لمینت

مهمترین معیارهای انتخاب پارکت و لمینت

انتخاب کف پوش مناسب برای دکوراسیون داخلی مسئله مهمی می باشد، از این رو چه قصد بازسازی منزل را داشته باشید و چه تغییر دکوراسیون برای انتخاب پارکت باید به نکاتی توجه نمایید. برای انتخاب پارکت معمولاً دو گزینه دوام و قیمت آن مد نظر است، لازم به ذکر است که پارکت لمینت در بین انواع دیگر از قیمت پایین تری برخوردار است و نگهداری و نصب آن بسیار راحت است.

پارکت ها کف‌ پوش هایی هستند که از چوب طبیعی ساخته می شوند و آن ها را به کف اتاق می چسبانند، بعد از خشک شدن چسب آن ها باید سطح رویی پارکت را ساب و لاک بزنند تا سطحی صاف و یکدست به دست آید. پارکت های طبیعی نسبت به آب بسیار حساس هستند و در صورت تماس با آب دچار ورم می شوند و باد می کنند پارکت ها در اثر برخورد با اشیا نوک تیز خش می خورند و دچار آسیب خواهند شد. توجه به این ویژگی ها در نحوه انتخاب پارکت بسیار مؤثر می باشد.

پارکت لمینت از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است و در برابر آب و رطوبت مقاوم است اما پارکت های چوبی در برابر آب بسیار حساس هستند و در صورتی که با آب تماس پیدا کنند سریع دچار تورم می شوند و سطح آن ها باد می کند در نتیجه باید پارکت را تعویض کنید که این موضوع خود با مشکلاتی به همراه است و توجه به دوام و مقاومت کف پوش یکی از ویژگی هایی است که برای انتخاب کف‌ پوش مناسب برای دکوراسیون مورد اهمیت واقع می شود.

مطالعه نمایید!  آیا نصب پارکت برای مناطق مرطوب مناسب است؟

نحوه انتخاب پارکت باید به گونه ای باشد که کمترین آسیب را به محیط بزند به عنوان مثال لمینت ها از چند لایه به هم فشرده تولید می شوند و سطح خارجی روکش آن ها از طرح چوب می باشد یعنی به نوعی پارکت های مصنوعی به حساب می آیند. پارکت های طبیعی از جنس چوب درختان ساخته می شوند و احتمال اینکه محلی برای زیستن جانوران باشد زیاد است که این خود باعث می شود حشرات و جانوران به خانه شما وارد شوند.

بعد از نصب پارکت لمینت نیازی نیست که سطح آن را لاک و ساب بزنید کار شما در همان لحظه که نصب پارکت ها به اتمام می رسد تمام می شود و بعد از نظافت به راحتی می توانید وسایل مورد نظر را روی آن ها بچینید، اما بعد از نصب پارکت های چوبی به دلیل اینکه در زیر آن ها از چسب استفاده می شود و سطح آن را لاک می زنند باید حداقل 24 ساعت صبر کنید تا پارکت ها خشک شوند و بعد وسایل خود را روی آن بچینید.

استانداردهای لمینت

امروزه در انتخاب کف پوش مناسب منزل از پارکت لمینت استفاده می کنند که یکی از محبوب ترین پارکت ها به شمار می روند. مهم ترین فاکتور برای انتخاب لمینت مقدار دوام آن است. پارکت لمینت استاندارهایی دارد که به AC معروف ساست این مقدار بر حسب میزان رفت و آمد در مکان های مختلف متفاوت می باشد.

استاندار های AC1 دارای مقاومت بسیار پایین هستند و بیشتر برای مکان هایی مثل اتاق خواب که رفت و آمد در آن کم می باشد مورد استفاده قرار می گیرند. استاندار AC2 را مخصوص محل های مسکونی با رفت و آمد متوسط ساخته اند که مناسب مکان هایی مثل غذاخوری، نشیمن و اتاق خواب هستند. استاندارهای AC3 با مقاومت نسبتاً بالا برای مکان های مسکونی و پر رفت و آمد مثل راهروها و آشپزخانه ها ساخته شده اند و بهترین گزینه برای انتخاب کف پوش مناسب برای دکوراسیون منزل می باشند. استانداردهای AC4 به میزان مقاومت بسیار بالایی ساخته می شوند که قابل استفاده در جاهای پر رفت و آمد می باشند و همچنین در مراکز تجاری هم قابل استفاده می باشند.

مطالعه نمایید!  بررسی همه جانبه تفاوت لمینت و کفپوش

لمینت تیره یا روشن

یکی از سوالاتی که در هنگام خرید پارکت لمینت ممکن است ذهن خریداران را درگیر خود کند این است که لمینت تیره بهتر است یا روشن و هرکدام چه کاربردی دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک خانه شیک و دلباز داشتن فضایی برای چیدن دکوراسیون مناسب می باشد. نکاتی برای خرید پارکت منزل وجود دارد که با توجه به آن ها دچار سردرگمی نخواهید شد، یکی از این نکات انتخاب رنگ مناسب برای محیط می باشد.

بسیاری از افراد ممکن است پارکت لمینت تیره را به پارکت لمینت روشن ترجیح دهند و یکی از دلایل آن ها این است که در صورت کثیفی و لک افتادن کمتر در معرض دید قرار می گیرند اما باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که رنگ تیره لمینت باعث می شود منزل شما تیره شود و برای جاهایی که از نور کمی برخوردار هستند توصیه نمی شود و همچنین رنگ تیره فضا را کوچک‌ تر نشان می دهد.

انواع پارکت لمینت در رنگ های مختلفی موجود می باشد که رنگ های روشن و سرد از انواع دیگر این پارکت ها می باشند. یکی از ویژگی های پارکت های لمینت با رنگ روشن این است که نور را به راحتی می توانند بازتاب دهند و در فصل های سرد سال باعث روشنایی و افزایش میزان نور در محیط شوند، همچنین می توان گفت رنگ روشن فضای خانه را دلباز تر نشان می دهد. شما خریداران با توجه به نکاتی که در مورد پارکت های لمینت گفته شد می توانید پارکت لمینت مناسبی را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب نمایید.

مطالعه نمایید!  نکات مهم برای انتخاب کفپوش چوبی مناسب برای حمام
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن