لمینت

سرامیک بهتر است یا کفپوش لمینت؟

سرامیک بهتر است یا لمینت؟ این سوالی است که اکثر کسانی که قصد نوسازی یا بازسازی منزل شان را دارند، برای شان پیش می آید. بنابراین اگر شما هم قصد تغییر دکوراسیون منزل تان را دارید، باید حتما توجه داشته باشید که کفپوش منزل تاثیر بسیار مهمی در دکوراسیون خانه دارد، آنقدر که حتی اگر در انتخاب رنگ آن به خوبی دقت نکنید، نتیجه رضایت بخشی از تغییر دکوراسیون نخواهید گرفت! اما سرامیک و پارکت لمینت هر یک دارای تفاوت هایی هستند که این تفاوت ها شامل طرح ها، رنگ ها، تنوع و از همه مهم تر جنس آن است و همانطور که می دانید سرامیک از جنس سنگ ساخته شده و آن را به دست انسان و با استفاده از رس گداخته شده تهیه می کنند.

اما جنس کفپوش لمینت از چوب می باشد و اینجاست که اصلی ترین تفاوت سرامیک و پارکت آشکار می گردد.  کفپوش لمینت از فیبرهایی متراکم معروف به HDF ساخته می شوند اگر بخواهیم این دو را با یکدیگر مقایسه کنیم باید بسیاری از موارد مختلف را در نظر بگیریم که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.

تفاوت بین سرامیک و کفپوش لمینت چیست؟

همانطور که گفتیم لمینت از جنس چوب بوده و اگر به خوبی از آن نگهداری شود، حدود 20 سال عمر می کند و در مقابل آن سرامیک دوام خیلی بالاتری دارد چراکه جنس آن سخت تر از چوب می باشد.

از دیگر موارد مقایسه سرامیک و لمینت می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که برای نصب سرامیک باید حتما یک فرد ماهر و حرفه ای این کار را انجام دهد و نیازمند دستگاه های خاص می باشد و به طور کلی دردسرهای خاص خودش را برای نصب دارد، در صورتی که برای نصب کفپوش لمینت، چندان مهارت خاصی نیاز نیست و می توانید به راحتی و با رعایت اصول خودتان آن ها را نصب کنید.

مطالعه نمایید!  خرید پارکت لمینت با بهترین قیمت در تهران

یکی دیگر از تفاوت سرامیک و لمینت در این است که برای تمیز کردن لمینت نیاز به نکات ریزی دارید که اگر آن ها را به خوبی رعایت نکنید از دوام و طول عمر کفپوش تان کاسته می شود، برای مثال اگر برای تمیز کردن آن از آب به صورت مستقیم استفاده کنید پس از مدتی رطوبت را به خود جذب کرده و به مرور زمان پوسیده می شود و یا سطح چوبی آن بر آمدگی پیدا می کند. این در حالی است که برای تمیز کردن سرامیک می توان از هر روشی استفاده کرد می توانید آب را به صورت مستقیم بر روی سطوح گرفته و یا حتی آن را با انواع مواد شوینده تمیز کنید آن هم بدون اینکه ذره ای آسیب ببیند.

چوب طرح خاصی ندارد اما با این وجود بافت خالصش زیباترین و طبیعی ترین چیزی است که باعث محبوبیتش در میان مردم برای طراحی دکوراسیون شده است، اما با این حال بسیاری از مردم ترجیح می دهند که برای بازسازی و تغییر دکوراسیون هم که شده از سرامیک استفاده کنند، چراکه طرح های سرامیکی بیش از اندازه تنوع دارند به طوریکه نقش و نگاره های مختلفی داشته و حتی تنوع در رنگ بندی شان به قدری زیاد است که انتخاب را سخت می کند و این در حالی است که لمینت کفپوش طرح ها و رنگ های چندانی ندارد و بیشتر رنگ هایش در طیف قهوه ای روشن، تیره و کرمی و مشکی ختم می شود. البته در  این مورد یک پیشنهاد ویژه هم برای تان داریم، بسیار پیش آمده که اکثر خانواده ها به دلیل داشتن فرزندان کوچک و عدم صلاحیت برای نگهداری از کفپوش های چوبی، مجبور می شوند که قیدش را زده و به سراغ سرامیک بروند اما در این مورد یک راه حل جالب وجود دارد و آن هم این است که از سرامیک هایی استفاده کنید که طرح چوب و پارکت هستند. این سرامیک ها در آرشیو و آلبوم اکثر گالری های فروش سرامیک وجود دارند.

مطالعه نمایید!  آشنایی با اصول انتخاب رنگ پارکت لمینت

کیفیت لمینت بیشتر است یا سرامیک؟

در مقایسه لمینت و سرامیک باید بگوییم که هر یک ویژگی های خاصی دارند که نسبت به یکدیگر برتری پیدا می کنند اما از لحاظ کیفیت، دوام و ماندگاری سرامیک حرف اول را می زند. اما این موضوع به این معنی نیست که سرامیک به هیچ وجه خراب نمی شود و آسیب نمی بیند. باید بگوییم که اگر روزی نیاز به ترمیم سرامیک در گوشه ای از منزل تان داشته باشید، باید کلی به خرج بیفتید و از همه مهم تر اسباب و وسایل خانه را کنار زده تا نصاب برای ترمیم دوباره اقدام کند و این در حالی است که برای ترمیم لمینت نیازی به این همه دردسر نخواهد بود! اگر گوشه ای از کفپوش خراب شود، شما به راحتی می توانید به نمایندگی و مغازه ای که آن کفپوش را انتخاب کرده اید، مراجعه کرده و به اندازه مورد نیاز تان لمینت خریداری کنید و خودتان به راحتی کفپوش جدید را جایگزین کفپوش قدیمی نمایید. یکی دیگر از مسائلی که باعث می شود بسیاری از مردم کفپوش را به سرامیک ترجیح دهند این است که نه تنها دکوراسیون منزل را به قول معروف شیک و لاکچری تر نشان می دهد، بلکه می توانید هر موقع که از آن خسته شدید و احساس کردید که منزل تان نیاز به یک تغییر اساسی دارد آن را به راحتی در آورده و کفپوش هایی جدید با رنگی تازه جایگزینش کنید.

در آخر باید بگوییم که با توجه به بررسی تفاوت بین کفپوش لمینت و سرامیک انتخاب هر یک کاملا سلیقه ای می باشد و با توجه به بودجه و نیاز منزل تان می توانید هر کدام را انتخاب کنید.

مطالعه نمایید!  زیبایی انواع پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن