پوشش های کف, لمینت

آشنایی با پارکت لمینت رنگ تیره

20210813 200745 - آشنایی با پارکت لمینت رنگ تیره

پارکت لمینت رنگ تیره انتخاب افراد جسور و طرفدار قدرت و بزرگی است. رنگ مشکی از جمله رنگ‌های کلاسیک است که کاربرد آن در محیط به صورت پارکت لمینت ابهت، عظمت و شکوه  را به نمایش درمی‌آورد.

اغلب افراد وقتی تصمیم دارند برای منزل کفپوش تهیه کنند، تقریبا اصلا به رنگ‌های تیره و مشکی کفپوش فکر نمی‌کنند اما اگر شما جزء افرادی هستید که انتخاب‌تان کفپوش تیره است، قبل از آن بهتر است به یک نکته توجه داشته باشید: حتما وسایل منزل و رنگ ‌آن‌ها را در نظر داشته باشید، درصورتی که رنگ لوازم دیگر خانه نیز تیره باشد، استفاده از کفپوش تیره باعث زیبایی محیط نخواهد شد. اما اگر سایر وسایل و لوازم در محیط و یا کاغذ دیواری‌ها رنگ‌ روشن و ملایم دارند، انتخاب پارکت لمینت تیره رنگ باعث جذابیت و زیبایی دوچندان محیط می‌شود.

روانشناسی رنگ مشکی در طراحی دکوراسیون

رنگ مشکی همانند سفید از جمله رنگ‌های خالص به شمار می رود که با هررنگی ست می‌شود و به این طریق در محیط تعادل و هارمونی ایجاد می‌کند.

رنگ‌های تیره و به خصوص سیاه قدرت، عظمت، غرور و قاطعیت را به رخ می‌کشد. این رنگ مخوف و رمزآلود به نظر می‌رسد به گونه ای که انگار دنیای دیگری در پس آن نهفته شده است. افرادی که برای منزل یا محیط کار رنگ‌های مشکی و تیره را ترجیح می‌دهند عموما بسیار مرموز، باقدرت و جذبه هستند. این افراد از ریسک نمی ‌ترسند و همواره به تجربه کردن کارهای جدید و حتی ترسناک علاقه دارند.

استفاده از رنگ مشکی تنها در یک نقطه کانونی منزل یا محیط کار توجه را به آن ناحیه جلب می‌کند. استفاده اصولی و طبق قاعده از رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی محیط برای اکثر افراد سخت است به همین دلیل افراد ترجیح می‌دهند از آن استفاده نکنند. اما اگر با نحوه کاربرد رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی آشنا باشید و ماهرانه آن را به کار ببرید متوجه خیره کنندگی و جذابیت فوق العاده آن خواهید شد.

پارکت لمینت تیره و رنگ مشکی را کجا استفاده کنیم؟

رنگ‌های تیره مانند مشکی، بیش‌تر نور محیط را جذب می‌کنند در نتیجه باعث تاریکی فضا می‌شوند‌. محیط تاریک تمرکز را بالا می برد؛ به همین دلیل در اکثر اتاق‌های کار، پارکت لمینت رنگ تیره و یا کاغذ دیواری تیره به کار برده می‌شود. البته کاغذ دیواری تیره چون سطحی از دیوارها را پوشش می‌دهد در جذب نور و تاریکی نسبت به پارکت لمینت مشکی موفق‌تر عمل می‌ کند.

پارکت لمینت رنگ مشکی در مقابل پارکت لمینت رنگ سفید، لکه و آلودگی را کم‌تر نشان می‌دهد. این ویژگی پارکت لمینت‌های تیره رنگ، آن‌ها را برای محیط‌های شلوغ و پر رفت وآمد مناسب می‌کند.

استفاده از پارکت لمینت مشکی در ساختمان های اداری و تجاری بسیار جذاب و خیره کننده خواهد بود.

معایب پارکت لمینت رنگ تیره و مشکی

پارکت لمینت رنگ مشکی حتی کوچک‌ترین خراش‌ها  و آسیب‌ها را نمایان می‌کند در نتیجه برای محیط‌هایی مانند آشپزخانه که در معرض وسایل نوک تیز قرار دارند مناسب نمی‌باشد. حیوانات خانگی نیز معمولا خط و خراش بسیاری رو پارکت ایجاد می‌کنند به همین دلیل در مکان‌هایی که حیوانات کوچک دوست داشتنی در رفت و آمد هستند بهتر است از پارکت لمینت رنگ روشن که به خوبی خراش‌ها را می پوشاند، استفاده شود.

یکی از بزرگ‌ترین معایب پارکت لمینت تیره که می‌توان به آن اشاره کرد این است که محیط را بسیار کوچک‌تر از اندازه واقعی آن نشان می‌دهد به همین دلیل به هیچ وجه از آن در مکان‌های کوچک استفاده نکنید.

20210813 200803 - آشنایی با پارکت لمینت رنگ تیره

باتوجه به این که رنگ تیره از میزان نور محیط می‌کاهد بهتر است از پارکت لمینت تیره در محیط بدون پنجره و کم نور استفاده نشود.

کی دیگر از معایب پارکت لمینت رنگ مشکی این است که محیط را در چشم بیننده شلوغ نشان می‌دهد، البته این ویژگی رنگ‌های تیره بیش‌تر در مکان‌های کوچک مشخص می‌شود. اگر محیط منزل یا دفترکار شما کوچک است و به پارکت لمینت رنگ تیره علاقه دارید اما از این می‌ترسید که محیط شلوغ به نظر برسد و باعث آشفتگی ذهنتان شود پیشنهاد ما به شما ترکیب رنگ‌های تیره با سفید است. کاربرد رنگ سفید در محیط به عنوان متضاد و مکمل رنگ مشکی باعث رفع این مشکل می شود.

اصول کاربرد پارکت لمینت مشکی در طراحی دکوراسیون داخلی

کفپوش اگرچه به اندازه پوشش دیوارها در زیبایی محیط تاثیرگذار نیست اما با توجه به این که سطح وسیعی از دکوراسیون را شامل می‌شود؛ انتخاب اشتباه آن، در زیبایی محیط تاثیر منفی قابل توجهی می‌گذارد. در انتخاب رنگ و طرح پارکت لمینت باید بسیار دقت کرد.

درصورتی که انتخاب شما برای رنگ پارکت لمینت منزل مسکونی و یا هرمکان دیگری رنگ‌های تیره است؛ پارکت لمینت‌های تیره در انواع رنگ‌های مشکی، طوسی تیره، قهوه‌ای تیره و یا همان رنگ چوب و… در بازار موجود هستند که شما باید براساس لوازم و وسایل آن محیط رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

رنگ مشکی پارکت لمینت بیش‌تر در مکان‌های اداری و کم‌تر در محیط‌های مسکونی استفاده می‌شود. در اداره‌ها می‌توانید پارکت لمینت سیاه رنگ را در ترکیب با دیوارهای سفید و اکسسوری‌های مات مشکی به کار ببرید. در محیط مسکونی نیز پارکت لمینت رنگ مشکی معمولا در دکوراسیون‌های اسپرت و جوان پسند استفاده می‌شود. در این منازل اکثرا همه اجزا و و سایل طیف‌های متنوع رنگ مشکی را شامل می‌شوند.

20210813 200721 - آشنایی با پارکت لمینت رنگ تیره

پارکت لمینت‌های قهوه‌ای و یا رنگ چوب که طرح‌های طبیعی و سازگار با محیط زیست دارند؛ عموما در خانه‌های پرنور و پر از گل و گیاه بسیار زیبا و چشم نواز جلوه می‌کنند.

انواع پارکت لمینت‌ها در رنگ‌های طوسی و خاکستری تیره در دکوراسیون ‌های مدرن در ترکیب با رنگ‌های خردلی و صورتی کمرنگ در سال ۲۰۲۱ بسیار ترند شده‌اند.

همانطور که گفته شد پارکت لمینت تیره باعث تاریک شدن فضا می شود بنابراین در محیطی که از پارکت لمینت تیره استفاده می‌شود نورپردازی اصولی بسیار مهم و حیاتی است. برای نورپردازی می‌توانید از هرگونه لامپ، لوستر و یا نورهای شاخه ای استفاده کنید. تنها موردی که هنگام نورپردازی برای پارکت لمینت تیره مهم است تاریک نبودن هیچ قسمتی از محیط است. به این صورت که نور باید کاملا متعادل در تمام محیط پخش شود و در یک ناحیه متمرکز نباشد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *