لمینت

آیا نصب پارکت برای مناطق مرطوب مناسب است؟

یکی از اصلی ترین عناصری که هویت فضای زندگی شما را به نمایش می گذارد، کف پوش پارکت می باشد که در دکوراسیون خانه، نخستین مرحله برای خلق یک جلوه ویژه و اثرگذاری بر روی مخاطب است. جزئیات زیادی همچون رنگ، بافت، عرض و جنس کف پوش پارکت باید قبل از خرید مورد توجه قرار بگیرد. سپس باید پیش از خرید بدانید که از چه جنس پارکت در کدام قسمت و تا چه زمان از آن می خواهید استفاده کنید. نصب پارکت برای مناطق مرطوب و اماکنی که به طور مستقیم با رطوبت زیاد در تماس هستند از مشکلات عرضه کنندگان پارکت لمینت و نصابان می باشد.

با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا با ذکر چهار نکته خیالیان را از نصب پارکت در مناطق مرطوب راحت کنیم. درصورت سیمان کشی بودن مکان مورد نظردر مناطقی که رطوبت هوا به شدت بالا می باشد باید بدانید که مکان نصب پارکت هرگز نباید سیمانکشی شده باشد به این علت که سیمان به راحتی می تواند رطوبت را از خود عبور دهد و به سطوح پایین تر پارکت انتقال دهد  این امر سبب انبساط  پارکت می شود و سپس با مشکل جدی روبرو خواهد شد. مکان مورد نظر شما بهتر است از جنس سرامیک باشد، در غیر اینصورت از راه حل های زیر می توانید بهره بگیرید.

از پلاستیک کمک بگیرید

در چنین مناطقی چنانچه کف محل سیمان کشی شده بود توصیه می شود کل سطح زمین را با پلاستیک کاور کنید و با نوار چسب ۵ سانتی آن را بچسبانید و در پایان محصول مورد نظر را بر روی آن نصب کنید زیرا این عمل از انتقال رطوبت به پارکت جلوگیری خواهد کرد.این مسئله در پروژه های ساختمانی درمکان هایی که بر روی همکف قرار گرفته اند و سطح آن ارتباط مستقیم با زمین دارد قابل اهمیت بوده که حتما باید رعایت شود. به یاد داشته باشید پارکت ضد رطوبت کاملا قابل شستشو می باشد.

مطالعه نمایید!  انتخاب پارکت و لمینت در دکوراسیون داخلی منزل

از استفاده موکت و یا فوم پلی اتیلن خودداری کنید

به دلیل جاذب بودن رطوبت، موکت قادر به جلوگیری از رطوبت نمی باشد که این عمل باعث کپک زدن پارکت خواهد شد. فوم پلی اتیلن هم رفته رفته بر اثر گذر زمان حباب های خود را تخلیه کرده و سبب ایجاد صدا در پارکت خواهد شد.

امروزه انواع پارکت برای مناطق مرطوب که در بازار عرضه می شوند آب گریز بوده و برابر عواملی مانند آب و گرد و خاک مقاومت دارند.

میزان فاصله پارکت از دیوار

فاصله ای معمولا پارکت از دیوار باید داشته باشند ۱۲ تا ۱۵ میلیمتر در مناطق مرطوب و ۸تا ۱۰ میلیمتر در مناطق خشک است.

هنگام انتخاب نصب پارکت برای مناطق مرطوب باید به چند مورد نیز دقت کنید.

گاهی تنوع زیاد موجب سردرگمی می شود. برای جلوگیری از سردرگمی هم، چند نکته ضروری را برایتان شرح داده ایم.

برای انتخاب طرح و رنگ باید اولویت اصلی شما، دوام  محصول باشد. ممکن است بعضی از طرح ها به خاطر رنگ و بافتی که دارند برایتان جذاب به نظر برسد اما اگر از جنسی هستند که کثیف و متلاشی می شوند، توصیه می شود از خرید خود اجتناب کنید.

به ویژه در انتخاب رنگ،  سعی کنید پارکت را مطابق رنگ مبلمان خود خریداری کنید. پارکت‌هایی که با مبلمان و وسایل خانه متضاد هستند، از جذابیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. اگر رنگ دیوار یا کاغذ دیواری را درست مانند مبلمان از قبل مشخص کنید، انتخاب پارکت برای شما آسان تر خواهد بود. از دیگر عوامل مهم در انتخاب پارکت، محیطی می باشد که قرار است در آن پارکت به کار گرفته شود. به همین علت، در خلق پارکت، دو گروه مختلف یعنی پارکت مسکونی و تجاری نیز وجود دارد.

مطالعه نمایید!  آشنایی با پارکت لمینت رنگ تیره

همه ما می دانیم مقاومت پارکت در برابر آب و رطوبت از اصلی ترین ویژگی یک پارکت می باشد پس به شما پیشنهاد می کنیم که در هنگام خرید پارکت برای منزل به این نکته بسیار مهم توجه کنید. گرچه قیمت آن از دیگر پارکت ها بیشتر می باشد اما بهتر است کیفیت را قربانی قیمت نکنیم.

حال از کجا بفهمیم پارکت ما ضد آب است؟

قرار دادن یک تایل کامل لمینت درون یک سطل آب به شکل کامل و بیرون آوردن آن بهترین راه امتحان و نصب پارکت برای مناطق مرطوب می باشد. از دیگر روش های تشخیص اینکه پارکت ما ضد آب و با قلابی است این می باشد که تایل کامل پارکت را در زیر نور خورشید قرار دهیم و در دمای بالای ۳۵ درجه به مدت ۱۰ ساعت قرار دهیم اگر رنگ پارکت تغییر کرد و کمرنگ شود باید بدانید آن پارکت تقلبی بوده و از مواد اولیه مرغوب در تولید آن استفاده نکرده اند

نحوه شست و شو پارکت ضد آب

جهت شست و شوی پارکت اول باید تمامی گرد و خاک را از روی پارکت پاک کنید که این کار را می توانید با کمک یک جارو برقی نیز انجام دهید و سپس به همراه مواد شوینده که میزان اسیدی آنها بسیار کم است را با آب مخلط کنید و روی پارکت قابل شستشو را به راحتی تمیز کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن