دکوراسیون داخلی, ست اتاق کودک

جدیدترین سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب کودک 2021

20210921 234008 - جدیدترین سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب کودک 2021

در این مقاله قصد داریم جدید‌ترین سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب کودک استفاده شده است را ارائه دهیم. اگر قصد دارید اتاق خواب جدیدی را برای فرزند دلبندتان در نظر بگیرید و یا اینکه تصمیم دارید دکوراسیون اتاق خواب کودکتان را تغییر دهید با ما در ادامه همراه باشید تا شما را با جدیدترین مدل‌های طراحی دکوراسیون که امروزه در دنیا به کار برده می‌شوند آشنا کنیم.

اگرچه آشنایی با مدل‌های جدید دکوراسیون اتاق کودک به شما در طراحی و تزیین اتاق خواب کمک شایانی می‌کند؛ اما این موضوع نباید باعث شود شما از دانش معماران و طراحان داخلی در این زمینه غافل شوید. همراهی طراحان داخلی با شما در این امر به زیبایی و جذابیت هرچه بیش‌تر فضای اتاق خواب کودک منجر خواهد شد.

یکی از مهم ‌ترین نکات در طراحی دکوراسیون اتاق کودک این است که اگر فرزندتان در سنی است که می‌تواند نظر و علاقه خود را ابراز کند از او در امر زیباسازی اتاقش کمک بخواهید. این موضوع باعث می‌شود اتاق خواب دکور شده کاملا مورد پسند او قرار گیرد؛ در نتیجه احساس آرامش و رضایت را نیز در اتاقش حس خواهد کرد.

امروزه در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک خلاقیت حرف اول را می‌زند. در حال حاضر طرح‌های قدیمی کاربردی ندارند و نمی‌توان برای همه اتاق‌های کودکان یکسان عمل کرد بلکه هر اتاقی متناسب با فضای اتاق خواب، امکانات در دسترس، میزان بودجه و روحیه کودک طراحی دکوراسیون متفاوتی دارد.

دیزاین دیوار‌ها و سقف در جدیدترین سبک‌های دکوراسیون اتاق کودک

کاغذ دیواری در مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های متنوع از متداول ترین روش‌های تزیین دیوارها و سقف‌ در سبک‌های دکوراسیون اتاق کودک در سال ۲۰۲۱ می‌باشد. با کاغذ دیواری طرحدار تنها یکی از دیوارها را بپوشانید و برای سایر دیوارها از کاغذ دیواری با همان تم رنگی اما با طرح ساده استفاده کنید.

نقاشی طرح‌های مینیاتوری خطی و توخالی روی دیوارهای ساده و با رنگ‌های خنثی، از جمله ایده‌های نو هستند که امروزه از آن‌ها در اتاق کودک استفاده می‌شوند.

استیکرها و برچسب‌ها از ارزان قیمت‌ ترین فاکتورها برای دیزاین دیوار اتاق کودک هستند. این استیکرها در طرح‌های کودکانه جذاب وجود دارند. نصب راحتی دارند و به آسانی نیز کنده می‌شوند.

خیمه‌های چادری که از سقف در بالای تخت آویزان می‌شوند در سال ۲۰۲۱ بسیار ترند شده اند. رنگ این خیمه بهتر است متناسب با تم رنگی اتاق خواب باشد.

20210921 235234 - جدیدترین سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب کودک 2021

کفپوش مناسب جدیدترین سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب کودک

نوع کفپوش از جمله فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون اتاق کودک محسوب می‌شوند. کودکان معمولا بسیار بازیگوش هستند و امکان ضربه دیدن آن‌ها بسیار است به همین دلیل توصیه می‌شود برای اتاق کودک از کفپوش‌های غیر لغزنده که مقاومت خوبی دارند استفاده شوند.

پارکت لمینت‌ها علاوه بر اینکه در طرح‌های گوناگون موجود هستند، با دارا بودن مقاومت بالا در برابر ضربه و خط و خش و همچنین احتمال لغزندگی پایین از مناسب ترین کفپوش‌ها برای اتاق خواب کودک به شمار می‌روند.

سبک‌ دکوراسیون مدرن برای اتاق خواب کودک

در سال ۲۰۲۱ سبک دکوراسیون مدرن و ساده از مجبوب ترین سب‌ک‌های دکوراسیون برای اتاق خواب کودک است. در این سبک دکوراسیون از طیف رنگ‌های پاستیلی مانند لیمویی، آبی روشن، سبز کمرنگ، یاسی و کالباسی استفاده می‌شود. ترکیب رنگ سفید با هر یک از این رنگ‌ها زیبایی فوق العاده‌ای به فضا می‌بخشد.

سبک دکوراسیون مدرن و ساده از آشفتگی ذهن، اضطراب و استرس جلوگیری می‌کند و در مقابل ارامش و سکون را به فرد هدیه می‌دهد.

تخت توکار در جدیدترین سبک‌های دکوراسیون به فراوانی استفاده می‌شود. تخت‌های توکار عموما در فرورفتگی های دیوار روی زمین و یا در ارتفاع طراحی می‌شوند. اگر دو فرزندتان همزمان از یک اتاق خواب استفاده می‌کنند هم می‌توانید از زیبایی تخت‌‌های توکار دو طبقه که در شکل‌های متنوع در دیوار ساخته می‌شوند بهره ببرید و هم می‌توانید از دو تخت یک نفره شیک استفاده کنید.

در این سبک دکوراسیون عموما از پرده‌های حریر ساده و یا طرحدار ظریف استفاده می‌شود. پرده‌های چاپی نیز برای پنجره‌های با ارتفاع زیاد نیز جذاب به نظر می‌رسند.

20210921 235250 - جدیدترین سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب کودک 2021

قالیچه برای سبک دکوراسیون مدرن اتاق کودک

اگر در محیط‌ از رنگ‌های پررنگ بیش‌تر استفاده کردید، قالیچه را ساده و کم رنگ انتخاب کنید اما اگر محیط بی روح و بی رنگ است از قالیچه با رنگ‌های گرم استفاده کنید.

توجه داشته باشید اگر فرزندتان در سنین کودکی و بازیگوشی قرار دارد برای حفظ ایمنی او سعی کنید سطح بیش‌تری از کف را با فرش و قالی بپوشانید تا به این طریق در صورت زمین خوردن کودک احتمال آسیب رسیدن به او کم‌ تر باشد.

تزیینات در جدیدترین سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب کودک

در پایان تزیینات را فراموش نکنید. به کمک کاربرد اصولی مجسمه، تابلو و موارد مشابه می‌توان به اتاق خواب کودک جذابیت خیره کننده بخشید. از تابلوهای کوچک و بزرگ با قاب‌های غیر متوازن برای تزیین دیوارهای ساده استفاده کنید. مجسمه‌های تزیینی شیک را می‌توانید روی پاتختی، میز تحریر و یا هرجای دیگری قرار دهید.

شلف‌ها و قفسه‌ها با طرح‌های متنوع و رنگارنگ علاوه بر اینکه برای نظم دهی به محیط اتاق کودک استفاده می‌شوند، تاثیر بسیار زیادی نیز در زیبایی دکوراسیون اتاق کودک دارند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *