پوشش های کفلمینت

پارکت لمینت با پارکت های چوبی چه تفاوتی دارد؟

زمانی که تصمیم به خرید کفپوش برای منزل یا دفترکار خود بگیرید، با این دغدغه روبرو می شوید که دقیقا تفاوت لمینت و پارکت چیست. پوشش کف نقش بسزایی در طراحی داخلی دارد. ظاهر و ویژگی های کفپوشی که قصد انتخاب آن را دارید، باید با عملکرد اتاق مربوطه مطابقت داشته باشد. طیف گسترده ای از گزینه ها برای انتخاب وجود دارد. پارکت و لمینت به دلیل انتخاب زیاد از میان مدل های کفپوش، بیشتر مورد نظر کاربران است.

پارکت و کفپوش لمینت از محبوب ترین انواع کفپوش هستند. به نظر می رسد از بسیاری جهات شبیه به هم باشند. تقریباً غیرممکن است کسی در نگاه اول بین کفپوش لمینت با کیفیت بالا و ظاهر پارکت را از هم تشخیص دهد. ما در اینجا مهمترین دلایل تفاوت پارکت و لمینت را بررسی و مقایسه خواهیم کرد.

اولاً، البته، نمی توان گفت که یک نوع کفپوش از نوع دیگر بدتر است، هر دو نوع کفپوش مزایای خاص خود را دارند و شاید حتی معایبی نیز داشته باشد. از این لحاظ، در اینجا تمرکز بر کشف نحوه ساخت هر دو نوع کفپوش، معنی ساخت آن برای نحوه استفاده از آنها و اینکه کدام کفپوش مناسب شرایط زندگی فردی شما است، بنابراین شما می توانید با انتخابی درست با در نظر گرفتن تفاوت لمینت و پارکت از کفپوش جدید خود برای سالها لذت خواهید برد.

کفپوش پارکت؛ طعم زندگی خاص بر روی چوب ها

5435 - پارکت لمینت با پارکت های چوبی چه تفاوتی دارد؟

برای اینکه به خوبی با تفاوت لمینت و پارکت آشنا شوید، می بایست شناخت خوبی از این دو داشته باشید. پارکت نوعی کفپوش است که از چوب واقعی ساخته شده است. لایه میانیHDF ، پشت و سطح همه از چوب ساخته شده است. کفپوش پارکت از نظر ماهیت خود، فضای طبیعی و دنجی را در هر اتاق ایجاد می کند و وقتی صحبت از گرم بودن زیر پا می شود، کفپوش واقعی چوب از نظر تجربه بی نظیری برای شما خواهد بود.

مطالعه نمایید!  نکاتی برای پارکت کردن کف خانه که حتما باید بدانید

به عنوان کفپوش چوبی واقعی، کف پارکت علاوه بر تمیز کردن منظم، باید به درستی نگهداری شود. این یکی از تفاوتهای اصلی بین پارکت و کفپوش لمینت است. اما خبر خوب این است که برخی پارکت های آماده قبلاً به گونه ای ایجاد شده است که آن را برای استفاده مسکونی آماده می کند و نیازی به آب بندی اضافی ندارد. علاوه بر تمیز کردن معمولی، تخته ها باید یک بار در سال روغن کاری شوند (برای کفپوش های پارکت روغنی طبیعی). سطوح ضربه خورده باید با یک محصول تمیز کننده خاص، مورد مراقبت قرار بگیرد.

کفپوش پارکت از چوب ساخته شده است که ماده ای طبیعی است، بنابراین در مقایسه با کفپوش لمینت یک عیب جزئی دیگر نیز دارد. نور خورشید می تواند باعث تغییر رنگ شود. بسته به نوع چوب، ممکن است روشن، تیره یا حالت زرد به خود بگیرد. اگر پنجره های تمام قد دارید و به همین ترتیب نور آفتاب به زمین برخورد می کند، بهترین انتخاب در این شرایط برای شما، انتخاب لمینت است که واکنش کمتری در مقابل نور آفتاب نشان می دهد. البته که در این شرایط اگر فقط می خواهید پارکت را به عنوان کفپوش انتخاب کنید، باید از پرده های تمام قد نیز استفاده کنید.

کفپوش لمینت در یکی از سنجش های مقاومت رنگ، نمره 8 را از آن خود کرده است که این امتیاز خوبی برای لمینت محسوب می شود. پس می توان احتمال تغییر رنگ دادن لمینت را کمتر از پارکت دانست.

بر خلاف کفپوش لمینت، کفپوش پارکت را می توان کف آن را سنباده زد (حتی نسخه چند لایه آن را)، این یعنی ماندگاری آن از کفپوش لمینت بیشتر است، اما خب این یکی از دلایل قیمت بالای پارکت می باشد. با این وجود، قیمت بالاتر به لطف عمر بالقوه طولانی تر، نتیجه خوبی را برای ما رقم می زند. در برخی از کفپوش های پارکت در لایه های سوم یا چهارم آن از کفپوش روکش چوب استفاده شده است که خود مزیتی به حساب می آید.

مطالعه نمایید!  پارکت لمینت سفید و رنگ روشن | آنچه باید بدانید!

کفپوش لمینت؛ همه کاره و محکم

2432 scaled - پارکت لمینت با پارکت های چوبی چه تفاوتی دارد؟

حال برای درک بهتر تفاوت پارکت و لمینت بیایید با ساختار کفپوش لمینت آشنا شویم. کفپوش لمینت هنوز با تعصب ناعادلانه زیادی روبرو است. اول و مهمترین این تعصبات است که کفپوش لمینت قطعاً از پلاستیک ساخته نشده است، به این معنی که مانند کفپوش مصنوعی مانند وینیل نیست. در حقیقت، کفپوش لمینت از 100٪ مواد طبیعی، به ویژه چوب، کاغذ (دکور) و رزین ساخته می شود. این بدان معنی است که کفپوش طبیعی، پایدار مانند پارکت است.

کفپوش لمینت در تزئینات مختلف چوبی و طرحهای مختلف موجود است. انتخاب این کفپوش برای هر مکانی با تنوع بی نظیری به شما نشان داده می شود و تولیدکنندگان همیشه در حال به روزرسانی دامنه محصولات خود با توجه به آخرین تکنولوژی ها و مد روز هستند. این دکورها نه تنها در ظاهر چوبی ساخته می شوند، بلکه آنها همچنین در تقلید از بسیاری از مواد دیگر مانند سنگ یا کاشی نیز در بازار ایران و جهان موجود هستند.

کفپوشهای لمینت با کیفیت بالا امروزه دیگر هیچ مشترکاتی با کفپوشهای ورقه ورقه ای که در دهه 1990 در بازار وجود داشت ندارند و ظاهری شبیه به هم نداشته و حتی خصوصیات فنی یکسانی نیز ندارند. مانند کفپوش پارکت آماده، کفپوش لمینت از چند لایه ساخته می شود. در وسط تخته فیبر با چگالی بالا قرار دارد. یک لایه تثبیت کننده لایه زیرین را تشکیل می دهد و لایه فوقانی از کاغذ دکور آغشته به رزین ملامین ساخته شده است.

این رزین همچنین همان چیزی است که کفپوش لمینت را بسیار مقاوم و برای نگهداری، آسان می کند. نوع مرغوب کفپوش لمینت با نوع Diamond Pro است که خاصیت ضد خراش اضافی احتمالاً بهترین انتخاب برای کودکان و افرادی که حیوانات خانگی دارند، است، زیرا این نوع کفپوش لمینت دوام ترین در بین انواع کفپوش لمینت است.

مطالعه نمایید!   سوالاتی که باید پیش از شروع طراحی داخلی منزل معمار از شما بپرسد!

لایه میانی HDF باعث می شود که تخته ها نسبتاً سنگین باشند، بنابراین به راحتی از هم گسسته نمی شوند. یک بالشتک جاذب صدا یکپارچه یا نصب شده، کفپوش لمینت را به نوع کفپوش های بی صدا تبدیل می کند. اتفاقاً کفپوش لمینت نیز می تواند ضدآب باشد. اتصالات ضد آب و یک لایه میانی مقاوم در برابر برآمدگی های احتمالی، این اطمینان را به شما می دهد که در مقابل شستشو با آب آسیبی به آن وارد نشود. برخی از مدل های کفپوش لمینت ضد آب حتی قابلیت این را دارند که در حمام نصب شوند.

تفاوت لمینت و پارکت در نصب آن ها، چیست؟

در زمینه نصب کفپوش لمینت و پارکت تفاوت اساسی وجود ندارد. هر دو نوع کفپوش به راحتی با چسب های مخصوص و مراحل خاص خود، نصب می شوند. کفپوش لمینت با بالشتک یکپارچه جذب صدا یک تفاوت کوچک در نصب دارد و آن هم این است که یکی از مراحل نصب را به نسبت کفپوش پارکت، کمتر می کند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا