کفپوش و پارکتلمینت

مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن

هر تغییری ممکن است بر روی دکوراسیون منازل و حال و هوای آن تأثیر بگذارد. یکی از این تغییرات مربوط به فضای داخلی پوشش کف منازل است. اگر افراد بتوانند با آگاهی کامل این تغییرات را اجرایی کنند دکوراسیونی بی‌نظیر برای خود و دیگر افراد به وجود می آورند. گزینه‌های بسیاری وجود دارد، اما می‌دانید کدام پارکت لمینت برای فضای مورد نظر شما بهترین است؟ در این مقاله مزایا و تفاوت‌های پارکت لمینت روشن و تیره را بیان کرده‌ایم تا شما بهترین و مناسب‌ترین تصمیم را بگیرید، پس با ما همراه باشید.

نوع پارکت لمینت

زمانی که نوبت به انتخاب پارکت لمینت می‌رسد، این سؤال پیش می‌آید که چه نوع پارکت لمینتی مناسب است. از سبک روشن یا تیره باید استفاده کرد. برخی از افراد رنگ‌های تیره‌تر و غنی‌تر را ترجیح می‌دهند، در حالی ‌که برخی دیگر سایه‌های روشن‌تر را در نظر دارند و بسیاری دیگر نمی‌دانند از کجا شروع کنند.

عوامل بسیاری مانند سبک مبلمان، رنگ دیوارها و تم منازل وجود دارد که در انتخاب پارکت لمینت روشن و تیره تأثیرگذار هستند. ایده‌های خود را با راهنمایی‌های ما به واقعیت مبدل سازید.

سؤالاتی وجود دارد که باید تک‌تک آنها را در زمان پارکت لمینت کردن مورد بررسی قرار داد. متداول‌ترین سؤالات عبارت است از:

آیا سایه خاصی وجودداردکه شما به سمت آن جذب می‌شوید؟

آیا خانه شما سبک طراحی خاصی دارد؟

خانه شما چقدر نور می‌گیرد؟

از چه نوع نوری استفاده می‌کنید طبیعی یا مصنوعی؟

دیوارها در حال حاضر چه رنگی هستند؟

مبلمان شما چه شکلی است؟

 

پارکت لمینت تیره یا روشن

در ادامه مطالب مزایا و معایب پارکت لمینت‌های روشن و تیره را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

مزایای پارکت لمینت تیره

پارکت لمینت تیره یک گزینه فوق‌العاده و برجسته برای فضاهای بزرگ و روشن است. اگر دیوارهای شما روشن و پنجره‌های بزرگ دارید پارکت لمینت تیره یک تعادل فوق العاده ایجاد می‌کند. چه خانه شما ظاهری مدرن و امروزی داشته باشد و چه از نظر زیبایی سنتی، پارکت لمینت تیره می‌تواند طیف وسیعی از طرح‌های داخلی را بهبود بخشد. پارکت لمینت تیره برای ایجاد فضاهای گرم در سرتاسر خانه شما ایده‌آل است، انتخابی شیک برای بسیاری از طرح‌های داخلی است. گزینه‌ای خیره‌کننده برای اتاق‌خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه و راهرو محسوب می‌شود.

مطالعه نمایید!  اشتباهات رایج در مورد پارکت لمینت کف

معایب پارکت لمینت تیره

اگر فضای داخلی منزل کوچک باشد پارکت لمینت تیره گزینه مناسبی نیست؛ زیرا تیرگی فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهد. نظافت و پاکیزگی این نوع از پارکت لمینت بسیار خسته‌کننده است. گردوغبار اولین چیزی است که در آن‌ها زود نمایان می‌شود.

مزایای پارکت لمینت روشن

پارکت لمینت روشن نیز همانند پارکت لمینت تیره از مزایای ویژه‌ای برخوردار است. یکی از مزایای این نوع از کف‌پوش‌ها بازتاب مناسب نور است. این میزان بازتاب در فصل‌های سرد سال باعث افزایش گرما و نور در منزل می‌شود. یک نمونه دیگر از مزیت‌های پارکت لمینت روشن پاکیزگی و نظافت آن است. گردوغبار در این سبک به‌ندرت قابل ‌مشاهده است. اگر شما از افرادی هستید که فرصت بسیار زیادی برای تمیزکردن ندارید بهترین گزینه به شمار می‌آید.

معایب پارکت لمینت روشن

یک نمونه از معایب بسیار بارز پارکت لمینت روشن احساسی است که از خود بازتاب می‌دهد. این نوع از پارکت لمینت کسالت‌بار است و به‌جرئت می‌توان گفت جذابیت بسیار خاصی ندارد. برای برطرف‌کردن این عیب باید از عواملی مختلف با رنگ‌های متضاد استفاده کرد. مثلاً در کنار پارکت لمینت روشن از مبلمان و دکوراسیون تیره استفاده کنید. در بالا بیان کردیم که این نوع از پارکت لمینت گردوغبار را نشان نمی‌دهند اما در مورد لکه‌ها این‌گونه نیستند. در پارکت لمینت کوچک‌ترین لکه به‌راحتی قابل ‌مشاهده است.

نکات قبل از خرید پارکت لمینت

پارکت لمینت امروزی با تکنیک‌های  پیشرفته چاپ و جدیدترین فناوری‌های مورد استفاده در ساخت آن، کفپوشی بادوام، مقرون به صرفه و زیبا است. برای اجرای بهترین پارکت لمینت تعامل آن با دکوراسیون پنج نکته وجود داردکه باید به آن ها توجه کنید. این نکات عبارت است از:

  • پارکت لمینت با کیفیت دارای تخته‌های ضخیم است.
  • اهداف خود را برای فضایی که در حال نصب کف‌پوش لمینت خود هستید، بدانید.
  • نوع ترافیکی را که طبقه شما تحمل می‌کند، درنظر بگیرید.
  • به اتاق‌های اطراف فضایی که لمینت شما در آنجا قرار خواهد گرفت، توجه کنید.
  • در مورد گارانتی و شرایط بپرسید.
مطالعه نمایید!  مهمترین معیارهای انتخاب پارکت و لمینت

مقایسه پارکت لمینت روشن یا تیره

1 ـ پارکت لمینت باکیفیت دارای تخته‌های ضخیم است.

هنگام خرید پارکت لمینت برای خانه خود باید مطمئن شوید که یک محصول با برند باکیفیت خریداری کنید، هرچه پارکت لمینت ضخیم‌تر باشد، دوام طولانی‌تری دارد.

2ـ اهداف خود را برای فضایی که در حال نصب پارکت لمینت خود هستید، بدانید.

آیا دوست دارید اتاق کوچک شما بزرگ تر نشان داده شود؟ رنگ‌ها و الگوی نصبی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند کل ظاهر و احساس فضای شما را تغییر دهد. برای مثال، تخته‌های پهن‌تر و رنگ‌های روشن‌تر به بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان ‌دادن اتاق‌های کوچک کمک می‌کنند.

3 ـ نوع ترافیکی را که طبقه شما تحمل می‌کند، در نظر بگیرید.

پارکت لمینت به‌اندازه کافی سخت است. اما انتخاب‌هایی وجود دارند، که می‌تواند به شما کمک کند تا تعمیر و نگهداری را برای شما آسان‌تر کند. اگر پارکت لمینت خود را در محلی نصب می‌کنید که مستعد کثیفی است، ممکن است بخواهید پارکت لمینت تیره‌تری‌ را انتخاب کنید. در حالی ‌که برای جلوگیری از آسیب رساندن به کف منازل باید هرگونه کثیفی یا ریزش را به‌سرعت تمیز کنید، کثیفی در برابر پارکت لمینت تیره ظاهر نمی‌شود. اگر حیوانات خانگی دارید یا نگران گردوغبار هستید، ممکن است بخواهید از رنگ روشن پارکت لمینت استفاده کنید.

4 ـ به اتاق‌های اطراف فضایی که پارکت لمینت شما در آنجا قرار خواهد گرفت، توجه کنید.

اگر اتاقی که پارکت لمینت جدید شما در آن نصب می‌شود، به اتاق‌های دیگر متصل می‌شود، به نوع و رنگ کف‌پوش فضاهای دیگر توجه کنید. مطمئن شوید، که رنگ‌های شما باهم تداخل پیدا نمی‌کنند، بلکه به‌خوبی با اتاق‌های اطراف ترکیب می‌شوند. بهتر است، پارکت لمینت جدید را در سراسر منزل نصب کنید.

مطالعه نمایید!  آشنایی با پارکت لمینت رنگ تیره

5 ـ در مورد گارانتی و شرایط بپرسید.

هنگامی که روی پارکت لمینت با کیفیت برای خانه خود سرمایه‌گذاری می‌کنید، در برابر لکه شدن و سایش بسیار مقاوم باید باشد، شما باید از گارانتی ارائه شده مطلع شوید. اطمینان حاصل کنید که برنامه‌های شما برای نصب در گارانتی گنجانده شده است.

سخن پایانی

پارکت لمینت راه بسیار طولانی تا به امروز طی کرده است. پیشرفت در کیفیت و طراحی باعث شده است که پارکت لمینت به یک گزینه فوق‌العاده و بی‌نظیر به عنوان کف ‌پوش بادوام و همه‌کاره تبدیل شود که در بسیاری از ساختمان‌ها و منازل جدید و قدیم دیده می‌شود. نکات، مزایا و معایب پارکت لمینت روشن و تیره را بیان کردیم تا بتوانیم در تصمیم‌گیری شما نقش به‌سزایی داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
شروع مکالمه
1
مشاوره رایگان - ثبت سفارش
درود بر شما دوست عزیز
جهت دریافت مشاوره رایگان، لطفا سوال خود را بپرسید.