لمینت

اشتباهات رایج در مورد پارکت لمینت کف

پارکت لمینت جزو کف پوش های پر طرفدار و زیبایی ست که بین افراد زیاد استفاده می شود. یکی از دلایل استقبال استفاده کنندگان از این پارکت ها ظاهر آن هاست که حالتی شبیه به چوب دارد.علاوه بر ظاهر چوبی شکل آن ها که از تنوع طرح و رنگ زیادی برخوردار است نکات دیگری که در نصب پارکت باید مد نظر داشت سریع و آسان نصب شدن آن است که پارکت لمینت کف این مزیت را داراست. قیمت پایین تر این کفپوش در مقایسه با سایر محصولات باعث شده است که توجه به این نوع کفپوش بیشتر شود. همچنین امکان وجود کفپوش بر روی سرامیک ما را بیشتر با قابلیت های مخنلف آن آشنا می کند. در ادامه مطلب نکات نصب پارکت و نکاتی در رابطه با اشتباهات رایج در نحوه نصب پارکت را آورده ایم.

تمیز کردن پارکت لمینت با آب

معمولا به روش های تمیز کردن پارکت توجه زیادی نمی شود اما نکات مهمی در این رابطه وجود دارد که اگر در عمل به آن ها دقت نکنیم دچار خسارت زیادی خواهیم شد. تمیز کردن لمینت کف خانه کار بسیار آسانی است و با دستمالی مرطوب، یا طی مرطوب انجام می شود اما اشتباه در جایی رخ می دهد که برای تمیزکاری لمینت روی آن آب بریزیم و یا اجازه دهیم رطوبت روی لمینت باقی بماند. در این صورت به احتمال خیلی زیاد آب از درز های پارکت لمینت به زیر نفوذ می کند و نفوذ آب و رطوبت به زیر لمینت کف خانه آسیب بسیار جدی به این کفپوش وارد می کند و باعث تورم آن می شود که این آسیب به راحتی قابل جبران نیست.

مطالعه نمایید!  پارکت چوبی چیست و استفاده از پارکت چوبی چه مزایا و معایبی دارد؟

استفاده از تمیز کننده های اشتباه هم مربوط به تمیزکاری لمینت کفپوش است و حائز اهمیت است. انتخاب اشتباه یک پاک کننده و یا استفاده پیش از حد و اشتباه از یک پاک کننده نیز می تواند به لمینت شما آسیب بزند. بسیاری از لکه ها و آلودگی هایی که ممکن است روی لمینت ها ایجاد شود با کمی آب پاک می شود اما گاهی نیز برای بعضی آلودگی ها نیاز به استفاده از تمیزکننده های شیمیایی است که در این صورت باید به نوع تمیزکننده ای که انتخاب می کنیم و مقدار مصرف آن توجه کنیم. بهتر است میزان مصرف و روش مصرف را از روی روش مصرفی که برای پاک کننده ذکر شده است پیش ببریم تا به پارکت آسیبی نرسد. همیشه چه در نکات نصب پارکت و چه در نحوه نصب پارکت و نگهداری آن به این موضوع توجه کنید که لایه محافظی که از کفپوش های لمینت محافظت می کند بسیار نازک است.

اشتباه در نحوه جاروکردن پارکت لمینت

یکی از روش های معمول دیگر برای تمیزکاری جارو کردن و یا ربودن گرد و غبار است. احتمالا هفته ای یک بار تمیز کردن کف خانه با جارو یا جاروبرقی بین اکثرا مرسوم است. جارو کردن پارکت لمینت کف در افزایش عمر این کفپوش بسیار مفید است زیرا گرد و خاک می تواند دشمن لمینت باشد و آسیب جدی به آن بزند. ذرات گرد و غبار می توانند روی سطح لمینت خش و خط به وجود بیاورند و به لایه محافظ آن آسیب بزنند. نکته قابل توجه این جا این مورد است که حتما در هنگام استفاده از جاروبرقی، برس های جاروبرقی را بخوابانید تا روی سطح کفپوش خراش ایجاد نکنند. به این موارد در نکات نصب پارکت هم توجه کنید.

مطالعه نمایید!  نگهداری و تعمیر پارکت لمینت

مواظب پایه های مبلمان و صندلی ها باشید.

مبل ها و میز و صندلی ها بخشی از دیزاین داخلی خانه را تشکیل می دهند و کاربردی هم هستند اما اگر از کفپوش لمینت برای کف استفاده می کنید باید حواستان به پایه ها و خراشش هایی که امکان دارد روی کفپوش ایجاد کنند باشد. بهترین راه برای محافظت از پارکت لمینت کف خانه استفاده از پدهای محافظ است که زیر پایه ها قرار می گیرند و مانع زخمی شدن و آسیب دیدن پارکت می شوند. این پدهای محافظ قیمت زیادی ندارند ولی بسیار کاربردی هستند و دسترسی به آن ها آسان است. در هنگام تغییر دکوراسیون، برای تغییر مکان مبل ها و جا به جایی آن ها را روی پارکت نکشید و سعی کنید حدالامکان آن ها را بلند کنید. در مواردی که تحت عنوان نکات نصب پارکت آمده به این موضوع تاکید شده است.

روی خط و خش ها سمباده نکشید.

احتمالا شما هم با این موضوع مواجه شده اید که یعضی از خطوط و خش هایی که روی پارکت لمینت ایجاد شده اند با پارچه های نمدار و تمیزکاری معمولی از بین نرفته اند، برای از بین بردن و محو کردن آن ها اصلا نباید از سمباده یا اجسام تیز و زبر کمک گرفت. چیزی که پیشنهاد میشه برای استفاده در این مواقع، پاک کن است. مداد پاک کن در از بین بردن بسیاری از این خط و خش ها مهارت دارد ولی اگر جواب نداد می توان از ترکیب آب با یک مایع پاک کننده کمک گرفت و با دستمال خش ها را برطرف کرد. البته که این راه حل ها برای خراش ها و بریدگی ها کاربردی نخواهد داشت.

مطالعه نمایید!  نکاتی برای پارکت کردن کف خانه که حتما باید بدانید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن