پوشش های کفلمینت

 پارکت لمینت چیست؟

پارکت لمینت چیست؟ سوالی است که اغلب از افراد با آن رو به رو می شوند. پارکت لمینت نوعی کفپوش دکوراتیو می باشد که از مواردی به نام (اچ-دی-اف) ساخته می شود.پارکت لمینت موادی مقاوم و با دوام می باشد که به راحتی هر چه تمام تر شما می توانید آن را تمیز و یا حتی نصب کنید. ما در این مقاله قصد داریم که به سوال (پارکت لمینت چیست؟ )پاسخ دهیم.

این مقاله در یک نگاه!!

 • ساختار پارکت لمینت چیست؟!
 • مقاومت سایشی در پارکت لمینت چقدر است؟!
 • نکات مثبت در استفاده از پارکت لمینت چیست؟!
 • نکات منفی پارکت لمینت چیست؟

 

ساختار پارکت لمینت چیست؟!

کفپوش های لمینت اغلب به چهار دسته اصلی تقسیم بندی می شوند که این دسته ها عبارتند از:

 • لایه های پوششی

این لایه ها وظیفه ی محافظت از پارکت لیمنت را در برابر ضربه و آب به عهده دارد.

 • کلیک:

این نوع کفپوش ها توسط یک کلیک هر پارکت به هم جفت می شود و یکی از مزایای این نوع کفپوش ها این است که دیگر از درد سر های احتمایلی استفاده از چسب و میخ خلاص می شود.

 • لایه طرح:

لایه های طراحی شده با دستگاه های فوق پیشرفته طراحی می شوند و سپس به مغز (اچ-دی-اف) لمینت می شوندو  تنها دلیل نامگذاری این نوع کفپوش به همین منظور می باشد.

 • مغز (اچ-دی-اف):

لایه های اصلی کفپوش لمینت از موادی به نام اچ دی اف ساخته می شود. که از ویژگی های ارزنده آن می توان به مقاومت بالای آن اشاره نمود که بسیاری از افراد نیز به دنبال نوعی کفپوش هستند که از مقاومت بالایی برخوردار باشد به همین منظور  بهترین پیشنهاد برای این دسته از افراد کفپوش لمینت می باشد.

مطالعه نمایید!  پارکت لمینت سفید و رنگ روشن | آنچه باید بدانید!

laminate flooring 1 -  پارکت لمینت چیست؟

مقاومت سایشی در پارکت لمینت چقدر است؟!

هر شی و یا وسیله ای در مورد اندازه گیری آن وسیله در زمینه های مختلف یک استانداردی را برای سنجش آن قرار می دهند که کفپوش پارکت لمینت نیز از این جریان مستسنی نمی باشد.

برای دوام سنجی و همچنین مقاومت سنجی برای کفپوش های پارکت لمینت از یک استاندارد به نام مقاومت سایشی یا Abrasion class که اغلب به صورت مخفف نوشته می شود که به این صورت می باشد(AC).

این استاندارد دوام و مقاومت لمینت ها را دسته بندی می کند که کدام یک از کفپوش ها درجه مقاومت پایین ، متوسط و یا بالا دارند.

طبق این دسته بندی هر چه درجه مقاومت سایشی بالاتر باشد، این به آن معنی می باشد که مقاومت آن بالاست و یا بالعکس، طبق این دسته بندی دوام سنجی و مقاومت سنجی در مورد کفپوش لمینت به 6 دسته تقسیم بندی می شوند. که از اصلی ترین و همچینین مهم ترین های آن را در ادامه به شما معرفی می کنیم.

 • Ac5:

این درجه بندی مناسب مغازه ها و فروشگاه می باشند.

 • Ac4:

این درجه بندی برای منازل و همچنین مغازه های کم رفتا ئ آمد پیشناد می شود.

 • Ac3:

این درجه بندی با توجه به مقاومت آن تنها برلی منازل مسکونی و هتل ها مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات مثبت در استفاده از پارکت لمینت چیست؟!

این نوع کف پوش از هر لحجاظ بهترین بوده ما این بدان منظور نیست که هیچ عیبی ندارد. پس به اتمام رسیدن این قسمت به معایب ناشی از پارکت لمنیت اشاره می کنیم.

مطالعه نمایید!  مهمترین معیارهای انتخاب پارکت و لمینت

از جمله نکات مثبت در مورد پارک لمینت می توان موراد زیر اشاره کرد.

 • مقاومت لمینت:

لیمنت یکی از کفپوش های بسیار مقاوم می باشد که در برابر هر نوع ضربه ای مقاوم است. اما همانطور که در قسمت های بالا تر به آن پرداختیم مقاومت این نوع کفپوش ها بسته به نوع مقاومت سایشی خود متغییر می باشد.

 • طراحی بی نظیر کفپوش لمینت:

طرح های چاپ شده در کفپوش های پارکت و لمینت زبان زد خاص و عام می باشد. و یکی دیگر از این ویژگی ها ابن نوع کفپوش  تنوع و رنگ بندی جذاب می باشد. که شما می توانید با خیال راحت به رنگ مورد علاقه خود را بردارید.

 • نصب بسیار راحت:

این نوع کفپوش ها برعکس بسیاری از کفپوش ها همانند (پی وی سی) به راحتی هر چه تمام تر نصب می گردند. اما از نکاتی که می بایست بدان توجه کنید این است که قبل از نصب کف پوش می بایست  زیر کف پوش فوم پهن شود.

زیرا این کار موجب می شود که موقع راه رفتن بر روی کفپوش موجب ایجاد صدای اضافی نشود.

5415125511822 01i bq -  پارکت لمینت چیست؟

نکات منفی پارکت لمینت چیست؟

هر وسیله ای دارای نکات مثبت و همچنین منفی می باشد هیچ وسیله ای وجود ندارد که بدون عیب باشد و در همین جهت پارکت لمینت نیز دارای معایبی نیز می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

 • ضد آب نبودن:

یکی از مشکلات اساسی و مهم این نمونه کفپوش ها ضد آب نبودن است که خیلی از افراد به دلیل این مشکل به سمت پارکت لمینت نمی آیند.

 • مشکل واردات :
مطالعه نمایید!  تعمیرات لمینت

از سری مشکلات و معایب پارکت لمینت به مشکل واردات رسیدیم که متاسفانه واردات لمینت منع شده و دیگرشاهد برند های خارجی در ایران نمی باشیم.

سخن آخر:

ما در این مقاله به تمامی نکات در مورد پارکت لمینت پرداختیم امیدواریم نکات ذکر شده برای شما مفید و همچنین کاربردی بوده باشد. از همراهی شما با این سایت سپاسگذاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا