دکوراسیون داخلی

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

unnamed 7 - سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

اگر بخواهیم سبک های مختلف دکوراسیون داخلی را بر پایه لغت نامه تعریف کنیم ، طراحی و ایجاد هماهنگی برای به جلوه در آوردن وسایل در یک فضا به صورتی که جلوه ای خاص و هنرمندانه داشته باشد .

پس بدانید که شما یک دکوراتور هستید وقتی که داید وسایل منزل خود را میچینید و به آن ها شکل خاصی میدهید . این را بدانید که دکوراسیون داخلی مثل سایر هنرهایی که وجود سبک های متنوع و خاصی دارد که هر کدام ویژگی های خود را داشته و نسبت به جا و مکان و زمان و سلیقه میتواند تغییر کند .

این مقاله در یک نگاه!!

  • بررسی انواع سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

دکور کردن برای خیلی ها شغل است و کاریست که نیاز به هیچگونه مدرکی جز سلیقه و قوه تخیل برای فرض کردن این که چگونه میشود در پایان کار نیاز نیست و میتوانند با داشتن این ها شروع به کار شوند .

در این مطلب ما به سبک های مختلف دکوراسیون داخلی میپردازیم و میخواهیم شما را با ویژگی های مختلف آن ها آشنا کنیم زیرا که سبک های دکوراسیون داخلی منزل بسیار زیاد بوده و باید بدانید هر سبک دارای چه نقاط قوتی میباشد .

a - سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

انواع سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

در این قسمت قصد داریم به بررسی سبک های مختلف دکوراسیون داخلی بپردازیم.

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی :

بسیاری با این نظر موافقند که سبک کلاسیک همیشه بهترین است و دلیلش این است که همیشه مد بوده و قدیمی نمیشود و همیشه ظریف و لوکس باقی میماند . این سبک بر پایه تعادل و تقارن بوده که به امپراطوری روم و یونان بر میگردد . ویژگی اصلی این سبک تقارنش میباشد که از جزئی ترین تا کلی ترین بخشش ادامه دارد .

یکی دیگر از ویژگی های سبک کلاسیک داشتن ستون یا خطوط عمودی بر روی دیوار هاست که بر گرفته از دوره معماری یونان است .

ستون های بلند ، گلدان و مجسمه ، ارتفاعات زیاد تا سقف ، پرده های نزدیک به یکدیگر و وحود آیینه های زیاد از ویژگی های این سبک کلاسیک است . از رنگ هایی که بیشتر در این سبک به علت الهام گیری از طبیعت گرفته شده و دارای آرامش و زیبایی خاص است میشود به ، هلویی ، زیتونی ، قرمز ، طلایی ، خاکستری ، بژ و نقره ای اشاره کرد . این رنگ هایی که در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرد باید باعث ایجاد محیطی گرم و صمیمی و صلح جویانه شود .

جنس کف این سبک بیشتر شامل چوب و پارکت است و در بعضی جاها مثل آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی از سرامیک و کاشی استفاده میشود .

Australian Interior Designers Woods Bagot Habitus Living 3 1170x751 1 - سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

سبک شیکر :

این نوع سبک را مردمی بنا کردند که به علت محدودیت هایی که داشتند این سبک تشکیل دادند . اگر شما آپارتمان نشین هستید این سبک بسیار برای شما مناسب میباشد .

در این نوع سبک بیشتر به عملکرد وسایل اهمیت داده می شود . این نوع سبک مبلمانی که استفاده میکنید ساده بوده و ظاهر خاصی ندارد و صرفا عملکرد خود را انجام داده و جنسشان از چوب سبک است . تزئینات خاص و کنده کاری روی چوب ندارند . خلاقیت این سبک در میز های تاشو و چند منظوره بوده .

این سبک ابداعاتی نیز داشته نظیر صندلی هایی که پشتی شبیه نردبان دارند . بافتن حصیر و تکیه گاه صندلی در این سبک مرسوم است . متریال این نوع سبک چوب طبیعی بوده آن هم از درخت های افرا و کاج . این سبک زیبایی طبیعت را نشان میدهد و چون خودشان میساختند وسایلشان را با کیفیت و با دوام میساختند .

رنگ این سبک خنثی بوده . در این سبک کنتراست شدید دیده نمیشود بین رنگ ها . برای مثال سیاه سفید قرار نیست دیده شود . امروزه رنگ های سبز تیره و آبی تیره نیز در این سبک مشاهده میشود .

homepage hero 1 - سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

سبک روستیک :

ابتدا بهتراست بدانید که در سبک های دکوراسیون داخلی منزل این سبک طرفدار های خاص خود را داشته و برای آشنایی با این سبک شمارا ابتدا با معنی واژه آن آشنا میکنیم .

روستیک به معنای روستا بوده و نام یک روش سنگ تراشی در دوره رنسانس بوده و در کل اکنون به این معنی است که از تغییر دادن اساسی متریال که بیشتر چوب طبیعی است جلوگیری شود و آن را با شکل طبیعی خود به کار ببریم .

آشنایی بیشتر با سبک روستیک

* ست کردن خانه به سبک روستایی

* المان طبیعی و دست نخورده

* شومینه

* دیوار های پنلی

* دیوار های سفید

*سقف های چوبی

* هیچ رنگ مصنوعی در کار نباشد

* پوست حیوانات

* ادغام سنگ و چوب در کنار هم

* پارچه های یک دست و رنگ

* پارچه های بافتنی و حصیری

سبک مینیمال :

مینیمال به معنای حداقل و سبک آن بدین معناست که ساده بودن و ساده زیستی است . این سبک از معروفترین سبک هاست و از آن به عنوان ساده زیستی یاد میشود .

از اصلی ترین خصوصیات این سبک میتوان به رنگ های روشن و در رنگ های روشن به رنگ سفید آن اشاره کرد . دیوار هایی بدون الگو و ساده با رنگ های روشن ار خصوصیات دیگر این سبک است . استفاده از قاب عکس و حتی تابلو به شرطی که دیوار را از حالت سادگی خارج نکند نیز بسیار نکنه مهمی است .

استفاده از نور طبیعی مهم بوده و اتاق ها به صورت نورگیر طراحی شده و در شب ها از بلاکر که نوعی تنظیم کننده سطح تابش لامپ است استفاده میشود تا نور ملایم و یکدستی در اتاق مشاهده شود یکی از شعار های این سبک این است که هرچقدر وسیله کمتر جذابیت بیشتر ، پس به همین منوال جلو روید . اگر جایی خواستید میتوانید گل داشته باشید ولی باید اتاق از حالت سادگی خارج نشود .

در سرویس بهداشتی از آیینه ای بزرگ استفاده کنید و به جای زیر پایی ها که اکنون مورد استفاده است از دمپایی استفاده کنید و ترجیحا رنگش را سفید برگزینید که محیط را از یکدستی خارج نکند .

اتاق کودک را با قفسه های اسباب بازی تزئین کرده ولی مراقب باشید بی نظم نباشد . کف اتاق را ترجیحا موکت کنید . چون فرزندتان به هیجان و بازیگوشی نیاز دارد اتاق را بهم بریزد ولی در آخر با او وسایل را دوباره با نظم سر جایشان قرار دهید .

دکوراسیون مدرن :

از ویژگی های این سبک میتوان به پنجره های بزرگش اشاره کرد . میشود بیرون منزل را در این سبک به علت پنجره هایش مشاهده کرد و گویا فضای بیرون را به درون خانه می آوریم .

این سبک دارای مبلمان هایی است که گران قیمت بوده اما از ایم مبلمان ها نیز کپی گرفته شده و همان ظاهر با قیمتی پایین تر موجود میباشد . این مبلمان ها هیچگونه جزئیات اضافی نداشته و خطوط خمیده و یا پیچیده ندارند .

نور پردازی در این سبک بسیار حائز اهمیت بوده و از جذابیت خوبی برخوردار بوده است و کانون توجه در این سبک لوازم روشنایی اش میباشد .

آشپز خانه مدرن یعنی کابینت های در دار و کفپوش چوب پنبه ای و برای فضای بین کابینت استفاده از سرامیک هایی که رنگی باشند و طرحی خاص را خلق کنند .

در این سبک رنگ های گرم که بیشتر به رنگ چوب نزدیک است استفاده میشود و میتوان سایه هایی با رنگی تیره به آن ها افزود تا نمایی زیبا تر و جذاب تر داشته باشد .

در سرویس بهداشتی مدرن از رنگ هایی روشن نظیر سبز و نارنجی و بنفش استفاده شده که آرامش روحی و جسمی میدهد . نوری که در این فضا استفاده میشود بسیار ملایم بوده و در این مکان از آیینه های دیواری استفاده میشود .

سخن آخر

در این مطلب به انواع سبک های مختلف دکوراسیون داخلی اشاره شد و نکات و ویژگی هایی را در رابطه با آن ها فرا گرفتید . برای خلق یک دکوراسیون زیبا نیاز به شناخت علایق خود و مطالعه و جست و جو و کسب اطلاعات راجب آن ها ضروری است . امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد از همراهی شما با سایت لوکس دکور بسیار سپاسگذاریم.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *