دکوراسیون داخلی, ست اتاق کودک

دکوراسیون اتاق نوزاد و نکات مهم آن

دکوراسیون اتاق نوزاد یکی از مهم ترین مواردی است که پدر مادرها آن را در نظر می گیرند و بسیار حساس هستند. از طرفی شوق ذوق پدر مادر شدن شاید جلوی انتخاب درست را از شما بگیرد. در این بین شاید سوالاتی زیادی از در این باره در ذهنشان به وجود آید برخی از این سوالات به این صورت است که چگونه اتاق خواب کودک را تزئین کنیم و یا برای داشتن یک اتاق خواب راحت برای فرزندمان چه پارامتر های را باید در نظر بگیریم؟

در این محتوا سعی کرده ایم بیشتر پرسش های زوج ها را پاسخ دهیم و بهترین راهنمایی موجود را برای دکوراسیون اتاق نوزاد انجام دهیم.

چند نکته طلایی برای انتخاب کف پوش مناسب برای نوزادان

یکی ازپرتکرارترین سوالات پدر مادرها برای دکوراسیون اتاق نوزاد است و برای بیشتر آن ها سوال است باید چه نوع کف پوشی برای اتاق انتخاب کنند که باعث آسیب به کودک نشود.

همه می دانند که اتاق نوزاد باید بسیاری از فاکتور های سلامتی را داشته باشد تا خدایی نکرده باعث آسیب جدی نشود وکودک بتواند به مدت طولانی در اتاق خود مشغول به بازی شود. همه ما می دانیم اتاق نوزاد باید در وهله اول فاکتور های سلامتی را دارا باشد و سپس به فکر زیبایی اتاق باشیم. زیرا ما  نسبت به سلامتی کودکمان مسئول هستیم.

کودکان در ۵ سال اول زندگی خود رشد بیشتری دارند، برای شما این سوال پیش می آید چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم تا مناسب سن آن باشد.

کودکان معمولا در سال اول راه رفتن را یاد می گیرند و بعد از مدتی این را یاد می گیرند که  بر روی زمین بشیند و بازی کنند بنابراین باید کف پوش را جوری انتخاب کنید  باعث آسیب جدی به  کودک شما نشود. با این کار کودک شما احساس راحتی دارد.

پس بهتر است کف پوش اتاق نوزاد با موکت های با پرز های بلند باشد تا فضای زیر فرزند شما نرم باشد. با این کار کودک احساس راحتی و اطمینان بیشتری  می کند و در معرض مستقیم آسیب قرار نمی گیرد. اگر نمی خواهید هزینه زیادی را متقبل شوید موکت های پرز بلند می تواند برای شما مناسب باشد.

چه رنگی برای دکوراسیون اتاق نوزادان مناسب است؟

یکی از سوالات پر تکرا که پرسیده می شود انتخاب رنگ برای اتاق نوزاد است. بسیاری از افراد درگیر کلیشه جنسیتی هستند که اتاق دختر باید صورتی و اتاق پسر باید آبی باشد. سوالی که در اینجا پیش می آید این است که اگر جا به جا باشد مشکلی پیش می آید؟

برای انتخاب رنگ قانون خاصی و جود ندارد و از هر رنگی خوشتان آمئ می توانید استفاده کنید به طور مثال رنگ صورتی عشق و دوستی را بیشتر می کند و آبی باعث ارامش می شود شما با انتخاب رنگ مناسب می توانید این صفت ها را در کودک تقوت کنید.

اگر رنگ صورتی را  انتخاب کنید در کنار آن می توانید از زنگ های سبز و آبی نیز استفاده کنید تا زیبایی آن را دو چندان کنید.

انتخاب چه دکوراسیونی برای نوزاد مناسب است؟

پرتکرارترین سوال برای پدران و مادران انتخاب سرویس خواب مناسب برای تغییر سن فرزندشان است. زیرا اگر بخواهند  هرسال سرویس را عوض کنند هزینه زیادی برایشان به بار می آورند. برای حل این مشکل باید چه کاری انجام دهند؟

کاغذ دیواری مناسب برای دکوراسیون اتاق نوزاد

برای  دیوار اتاق کودکان طرح های کارتونی مناسب است یا تک رنگ؟ در این بخش می خواهید به این پرسش پاسخ دهیم.

برای پاسخ به این پرسش باید این را در نظر بگیرید که شخصیت فرزند شما به چه صورت است با توجه به این که شخصیت هر کودکی در ابتدای  زندگی آن شکل می گیرد بهتر است از طرح های کارتونی برای کودکتان استفاده نکنیدو طرح های تک رنگ می تواتند مناسب باشد. به جای آن از زنگ های متفاوت . اشمال هندسی استفاده کنید تا خلاقیت فرزند شما را پرورش دهد.

چه مکانی را برای اتاق نوزادان در نظر بگیرم؟

اکثر مردمی که قصد دارند صاحب فرزند بشوند برایشان این سوال پیش می آید که  بهترین مکان برای اتاق نوزاد کجاست؟

در ابتدا این را در نظر بگرد اتاق فرزند شما باید در جای قرار بگیرد که نور مناسب داشته باشد همچنین تهویه هوا یکی از نکات بسیار مهمی است که باید بهش فکر کنید. تا جای که امکان دارد اتاق نوزاد خود را در نزدیکی اتاق خود قرار دهید تا تشرف کامل به آن داشته باشید.

چیدمان اتاق را جور در نظر بگیرد تخت در روبه روی  در باشد تا بتوانید کنترل خوبی داشته باشید.

چه نورپردازی برای اتاق نوزاد داشته باشیم؟

بسیاری از خانواده ها خواهان نورپردازی برا دکوراسیون اتاق نوزاد هستند. به دنبال مناسب ترین آن می گردند. با توحه به این که نوزاد در طول شبانه روز باید از شیر مادر تغذیه کند برای هر بار شیر دادند مجبور به روشن کردن چراغ دارید از این رو بهتر است چراغ خواب کوچکی با نوری آرمش بخش در نظر بگیرید گه هم دید خوبی برای شما داشته باشد و هم نوزاد حس ارامش و امنیت از نور بگیرد.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید