لمینت

بررسی همه جانبه تفاوت لمینت و کفپوش

تفاوت لمینت و کفپوش بسیار است و کفپوش شامل موارد بسیار زیادی از جمله: سنگ سرامیک و موکت و پارکت و امثال آن میباشد در واقع کفپوش به معنی پوشش دهنده ی کف میباشد. در این حالت می توان گفت کفپوش با انواع سرامیک و پارکت و موکت تفاوت زیادی از لحاظ جنس کاربرد و نصب و دوام و محافظت دارد. اما می توان در مورد لمینت گفت که خود نوعی کف پوش محسوب می شود که دارای ویژگی ها خاص خود است و امروزه در بین افراد محبوبیت خاصی یافته است.

کفپوش چیست؟

کفپوش ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد که هر کدام از این دسته ها خود دارای دسته های خاص دیگری می باشند این دسته ها عبارت است از:

کفپوش های چوبی

کفپوش های سنگی

کفپوش های پرزدار

که در این حالت می توان کفپوش های سنگی را باز به دسته های مختلفی تقسیم کرد از جمله: کاشی موزاییک و سرامیک که دارای بافتی سنگی باشد و جزء بادوام ترین کفپوش ها باشند و اما کفپوش های چوبی نه تنها از زیر مجموعه گسترده ای برخوردارند بلکه نوع مدرنی از کفپوش ها هستند که همواره در حال گسترس هستند و انواع قابل قبول و خوبی از آن ها در بازار عرضه شده است. می توان به زیر مجومعه های مهم کفپوش های چوبی از جمله: لمینت اپوکسی و پی وی سی اشاره کرد.

کفپوش های پرزدار نیز که عنوان کفپوش های سنتی را نیز دارند دارای انواع مختلفی از جمله موکت و فرش هستند و نسبت به گذشته که محبوبیت زیادی داشتند امروزه این چنین نیست.

مطالعه نمایید!   پارکت لمینت چیست؟

مزایا و معایب کفپوش های چوبی پرزدار و سنگی

کفپوش ها علاوه بر ویژگی های گفته شده دارای مزایا و معایبی نیز می باشند

کفپوش چوبی

این کفپوش ها در گذشته مشکلاتی از جمله آسیب پذیر بودن در برابر آتش و موریانه و رطوبت و گرما را داشتند اما حل شدن این مشکل در سالیان اخیر محبوبیت آن ها را بسیار افزایش داده است.

کف پوش سنگی

این کفپوش ها هر چند که از مقاوم و دوام بالای برخوردار هستند اما مشکلاتی مربوط به هزینه زیاد آن ها یا نصب و همچنین مشکلات و مسائلی از قبیل سخت بودن و تعویض کفپوش در سالیان بعد و لغزندگی بسیار زیادی که داشتند از محبوبیت آن ها کاسته شد.

کفپوش پرزدار

یکی از دلایل کاهش محبوبیت این کفپوش ها جمع شدن گرد و غبار و شستشوی پر دردسر آن ها در سال های اخیر بوده است. با توجه به پرز موجود در آن باعث شده است گرد و غبار بسیاری در بافت آن ها جمع شود و مشکلات ویژه ای را به وجود آورد.

لمینت

این نوع کفپوش ها جز کفپوش های لوکس در دکوراسیون منازل و محل کار است. این نوع کفپوش با عنوان کفپوش HDF نیز شناخته می شوند و به نوعی صنعتی یا نوع مصنوعی پارکت های طبیعی به شمار می روند که به منظور رفع نیاز و رفع معایب پارکت های اولیه ساخته شده اند.

مزیت های خرید لمینت چیست؟

لمینت در مقابل اشعه UV یک لایه محافظتی دارد و همچنین دارای لایه رویی ضد اب می باشد. دلیل قابلیت ضد آب بودن این کفپوش به علت فشردگی بسیار زیاد مغز و همچنین استفاده از پارافین در کلیک ها می باشد. اما این باعث نمی شود که شما اجازه دهید آب برای مدت طولانی روی کفپوش باقی بماند. تفاوت لمینت و کفپوش در این است که لمینت ها علاوه بر این که عایق سرما و گرما هستند با استفاده از فوم ها قابلیت عایق صدا را نیز دارند و می تواند از خراب شدن کف جلوگیری کنند. همچنین قابلیت دیگر لمینت ها برداشتن آن ها از یک مکان و نصب آن ها در یک مکان دیگر می باشد. ویژگی عجیب لمینت ها این است که فروش آن ها به صورت دسته دو است.

مطالعه نمایید!  لمینت چیست؟

شستشوی لمینت ها

در واقع می توان گفت که شستشوی کفپوش های سنگی و سرامیکی بسیار راحت تر از انواع کفپوش های دیگر است در حالی که با هر وسیله ای می توان به شستشوی آن ها پرداخت به طوری که از تعادل خارج نشوند و آسیبی به آن ها و نصب آن ها وارد نشود.

می توان گفت کفپوش های پرزدار در بین کفپوش ها به سختی شستشو می شوند و در صورتی که لک فقط روی یک نقطه آن بیفتد باید تمام کفپوش را بردارید و در هوای آزاد بشوید. اما تفاوت لمینت و کفپوش این است که لمینت نه مانند کفپوش های سنگی به راحتی شسته می شوند و نه مانند کفپوش های پرزدار به سختی در حالی که آن ها از حساسیت خاصی برخوردار هستند و افراد باید نکات ضرروری را هنگام شستشوی آن ها مورد توجه قرار دهند تا همواره از مسائل بهداشتی مربوط به کفپوش شان مطمئن شوند.

نحوه شستشوی لمینت

برای این که لمینت را تمیز کنید باید سه مرجله را مد نظر قرار دهید.

ابتدا گرد و غبار های موجود بر روی کفپوش ها را پاک کنید.

در زمان شستشوی لمینت از مواد مناسب برای شستشوی آن ها استفاده کنید.

لمینت ها را خشک کنید.

مورد دوم در بین مردم مشکلات بسیار جدی را به وجود آورده و درباره شستشو و مواد برای شستشو پیشنهادات زیادی به شما می شود اما بهتر است شما به پیشنهاد محل خرید لمینت توجه داشته باشید. معمولا برندهای مختلف مواد شستشوی مناسبی را نیز برای لیمنت های تولید شده خود دارند.

مطالعه نمایید!  آشنایی با پارکت لمینت رنگ تیره

هزینه لمینت

تفاوت لمینت و کفپوش سنگی از لحاظ هزینه و شرایط اقتصادی چندان زیاد نیست و حتی ارزان تر از آن ها نیز می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن