لمینت

نکات مهم در انتخاب بهترین پارکت لمینت

بهترین پارکت لمینت را زمانی می شناسید که بدانید بهترین از نظر شما چیست. ما اغلب می خواهیم بدانیم کدام یک برای ما بهترین است قبل از خرید هر چیزی، البته ممکن است “بهترین” همیشه انتخاب درستی برای شما نباشد. این می تواند یک نظر شخصی شما باشد در مقابل چیزی که قابل اندازه گیری یا مقایسه است. بعضی اوقات بهترین محصول ممکن است برای شخص شما بهترین نباشد. به عنوان مثال، من شخصاً فکر می کنم بهترین اتومبیل موجود در حال حاضر بنز s500 است، اما همه موافق نیستند. همسر من فکر می کند این یک ماشین خارق العاده برای ما است. با یک جستجو ساده متوجه می شوید که بهترین ها را باید بر اساس معیارهایی رتبه بندی کرد و سپس از بین آن ها، مناسب ترین را بر اساس شرایط خود، خریداری کرد.

ابتدا باید برند مناسب را در انتخاب بهترین پارکت لمینت، انتخاب کنید

انتخاب بهترین برند و شرکت پارکت لمینت چیست؟

با انتخاب یک شرکت معتبر کفپوش پارکت چوبی معتبر شروع کنید. مهم است که آنها محصولات خود را به خوبی بفهمند و بتوانند نکات مثبت و منفی را به درستی برای شما توضیح دهند. آنها باید سوالات درستی از شما بپرسند تا بتوانند مناسب ترین محصول را ارائه دهند. غالباً شما به راحتی با دانستن چند نکته ساده، خرید بهترین کفپوش پارکت نخواهید بود و این امر می تواند منجر به خرید پارکت نامناسب برای شما شود و هزینه های بیهوده ای را به گردن شما بیاندازد. سرویس خوب گاهی می تواند مهمترین عامل در انتخاب کفپوش های چوبی باشد و شما می توانید با خواندن بررسی های واقعی در مورد آن قضاوت کنید.

شناخت بهترین برندهای پارکت لمینت در ایران و جهان

تیم خرید لوکس دکور همیشه سعی خواهد کرد بهترین مارک پارکت لمینت را از سراسر جهان برای شما فراهم کنند تا شما انتخاب های متنوعی داشته باشید. ما سعی می کنیم وقتی برندی  را انتخاب می کنیم ، مستقیماً از کارخانه آنها خریداری کنیم تا بهترین قیمت را به شما ارائه دهیم. این نیاز به تعهد قابل توجهی در سهام دارد، بنابراین ما با تأمین کنندگان تعامل کرده و کالاهای مناسبی را به شما ارائه خواهیم داد.

اما به طور کلی قبل از اینکه یک برند کفپوش چند لایه پارکت را در نظر بگیرید، کیفیت، تأثیرات محیطی، نصب، پشتیبانی توسط شرکت، قیمت و دکوراسیون داخلی خود را در نظر بگیرید. هر برند دامنه های خاص خود را خواهد داشت که در قیمت و کیفیت نیز متفاوت است. در ادامه برخی از برترین برندهای خارجی و داخلی را به شما معرفی می کنیم که در هنگام خرید، این برندها برای شما آشنا باشد:

لمینت های SOLOWOOD که در سه بخش زیر دسته بندی می شوند:

برند ELEGANT

محصول جدیدی است که با ترکیب دانش و تجربه ایرانی و تکنولوژی آلمانی در هم آمیخته شده و از بهترین متریال های اروپایی تهیه شده است و به بازار عرضه گردیده است.

لمینیت ELEGANT دارای ضخامت 8.1 میلی متر می باشد و با عرض 19 سانتی متر و طول 1290 میلی متر تولید گردیده است. که متراژ هر بسته 1.9068 متر مربع می باشد .

HDF داخلی وارداتی ، OVERLAY دار، که در نهایت لایه سطحی کار را در برابر خش ،  حرارت ،  رطوبت دارای مقاومت بالایی نگه میدارد . در هنگام نصب 4 سر کلیک هستند یعنی لمینیت از هر چهار طرف با زاویه نصب می شود که این کلیلک ها پارافین خورده و در مقابل رطوبت از روی کار دارای مقاومت بالایی می باشند .

در 9 کد ( رنگ بندی )  موجود می باشند .

[foogallery id=”3219″]

برند EXPERIENCE و EXPERIENCE PLUS

لمینیت  EXPERIENCE , EXPERIENCE PLUS هم از محصولات برند سولوود می باشد دارای ضخامت 8 میلی متر می باشد و در دو سایز مختلف به طول 1020 و 1390 میلیمتر تولید گردیده است،  این در حالی است که عرض آنها در دو طول اعلام شده یکسان و برابر 228 میلیمتر است .

HDF داخلی وارداتی ، OVERLAY دار، که در نهایت لایه سطحی کار را در برابر خش ،  حرارت ،  رطوبت دارای مقاومت بالایی نگه میدارد . در هنگام نصب 4 سر کلیک هستند یعنی لمینیت از هر چهار طرف با زاویه نصب می شود که این کلیلک ها پارافین خورده و در مقابل رطوبت از روی کار دارای مقاومت بالایی می باشند همچنین FOUR V هستند یعنی از هر چهار طرف در دسته V GROUP ها قرار می گیرند .

در 13 کد ( رنگ بندی )  موجود می باشند .

[foogallery id=”3220″]

پرفروش ترین و بهترین برند پارکت لمینت در ایران

این دو برند، برترین ها در حوزه تولید پارکت لمینت های درجه یک هستند. در ادامه لیستی از برترین برندهایی که در بازارهای ایران وجود دارد برای شما لیست کرده ایم:

 • Pergo
 • Armstrong
 • Mohawk
 • Quick Step
 • BerryAlloc
 • Classen
 • Vario ترک
 • Royal Floor

هر پارکت لمینت خوب، دارای چه مشخصاتی است؟

برای شروع، درک مشخصات پارکت لمینت ها بسیار مهم است. این کفپوش پارکت دارای تعداد بی شماری مشخصات است که می توانید از بین آنها انتخاب کنید ، اما بیشتر مربوط به بازاریابی است تا کاربرد عملی. با نادیده گرفتن ترجیحات شخصی مانند نحوه انتخاب رنگ مناسب کفپوش لمینت، مهمترین مشخصات قابل توجه عبارتند از:

 • رتبه بندی AC
 • ضخامت
 • مقاومت آب

منظور از رتبه بندی AC چیست و چرا اهمیت دارد؟

رتبه بندی AC برای انواع پارکت لمینت بدین منظور استفاده می شود که شما بدانید که آن را برای چه مکانی از نظر ترافیک رفت آمد، استفاده کنید. البته که برای این کار تست خراش را نیز استفاده می کنند اما این فاکتور اهمیت بیشتری در این بین، دارد. رتبه بندی AC از AC1 تا AC6 متغیر است. برای بیشتر خانه های مسکونی با تعداد 4 نفر خانوار از ac3 و ac4 استفاده می کنند. حال اینکه کدام AC برای چه مکان هایی مناسب است، در ادامه با هم بررسی می کنیم:

AC1-2  مناسب مناطق کم رفت و آمد متوسط ​​مانند اتاق خواب ها

AC3-4  سطح متوسط ​​تا زیاد ترافیک مانند راهروها

AC5-6 استفاده مسکونی یا تجاری با ترافیک بالا مانند دفاتر کار و اداره جات ها

ضخامت کف لمینت تاثیری در دوام و ضد خراش بودن آن نخواهد داشت. این فقط توسط درجه سایش تعیین می شود. اما هنوز از جهات دیگر مهم است. کف لمینت ضخیم تر باید دارای سیستم کلیک ضخیم تری باشد و این باعث استحکام آن می شود. نصب کفپوش لمینت به اندازه کافی ساده است، اما گاهی اوقات ممکن است به کمی نیروی اضافی نیاز داشته باشید. داشتن یک سیستم کلیک ضخیم و قوی هنگام نصب بسیار شکننده خواهد بود.

کف ضخیم تر مانند کف لمینت 12 میلی متر، احساس قدرت بیشتری برای شما در زیر پا خواهد داشت. داشتن یک تخته قوی برای راه رفتن کاملاً مطمئن تر است و در مقایسه با تخته نازک تر، احساس لوکس تری به شما می دهد. همچنین از تخته کف لمینت نازک تر یا تخته لمینیت 7 میلی متر کمتر انعطاف می یابد که در صورت وجود ناهمواری جزئی در کف زیرین می تواند مفید باشد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن