پوشش های پنجره ای, پوشش های دیواری, پوشش های کف, کاغذ دیواری

 سوالاتی که باید پیش از شروع طراحی داخلی منزل معمار از شما بپرسد!

سوال و جواب دکوراسیون داخلی، یکی از کار های اساسی در زمینه طراحی داخلی می باشد. طراحان همیشه سوالات متداول دکوراسیون داخلی را  قیل از شروع به طراحی می پرسند.

طراح برای اینکه به مورد دلخواه شما برسن چندین سوال را از پیش آماده می کنند که به هدف خود برسند که این امر یکی از هزاران کار مهم طراحان و معماران می باشد.

این مقاله در یک نگاه!!

 • سوال و جواب دکوراسیون داخلی توسط معمار و کار فرما
 • سوال در مورد موارد ناپسند طراحی منزل شما
 • سوال در مورد تنوع رنگی منزل
 • سوال در مورد حذف رنگ های ناپسند
 • سوالی که فرآیند طراحی جهت می دهد
 • سوال بسیار مهم که معمار می پرسد،آیا سبک مورد علاقه ای در طراحی منزل دارید یا خیر؟

روش کار طراحان و معماران شباهت  بسیار زیادی به روانشناسان داردزیرا در بین سوال و جواب دکوراسیون داخلی به سوالات و مسائلی روبه رو می شود که از جمله مسائل می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • نیاز های شخصی شما؟!
 • علاقه مندی های شما و یا چیز هایی که دوست ندارید چیست؟!
 • سبک زندگی شما در منزل؟!

این سوالات بخشی از سوالات متداول دکوراسیون داخلی می باشد. در ادامه به سوالات مهم در بخش طراحی داخلی می پردازیم که به احتمال زیاد طراحان و همچنین معماران اینچنین سوالاتی را از شما می پرسند اما اگر چنین اتفاقی رخ نداد شما می بایست پاسخ هایی در این زمینه آماده کنید و پیش شروع به کار به معمار یا طراح خود تحویل دهید.

سوال و جواب دکوراسیون داخلی  توسط معمار و کار فرما

در این قسمت قصد داریم به سوالات متداول دکوراسیون داخلی بپردازیم و اصلی ترین های آن را برای شما لیست کنیم با ما همراه باشید..

 • اولین سوالی که معمار از ما پیش از شروع بکار می پرسد چیست؟!

ما در این قسمت بنا را به آن می گیریم که شما و معمار در منزل خود به مکالمه پرداخته اید. یکی از سوالات اصلی که  جز سوالات متداول دکوراسیون داخلی است این است که معمار از صاحب خانه می پرسد که  در این خانه چه چیز ها را دوست دارید؟!

این سوال بدان معناست که معمار برای شما و سلیقه شما احترام خاصی قائل است. و این چنین نیست که نظر خود را به طراحی منزل شما تحمیل کند و این سوال از بهترین سوالاتی است که از شما پرسیده می شود و از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • سوال در مورد موارد ناپسند طراحی منزل شما

دومین سوالی که معمار از شما می پرسد در مورد این است که شما از چه مواردی در منزل خود خوششتان نمی آید؟

این از سوالات اصلی در زمینه طراحی است که بسیار پر کاربرد است و پرسیدن این سوال به طراح کمک می کند که طراح منزل را باب میل شما طراحی کند.

 • سوال در مورد تنوع رنگی منزل

یکی از سوالاتی که بسیاری از طراحان آن را جز سوالات اصلی خود قرار می دهند این است که از کارفرما یا همان صاحب خانه سوال می کنند که از چه رنگ هایی خوشتان می آیید و دوس دارید در منزل شما بکار رود.

این سوال باعث می شود که طبق خواسته شما منزلتان رنگ آمیزی شود. کعه این امر برای هر صاحب خانه دارای اهمیت می باشد و این کار باعث می شود که خانه شما طبق نظر خود رنگ آمیزی شود.

 • سوال در مورد حذف رنگ های ناپسند

بعد از پرسیدن سوال توسط معمار از صاحب خانه که از چه رنگ هایی دوست دارید در طراحی خانه شما  استفاده شود به سوال  از چه رنگ های دوست ندارید استفاده شود می رسیم کهاین سوال نیز از بهترین و در عین حال مهم ترین سوالاتی است که اغلب آن را ملاک اصلی خود قرار می دهند.

 • سوالی که فرآیند طراحی جهت می دهد

یکی از سوالاتی که کاربردی دارد و به فرآیند کار جهت می دهد این است که معمار و یا طراح از کارفرما می پرسد که آیا طراحی خاصی را مد نظر دارید؟

با این سوال فرآیند کارب منزلتان حدود ۲۰ روز جلو انداخته اید و جهت خاصی را به کار داده اید.

سوال بسیار مهم  که معمار می پرسد،آیا سبک مورد علاقه ای در طراحی منزل دارید یا خیر؟

این سوال از سوالات ارزشمند و در عین حال بسیار کاربردی می باشد زیرا در این بین خیلی از طراحان از سردرگمی بیرون می آیند.

در پاسخ به این سوال شاید مطمئن نباشید که بهترین پاسخ را بتوانید بدهید اما برای این کار نیز راه حل های فراوانی وجود دارد که یکی از آن ها اینترنت است.

شما می توانید در اینترنت تمامی  نمونه ها و همچنین طرح ها را بررسی کنید و هر کدام که مورد علاقه شما می باشد را به معمار نشان دهید.

سخن آخر :

ما در این مقاله به بررسی و شناخت سوال و جواب دکوراسیون داخلی پرداختیم امیدواریم که نکات ذکر شده برای شما مفید و همچنین کاربردی بوده باشد.

 

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید