پوشش های کفکفپوش و پارکتلمینت

آشنایی با اصول انتخاب رنگ پارکت لمینت

اگر تصمیم گرفته اید که کفپوش پارکت لمینت را جایگزین فرش کنید، انتخاب کاملا به جایی است! خانه شما نه تنها زیباتر از قبل خواهد شد، بلکه ارزش ملکی خانه را نیز افزایش خواهید داد. در واقع، شما می توانید با افزودن پارکت چوب سخت 2.5٪ قیمت خانه را افزایش دهید. این دقیقا چیزی است که بسیار فروشندگان ملک، آن را در نظر می گیرند. اما، در صورتی که در انتخاب آن، اصول انتخاب رنگ پارکت لمینت را نیز در نظر بگیرید.

البته که مواردی مانند انتخاب مواد مناسب، نصب تخصصی و نیز در این بین اهمیت دارد اما اگر رنگ انتخاب شده با بخش های دیگر دکوراسیون داخلی شما، سازگاری نداشته باشد، قطعا با مشکل مواجه شده و ارزش افزوده خاصی برای شما ندارد. ما می خواهیم شما را در چگونگی انتخاب بهترین رنگ پارکت چوبی همراه با برخی نکات برای انتخاب مواد مناسب راهنمایی کنیم.

ابتدا بیایید چند نکته در انتخاب نوع پارکت با جنس مشخص را با هم مرور کنیم:

نکات مهم در انتخاب جنس پارکت

خب این موضوع در انتخاب رنگ کفپوش پارکت اهمیت زیادی دارد. قبل از اینکه بتوانید بهترین رنگ پارکت چوبی را انتخاب کنید، باید جنس مناسب را انتخاب کنید که شامل سختی آن نیز می شود. مقیاس سختی   جنکا میزان سختی چوب را ارزیابی می کند. همانطور که در این مقالات قبلی توضیح دادیم، سختی یک چوب با توجه به مقدار نیروی مورد نیاز برای هدایت یک توپ فولادی به قطر 444 اینچ تا عمق نیمی از قطر توپ تعیین می شود.

به زبان ساده، هرچه درجه سختی بالاتر باشد، پارکت سخت تر و مقاوم تر خواهد بود. بامبو و اکالیپتوس رشته ای در رأس آنها قرار دارد که دارای امتیاز 4000 تا 5000 است. اگر بچه های کوچک یا حیوانات خانگی دارید، چوب سخت تر و مقاوم تری می خواهید. به خاطر داشته باشید، مقاومت همیشه بهتر نیست. کار با مواد سخت تر دشوار است. به طور کلی، هزینه نصب بیشتری نیز دارد، زیرا مدت زمان بیشتری طول می کشد تا میخ ها و پیچ ها را به داخل آن بکشید.

مطالعه نمایید!  چگونه در ایام کرونا کفپوش و لمینت منزل و محل کارمان را ضد عفونی کنیم؟

مواد هنگام تصمیم گیری در مورد رنگ کف چوب مهم هستند. به عنوان مثال، بامبو تیره تر است در حالی که بلوط اغلب سبک تر است. به یاد داشته باشید، چگونگی مهندسی، ساخت و اتمام چوب بر روی سختی آن تأثیر می گذارد. قبل از انتخاب جنس پارکت، با یک متخصص چوب سخت در مورد انواع مختلف چوب و سختی آنها صحبت کنید.

نکات مهم در انتخاب رنگ کفپوش پارکت

حال که اندکی با اهمیت جنس پارکت در انتخاب آن، آشنا شدید بهتر می توانید رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید. در اینجا 5 نکته برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد انتخاب رنگ کف چوب سخت برای خانه آورده شده است.

رنگ روشن پارکت مناسب اتاق های کوچک

اگر پارکت لمینت خاصی را برای اتاق کوچکتر در نظر دارید، رنگ روشن تری را انتخاب کنید. پارکت چوب های رنگ روشن، در بیشتر موارد، فضای اتاق را بزرگتر نشان می دهد. دلیل این امر این است که باعث می شود فضا باز و دلپذیرتری به نظر برسد. دو نمونه از آن پارکت لمینت رنگ بژ یا سفید است. آنها همچنین هنگام تزئین بقیه اتاق و در نظر گرفتن نکات دکوراسیون داخلی، کمک ویژه ای می تواند بکند. شما می توانید رنگ های روشن تری را برای پرده های اتاق خود در نظر بگیرید و نور خورشید را خیلی حرفه و زیبا به داخل اتاق منتقل کنید یا می توانید قطعات تیره تری برای کنتراست بهتر اضافه کنید.

رنگ های تیره تر پیچیدگی را بیشتر می کند

در سال های اخیر، چوب های عجیب و غریب و رنگ های تیره تر به یک روند دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. همانطور که گفته شد، بامبو یک گزینه دوستدار محیط زیست، عجیب و غریب است که تمایل به رنگ تیره تری دارد. اشتباه نکنید، جنگل های تیره خاصی را برای شما دارند. اما، آنها برای هر مکانی مناسب نیستند. در بسیاری از موارد، کفهای تیره تر، اتاقها را کوچکتر نشان می دهد. اما، نصب آن در آشپزخانه و حمام گزینه خوبی باشد. بنابراین یکی از اصول انتخاب رنگ پارکت لمینت، در نظر گرفتن رنگ های تیره تر برای کف های آشپزخانه است.

مطالعه نمایید!   سوالاتی که باید پیش از شروع طراحی داخلی منزل معمار از شما بپرسد!

پارکت های طرح دار

اگر ظاهر کلاسیک و قدیمی را دوست دارید، چوب های طرح دار مناسب خانه شما هستند. پارکت یکی از انواع اصلی این دسته است. سایه های مختلف بسیاری از سبک ها و دکورهای مختلف را تکمیل می کنند. اما پارکت تنها چوب طرح دار نیست. تخته های چوبی اصلاح شده نیز می تواند نقش و نگار خاصی را در فضاهای شما ایجاد کنند. اینها در رنگهایشان واریانس طبیعی دارند که منجر به بافت غنی تری می شود. بعضی از چوب ها گره های تیره تری نسبت به بقیه دارند. گل های خار مریم، کاج گره دار و گیلاس مخلوط دانه به دلیل تنوع رنگی که دارند زیبایی طبیعی دارند.

تصویر بزرگتر را در ذهن خود نگه دارید

اگر می خواهید پارکت های طرح دار را انتخاب کنید، تصویر بزرگتری از آن در ذهن داشته باشید. گرچه به نظر می رسد کلاسیک تور باشد و در اتاق نشیمن یا اتاق خانوادگی شخصیت و منش بیشتری را ایجاد کند، اما ممکن است در آشپزخانه خسته کننده به نظر برسد. این نباید تصمیم شما را تغییر دهد ، اما اگر از نورپردازی ملایم تری در آشپزخانه خود استفاده می کنید این انتخاب رنگ کفپوش پارکت مناسب شماست.

نور خورشید را در نظر بگیرید

نور طبیعی می تواند ظاهر کفپوش چوبی را در طول روز تغییر دهد. اگر چوبی را در اتاقی با نور زیاد خورشید نصب می کنید، در روز متفاوت از شب خواهد بود. اشعه UV همچنین می تواند به مرور زمان به چوب آسیب برساند. در بعضی از جنگل ها، آن را سفید می کند در حالی که می تواند برخی موارد را تیره تر کند. حتما از متخصص کفپوش خود بپرسید که چگونه نور خورشید بر چوب شما تأثیر می گذارد. البته که این مورد را می توان تا حدودی با استفاده از مدل های خاص پرده های زبرا، پوشش داد.

مطالعه نمایید!  انواع مدل‌های کفپوش مناسب هر فضا

نمونه های آن را به خانه بیاورید

تنها راهی که می دانید اگر رنگی را دوست دارید یا نه این است که نمونه ای را به خانه ببرید. اطمینان حاصل کنید که از تمام رنگهایی که در نظر دارید نمونه برداری می کنید. آنها را در اتاقهایی نصب کنید که می خواهید آنجا را کفپوش کنید. بهتر است آن را چند بار جابجا کنید تا بهتر متوجه شوید که رنگ کدام برای شما بهتر است. سپس، آنها را به هم بچسبانید تا در کنار هم مقایسه کنند. آنها را نزدیک مبلمان خود قرار دهید تا بتوانید با دکوراسیون خود از شکل ظاهری آن استفاده کنید. آنها را به پنجره ها و منابع نور نیز نزدیک کنید تا سازگاری آن را با این موارد بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن