خدماتلمینت

تعمیرات لمینت

تعمیر لمینت کف یکی از مهم ترین نکات در کنار نگهداری پارکت های لمینت می باشد. همان طور که می دانید یکی از مزایای پارکت لمینت نسبت به دیگر کف پوش ها تعمیر آسان و بدون دردسر آن ها است که این خود نکته ای می باشد برای کسانی که قصد خرید پارکت را دارند و بسیار خوشایند است؛ اما اول باید به این نکته توجه داشته باشید که دوام و ماندگاری پارکت های لمینت ساخته شده توسط شرکت های مختلف تا چه اندازه می باشد و مقاومت آن ها در برابر شکستگی و خوردگی به چه میزان است. به هر اندازه که کیفیت کف پوش لمینت بالاتر باشد احتمال صدمه دیدن به تایل های آن کمتر است، به طور کلی می توان گفت هرچه کیفیت کف پوش بیشتر باشد احتمال خراب شدن آن کمتر می باشد اما در صورتی که آسیب های زیادی به کف پوش لمینت وارد شده باشد به راحتی می توانید تعویض پارکت لمینت را انجام دهید و پارکت دیگری را جایگزین آن نمایید.

دلایل صدمه دیدن پارکت

لمینت کف به دلیل های مختلفی می تواند صدمه ببیند و خراب شود، حتی گاهی اوقات ممکن است به دلیل اشتباه نصب نمودن آن ها تایل های این نوع کف پوش از همان اول دچار آسیب شود به همین دلیل باید هم در هنگام نصب و هم در نگهداری پس از نصب آن ها دقت لازم را برای تمیز نمودن کف پوش های لمینت به کار ببرید. تعمیر لمینت باد کرده می تواند با سختی به همراه باشد پس در نتیجه می توانید به راحتی پارکت را از دیگر قطعات جدا کنید وتکه دیگری را جایگزین آن نمایید. مهم ترین عواملی که ممکن است باعث ایجاد آسیب و خسارت به پارکت لمینت شوند شامل موارد زیر می شوند:

مطالعه نمایید!  نگهداری و تعمیر پارکت لمینت

زیر سازی اشتباه و عدم دقت در هنگام نصب تایل ها می تواند یکی از مواردی باشد که باعث خرابی پارکت ها شود، همچنین نصب نامناسب کلیک تایل ها باعث ساییدگی آن ها می شود و گرما و حرارت زیاد، ریختن آب بر روی پارکت ها، افتادن و چسبیدن مواد چسبناک بر روی سطح پارکت از دیگر عواملی می باشد که باعث خرابی پارکت های لمینت خواهد شد. در صورت وجود هر یک از موارد بالا کف پوش لمینت دچار صدمه های جزئی و یا بزرگ می شود که در آن صورت باید به تعمیر کف لمینت بپردازید.

تعمیر پارکت لمینت

این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که شما به هر دلیل نیاز به تعمیر و بر طرف کردن هر گونه اشکالی در پارکت داشته باشید دو راه کار رو به روی شما قرار دارد یکی تعمیر سطح تایل ها یعنی همان سطح کف پوش و دیگری تعویض کردن تایل ها می باشد. این دو مورد با هم متفاوت هستند. هنگامی که آسیب های وارده به صورت سطحی می باشند به راحتی می توانید آن ها را بر طرف نمایید؛ اما در مواردی مثل تعمیر لمینت باد کرده سطح لمینت دچار آسیب جدی خواهد شد که در این گونه موارد مجبور به تعویض سطح پارکت می شوید و در مواردی هم که تایل ها مورد آسیب واقع می شوند به راحتی می توانید آن ها را با تایل های دیگر تعویض نمایید.

همان طور که گفته شد گاهی اوقات ممکن است که آسیب جدی به پارکت ها وارد نشده باشد مثلاً آسیب هایی مثل خراش های سطحی، لکه های ریز که در این چنین مواردی اول باید سطح کل تایل هایی را که خراب شده اند به خوبی تمیز نمایید و بعد باید سطح پارکت را به خوبی خشک کنید. در صورتی که سطح شما دچار خش خوردگی شده است باید آن را با سمباده یک دست نمایید و بعد با استفاده از لاک مخصوص پارکت سعی نمایید که سطح مورد نظر را تا حد ممکن یک رنگ و یک دست نمایید. به این صورت به راحتی خش خوردگی را می توانید محو کنید. برای تعمیر لمینت کف هنگامی که آسیب های جزئی بر روی سطح ایجاد شده است دیگر احتیاجی به متخصص نخواهید داشت. نکته حائز اهمیت در مورد خش خوردگی های سطح پارکت های لمینت این است که گاهی اوقات ممکن است خش خوردگی آن قدر عمیق باشد که چاره ای جز عوض کردن آنها نداشته باشید.

مطالعه نمایید!  خرید پارکت لمینت با بهترین قیمت در تهران

همان طور که اشاره کردیم در گاهی اوقات چاره ای جز تعویض تایل نیست، برای این کار که در واقع همان نصب کف پوش لمینت می باشد می توانید به راحتی با استفاده از ابزارهایی مثل کاردک های تیز و یا آچار و پیچ گوشتی هر یک از تایل ها را به سمت بیرون بکشید و بعد از بیرون آوردن آن ها شروع به نصب تایل های جدید کنید. همین طور می توانید برای تعمیر لمینت باد کرده با نصاب پارکت خود تماس بگیرد و از آن ها بخواهید که برای تعمیر پارکت مورد نظر شما اقدام نمایند هیچ وقت به صورت خود سرانه دست به تعمیر پارکت نزنید.

پولیش لمینت هنگام تعمیرهای سطحی بسیار مناسب می باشد، پولیش در واقع جلا دهنده لمینت است. هیچ گاه از پولیش های ارزان قیمت استفاده نکنید و نمونه تقلبی آن را خریداری ننمایید زیرا در صورتی که نمونه اورجینال واکس را خریداری کنید باعث طول عمر هر چه بیشتر لمینت خواهید شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن