌دهد.

4 ـ ماندگار رنگ

تغییر رنگ گزینه بسیار مهم از دید متقاضیان است. اگر پارکت لمینت‌ها از کیفیت بالایی برخوردار باشند، هیچ‌گاه در برابر نور خورشید تغییر رنگ نمی‌دهند.

5 ـ مقاوم در برابر عامل آتشین

از دیگر مؤلفه‌های کیفیت در پارکت لمینت مقاومت آن در برابر عوامل آتشینی مانند سیگار است. اگر از بهترین مواد اولیه در زمان تولید استفاده کرده باشند، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. پس این امر می‌تواند تأثیر خود را بر قیمت پارکت لمینت بگذارد.

6 ـ مقاوم در برابر حرارت بالا

گرمایش ساختمان‌ها و منازل اکثراً از کف تأمین می‌گردد. اگر پارکت لمینت باکیفیت باشد، در برابر این حرارت بالا مقاوم است و آسیب نمی‌بیند.

مطالعه نمایید!  آیا نصب پارکت برای مناطق مرطوب مناسب است؟

7 ـ لایه اورلی

لایه اورلی مرغوبیت پارکت لمینت را نشان می‌دهد. این ویژگی زمان فرسودگی را به تعویق می‌اندازد.

8 ـ برآمدگی و فرورفتگی

برآمدگی و فرورفتگی‌های دور پارکت لمینت یکی از مؤلفه‌های کیفیت به شمار می‌آید. این برآمدگی و فرورفتگی‌ها در زمان نصب باید در یکدیگر قفل شوند اگر غیر از این باشد این محصول کیفیت بالایی ندارد. پس در زمان خرید پارکت لمینت باید به آن دقت کنید.

9 ـ مقاوم در برابر رطوبت

یکی از عوامل مؤثر در کیفیت پارکت لمینت‌ها مقاومت آن در برابر رطوبت است. اگر در زمان تهیه، مرغوب‌ترین مواد اولیه به‌کاررفته باشد، نباید محصول بعد از خیس شدن زیبایی خود را از دست بدهد. البته باید ذکر کرد که عوامل رطوبت باید به‌موقع برطرف شود.

10 ـ جنس

یکی از گزینه‌های مهم و اصلی در زمان خرید پارکت لمینت‌ها جنس است. یک نمونه از مواد اولیه برای ساخت چوب است. برای تهیه پارکت لمینت‌ها درختان بسیار زیادی مانند راش، گردو، گیلاس، افرا و بلوط مورد استفاده قرار می‌گیرند. این چوب‌های به ‌کار رفته شده قیمت بسیار بالایی دارند.

پارکت لمینت در تهران

شرکت سازنده پارکت لمینت

 

شرکت‌های تولیدکننده بسیاری هستند که در زمینه ساخت پارکت لمینت فعالیت دارند. هر یک از این شرکت‌ها به دنبال تولید و ارائه مرغوب‌ترین محصول هستند. اما شرکت‌های تولیدکننده آلمانی توانسته‌اند تا به امروز رضایت بسیاری از متقاضیان را جلب نمایند. رضایتمندی بالا را مدیون کیفیت و جنس مرغوب می‌دانند. می‌توان گفت که در زمان خرید پارکت لمینت باید شرکت سازنده را باید مورد بررسی قرار دهید.

موارد بالا تماماً بر قیمت اثر دارد که در زمان خرید پارکت لمینت باید به آن توجه کرد. گزینه‌ای که در زمان خرید باید در مورد آن به فروشنده اطلاعات کامل داد متراژ و فضای است قصد اجرای پارکت لمینت آن را دارید.

مطالعه نمایید!  لمینت چیست؟

چگونه یک پارکت با قیمت خوب بخریم؟

اگر مایل هستید که پارکتی با قیمت مناسب را خریداری کنید، باید برخی موارد را مورد توجه قرار دهید. این نکات را قبل از خرید پارکت لمینت مدنظر داشته باشید:

 • فریب ظاهر زیبای پارکت لمینت را نخورید.
 • از خرید برندها و مارک‌های نامعتبر پرهیز کنید.
 • موارد مصرفی را مدنظر قرار دهید.
 • تحقیق کنید و با خیال راحت خرید کنید.
 • در مورد نصب و نصاب تحقیق کنید.
 • ضد آب و قابل شستشو بودن را بررسی نمایید.

تمام این موارد موجب خواهد شد تا شما پس از خرید پشیمان نشوید و جنسی با کیفیت و بادوام را خریداری کنید.

پارکت لمینت

سخن آخر

قطعا شما هم موافق این موضوع هستید که پارکت لمینت یکی از قابل‌ توجه‌ترین پیشرفت‌ها در بهبود ظاهر خانه‌ها در دهه‌های اخیر است. زمانی که پارکت لمینت‌ها جایگزین مناسبی برای کف‌پوش‌ها به‌ حساب آمده‌ است، دیگر نگرانی برای تغییر و تعمیر خانه به جای نمانده است. در این مقاله بحث اصلی ما خرید پارکت لمینت بوده و عواملی که در زمان خرید باید بدان توجه کرد. با مطالعه این توضیحات صددرصد به خواسته خود می‌رسید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن