لمینت

آشنایی با لمینت

پارکت یک نوع کفپوش است که با چوب طبیعی ساخته می شود. فرایند خاصی برای ساخت کفپوش لمینت انجام نمی شود تنها کاری که انجام می دهند چوب درختان را به الوار تبدیل می کنند و در مرحله بعد آن را در ابعاد کوچک برش می زنند. امروزه به دلیل اینکه کمتر به محیط زیست آسیب برسد شکل مصنوعی پارکت را هم تولید می کنند که نمونه آن کفپوش لمینت می باشد. انواع پارکتی که برای کف خانه ها استفاده می شود شامل پارکت لمینت، پارکت یک تکه، پارکت تمام چوب و پارکت ضد آب است. ما در این مقاله سعی نموده ایم که شما را با پارکت لمینت و کاربرد آن آشنا کنیم.

پارکت لمینت از چند لایه مواد فشرده تولید می شود که یکی از آن مواد چوب می باشد. روی سطح بیرونی پارکت لمینت طرح و نقش های چوب وجود دارد. کفپوش های لمینت از جمله پرطرفدارترین پارکت های موجود هستند که اغلب مردم برای کف خانه ها از آن استفاده می کنند، همچنین این نوع از پارکت ها پرفروش ترین پارکت ها در زمان حال محسوب می شوند. تفاوت عمده پارکت ها و لمینت ها در نصب آن ها است. پارکت لمینت برای اولین بار در سال 1995 در کشور اتریش تولید شد و با توجه به مزایای این پارکت مورد توجه عموم مردم واقع شد. به طور کلی این پارکت از لحاظ ظاهری شبیه به پارکت های قبلی می باشد تنها تفاوت های آن ها طول عمر زیاد، رنگ بندی های مختلف، جنس متفاوت و نگهداری آسان آن ها می باشد. لمینت خانه نمایی زیبا برای دکوراسیون محیط ایجاد می کند.

مطالعه نمایید!  بررسی همه جانبه تفاوت لمینت و کفپوش

مزایای پارکت لمینت

پارکت ها نسبت به سرامیک ها و کفپوش های دیگر از مزیت های مختلفی برخوردار هستند که این ویژگی ها از جمله دلایلی می باشد که آن ها را انتخاب می کنند:

برای نصب پارکت لمینت احتیاجی به چسب نیست چراکه توسط شیارهایی که دور تا دور پارکت وجود دارد به هم وصل می شوند. استفاده از کلیک برای وصل نمودن پارکت ها به هم باعث می شود که وزن لمینت ها در هم قفل شود که این موضوع باعث نگه داشتن پارکت بر روی کف می گردد و دیگر احتیاجی به چسب نخواهد بود و محیط اطراف کثیف نخواهد شد.

پارکت لمینت به دلیل زیر سازی که قبل از نصب آن بر روی کف برای انجام می دهند  و این زیر سازی با فوم صورت می گیرد، مانع از منتقل نمودن صدا به طبقه های زیر می شود.

دکوراسیون خانه با کفپوش لمینت از زیبایی بیشتری بهره می برد و همچنین این پارکت ها از مقاومت بالایی در برابر آب و اجسام نوک تیز برخوردار هستند.

بعد از نصب نمون لمینت احتیاجی به ساب زنی نمی باشد به راحتی می توانید با نظافت جزئی وسایل خود را بچینید و سرعت نصب این نوع از پارکت ها بسیار بالا می باشد.

مقرون به صرفه بودن، عایق صدا و عایق حرارت از دیگر مزیت های این نوع پارکت های می باشد.

معایب پارکت لمینت

با تمام ویژگی های مثبتی که در مورد پارکت لمینت گفتیم در مقابل از معایبی هم برخوردار می باشند که درهنگام خرید و انتخاب آن ها باید به این نکات توجه داشته باشیم در صورتی که با این معایب مشکلی نداشتید اقدام به خرید پارکت نمایید.

مطالعه نمایید!  آیا نصب پارکت برای مناطق مرطوب مناسب است؟

پارکت لمینت در مقایسه با دیگر پارکت ها در برابر سیستم های گرمایشی و سرمایشی از مقاومت پایین تری برخوردار هست. یعنی می توان گفت که این نوع پارکت در مقابل گرمایش کفپوش مناسبی نیست.

تغییر دکوراسیون خانه با کفپوش لمینت باعث ایجاد سروصدا هنگام راه رفتن، رطوبت و نم می شود و همچنین خطر آتش سوزی از مشکلات دیگر این نوع کفپوش می باشد. لمینت ها را باید واکس زد و در صورتی که کثیف شوند باید بعد از اینکه آن ها را تمیز کردید شروع به واکس زدن آن ها نمایید.

در فصل های تابستان به دلیل اینگه دمای هوا بالا است کفپوش ها منبسط می شوند که این موضوع باعث می شود در گذر زمان به کف پوش ها آسیب وارد شود و همین طور غیرقابل شستشو بودن لمینت ها و عدم استفاده برای گرمایش از دیگر معایب کفپوش های لمینت محسوب می شود.

نصب پارکت لمینت

برای نصب لمینت خانه باید اول تمامی وسایلی را که در محیط هستند بردارید  و آن جا را خالی از هر گونه اشیا نمایید، زیرا پارکت ها تا حدودی به حساسیت ویژه ای نیاز دارند و نصب پارکت ها حتما باید به دست افراد متخصص انجام شود. البته نصب سریع و راحت این نوع از پارکت ها از مزایای لمینت به شمار می آید فقط باید در وصل نمودن تکه های پارکت ها به هم دقت نمایید تا هیچ درزی ما بین لمینت ها قرار نگیرد، اگر پارکت ها را به درستی به هم وصل نکنید باعث می شود که هنگام وارد شدن وزن سنگین مقاومت خود را از دست بدهند و دچار آسیب شوند. قبل از نصب پارکت لمینت باید رطوبت کف را خشک نمایید و گرد و غبار های موجود در محیط را تمیز کنید. در هنگام نصب باید لمینت ها را به دیوار نچسبانید و تا حد امکان فاصله بین دیوار و لمینت را حفظ کنید. روش چیدن این پارکت ها به چند صورت است که با سپردن این کار به متخصصان می توانید بهترین و شیک ترین نتیجه را تحویل بگیرید.

مطالعه نمایید!  آشنایی با جنس کفپوش پارکت و لمینت
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن