دکوراسیون داخلی

صرفه جویی در فضا آشپزخانه | نکات مهم در بازسازی

همواره موضوع بازسازی آشپزخانه جز موضوعات مهم و چالشی برای همه کاربران است. بسیاری نمی دانند که که چگونه به بهترین شکل، این بازسازی را انجام دهند. ما در این مقاله قصد داریم به یکی از موضوعات مهم حول محور بازسازی آشپزخانه یعنی صرفه جویی در فضای آشپزخانه را به شما شرح دهیم.

یک فضای آشپزخانه کوچک ممکن است شما را از اضافه کردن وسایل به آشپزخانه خود محدود کند. ممکن است فضای کافی برای میز ناهارخوری، یخچال و … نداشته باشید. آشپزخانه های کوچکتر ممکن است باعث شود شما احساس بهم ریختگی و کلاستروفوبیک کنید و هیچ کس این را نمی خواهد!

اگر صاحب خانه هستید، ممکن است چندین گزینه برای بازسازی آشپزخانه خود داشته باشید تا فضای بیشتری ایجاد کنید، مثلاً یک دیوار را خراب کنید. معمولا این نظریه به ذهن بسیاری از شما خطور می کند، اما آیا واقعا شدنی است؟

متأسفانه اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید، ممکن است گزینه های محدودی برای بازسازی آشپزخانه داشته باشید. خوشبختانه، بسیاری از ایده های صرفه جویی در فضای آشپزخانه از هر سبکی وجود دارد که می توانید برای ایجاد فضاهای ذخیره سازی بیشتر در آشپزخانه خود تلاش کنید. در ادامه ایده هایی را برای شما مطرح می کنیم که هر کدام، در پروژه های بازسازی ما کاربردی و موثر واقع شده است.

این ایده ها می تواند در هزینه های بازسازی شما نیز اثر مثبتی بگذارد.

استفاده از فضای بالای کابینت ها (نزدیک به سقف)

وقتی صحبت از ذخیره سازی می شود، از فضاهای بالای کابینت خود غافل نشوید . حتی اگر اقلام ممکن است دور از دسترس باشند، اما همچنان فضای قابل استفاده است. می‌توانید قابلمه‌ها، تابه‌های اضافی را آنجا بگذارید یا می‌توانید لوازم پخت و پز فر، کتاب‌های آشپزی و جعبه‌های نوشابه یا لوازم اضطراری را در آنجا نگه دارید. حال برای اینکه این فضا با ذخیره سازی وسایل تبدیل به انبار نشود، می توانید تمامی این بخش ها را به کابینت های ردیف سوم تبدیل کنید.

کابینت های جزیره با فضای ذخیره سازی انبوه

در یکی از پروژه های بازسازی آشپزخانه ما، یکی از مشتریان ایده های خوبی را به ما منتقل کرد. استفاده از جزیره آشپزخانه به عنوان فضای ذخیره سازی وسایل. این شرایط به گونه ای ایجاد شد که ما یک میز با ذخیره سازی انبوه برایشان طراحی کردیم. این میز طوری بود که حتی زیر ورق روی آن هم جای ذخیره سازی وسایل را داشت. پایه های میز نیز تبدیل به کابینت های کوچک برای جاگذاری وسایل بود و به طور کلی می توان گفت به اندازه ۳ کابینت با ابعاد استاندارد، در جزیره میز مانند، فضای ذخیره سازی ایجاد شد.

فضای اطراف یخچال را فراموش نکنید!

یخچالی که زیر مجموعه ای از کابینت های کوچک و توکار قرار گرفته است، فضای ذخیره سازی بزرگی را در آشپزخانه شما هدر می دهد و ظاهری به هم ریخته و جعبه ای ایجاد می کند. در عوض، می‌توانید کابینت‌های سفارشی را انتخاب کنید که تا جلوی یخچال داخلی گسترش می‌یابند و امکان دسترسی بیشتر را فراهم می‌کنند. همچنین می توانید با برداشتن یخچال از روی زمین و نصب کابینت زیر آن، فضای ذخیره سازی مناسبی ایجاد کنید.

سطل زباله های توکار

سطل زباله با پنهان کردن زباله ها و مواد قابل بازیافت از مهمانان در داخل کابینت باعث صرفه جویی در فضای آشپزخانه می شود. معمولا این سطل زباله توکار در کابینت سینک ظرفشویی تعبیه شده و در سایزهای مختلف وجود دارد. در صورتی که قصد دارید این کار به بهترین شکل انجام شود، پیشنهاد می شود که از سطل های زباله با جنس مناسب استفاده کنید، چون تعویض آن ها کار نسبتا ساده ای نیست.

استفاده از کشوهای مخفی

کشوهای دو لایه ای فضایی را برای نگهداری تعداد زیادی ظروف و کارد و چنگال در یک قسمت ایجاد می کنند و در عین حال همه اقلام شما را مرتب نگه می دارند.

آنها یک قفسه نیمه نصب شده روی یک غلتک بالای قسمت پایین کشو دارند که ظروف تخت و سایر اقلام کوچک را نگه می دارد و به پشت کشو می کشد و به شما امکان می دهد به ظروف بزرگتر زیر آن دسترسی داشته باشید. شما می توانید این کشوها را برای کشوهای بزرگی که در آشپزخانه جدید، تعبیه می کنید، استفاده کنید.

ایجاد میز تاشو

یک میز تاشو که روی لولاها به دیوار متصل شده است، می‌تواند در صورت نیاز به فضای آماده‌سازی بیشتر باز شود، و سپس در صورت عدم استفاده می توانید آن را تا کنید و از فضای برای موارد دیگری استفاده کنید. علاوه بر این، می‌توانید چهارپایه‌های تاشو را به دیوارهای دو طرف میز بچسبانید تا میزهای منعطف و پرکاربردتر شود.

یک کمد نظافت سفارشی و هموار ایجاد کنید

متخصصان بازسازی آشپزخانه بر جزئیات فضاهای آشپزخانه کوچک تمرکز می کنند. بنابراین، آنها معمولاً ایجاد یک کمد نظافت سفارشی و هموار برای فضاهای کوچک را توصیه می کنند. کمد هموار که معمولاً چند اینچ عمق دارد، روی یک دیوار نصب می شود. یک کمد سفارشی و جمع و جور فضایی را برای نگهداری لوازم نظافت ایجاد می کند، بنابراین فضایی را که یک کمد جارویی تمام اندازه اشغال می کرد صرفه جویی می کند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید