پوشش های پنجره ای

بررسی انواع مدل پرده برای اتاق خواب

انتخاب مدل پرده برای اتاق خواب، این روزها، کار دشواری است. به قدری تنوع در بازار پرده زیاد است که شما نمی دانید کدام مدل را با توجه به چه نکاتی انتخاب کنید. البته پیش از هر چیز باید بدانید که انتخاب پرده برای اتاق کار ساده ای است اگر برخی نکات مهم آن را در نظر بگیرید و از همه مهم ترف نگذارید فقط فروشنده پرده، به شما پیشنهاد بدهد و برای شما انتخاب کند.

به طور کلی در ابتدا باید با انواع مدل پرده برای اتاق خواب، آشنا باشید، سپس دست به کار شده و به بازار بروید. جای هیچ نگرانی نیست. ما اینجاییم که به شما جدیدترین و بهترین پرده اتاق خواب به انتخاب کاربران سایت های بزرگ را به شما معرفی کنیم.

پرده های زبرا

پرده های زبرا، پارچه ای کاملاً ساده و بافته شده را با هم ترکیب می کنند. وقتی نوارهای پارچه جامد روی هم قرار می گیرند، نور خورشید مسدود می شود. وقتی نوارهای پارچه ای کاملاً از روی هم گسسته می شوند، نور وارد اتاق خواب می شود. از یک اتاق آفتاب گیر به یک فضای تاریک و خصوصی تر، این نوع پرده ها می توانند در عرض چند ثانیه از حالت باز به حالت بسته درآیند.

آنها به روشی مشابه رول غلتک کار می کنند و در هر دو نوع موتوری و غیر موتوری وجود دارند. طراحی زیبا و توانایی آنها در کنترل نور، پرده های زبرا را برای اتاق خواب ایده آل می کند. در صورت نیاز به حریم خصوصی به سادگی آنها را به سمت پایین بکشید یا آنها را باز بگذارید. همچنین می توانید آنها را برای دیدن یک نمای بیرون و بدون هیچ مانعی از پنجره، در حالت خاص خود قرار دهید.

پرده های زبرا نیز در پارچه ها، طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی عرضه می شوند. بسته به ترجیحات خود، می توانید با رنگ های روشن جسورانه عمل کنید یا آن را خنثی نگه دارید.

هم در پارچه های فیلتر کننده نور و هم در اتاق های تاریک موجود، به راحتی می توانید پرده های زبرا خود را با سایر وسایل اتاق خواب، از جمله تودوزی، هماهنگ کنید و با مدل پرده برای اتاق خواب خود، دکوراسیون داخلی این محیط را بهبود ببخشید.

پرده های برقی در انواع مختلف

پرده های برقی در انواع مختلف، یک سبک منحصر به فرد و هوشمندانه از پوشش پنجره است که راحتی و امنیت اتاق خواب شما را افزایش می دهد. پیشرفت در اتوماسیون خانگی باعث شده است که پرده های برقی بصری باشند، به این معنی که شما می توانید با تکرار باز و بسته کردن آنها، اتاق را در دمای مناسب نگه دارید.

همچنین می توانید زمان و نوع باز یا بسته شدن آنها را بر اساس دمای خارج از برنامه تعیین کنید. برای جلوگیری از سرقت، می توان رفتار پرده های پنجره را طوری برنامه ریزی کرد که در زمان های مشخص کار کنند. این باعث می شود که حتی اگر در محل کار یا تعطیلات باشید، به نظر می رسد خانه شما کسی حضور داشته و خالی از سکنه نیست.

داشتن سوئیچ از راه دور و سوئیچ دیواری توصیه می شود تا به همه اجازه دهید پرده ها را در هر زمان که لازم باشند، تنظیم کنند. علاوه بر این، برنامه های قابل دانلود وجود دارد که به طور خاص برای کنترل آسان مانند از طریق فرمان صوتی آن را مدیریت کنید.

پرده های ونیزی

این مدل پرده برای اتاق خواب، جز مدل های شیک، ساده و البته مدرن بازار است. این پرده های ساده و اسلاید به اندازه کرکره های غلتکی تیره نیستند اما به راحتی به شما امکان می دهد لت ها را با توجه به نیاز نور تنظیم کنید. آنها معمولاً از مواد سخت مانند چوب، فلز و وینیل ساخته می شوند و دارای لت یا لوور هستند که می توانند با استفاده از طنابهایی که از طول آن را کنترل کنید تا باز یا بسته شوند. برای پرده های با دوام و ماندگار که بتواند برای شما، مدت زمان زیادی عمر کند، به دنبال انواع ساخته شده از چوب یا آلومینیوم باشید.

یکی از ویژگی های عالی پرده های ونیزی این است که می توان آنها را طوری تنظیم کرد که در طول روز به نور طبیعی اجازه می دهند و برای حفظ حریم خصوصی کامل در شب بسته می شوند. از نظر زیبایی نیز جذاب هستند و در طیف وسیعی از رنگ ها و طرح ها متناسب با دکوراسیون اتاق خواب شما می باشند.

در حالی که پرده های ونیزی تا حدودی گران هستند، اگر بودجه شما کم باشد انواع مختلف چوب مصنوعی وجود دارد.

پرده های پارچه ای غلتکی

پرده های پارچه ای پوشش پنجره ای همه کاره ای هستند که متناسب با نیازهای شما در طرح ها، سبک ها و بافت های متنوعی ارائه می شوند. در واقع، شما می توانید پارچه را به صورت سفارشی با رنگ، چاپ و جنس مورد نظر خود تهیه کنید.

پرده های رومی

مکانیسم استفاده شده برای این مدل پرده برای اتاق خواب در مقایسه با غلتکی های سنتی و پرده های عمودی بی نظیر است. در اینجا، پارچه به سمت بالا جمع می شود و مرتب جمع می شود. هنگامی که به پایین کشیده می شوید، به نظر می رسد که یک کرکره غلتکی است اما مقداری از پارچه تا شده و از پایه بسته بندی می شود و حال و هوای دنج و راحتی به اتاق شما می بخشد.

اینها از پوشش پنجره های عالی اتاق خواب برخوردار هستند و به گفته برخی بهترین پرده اتاق خواب برای دیزاین های مدرن می باشند. زیرا دارای یک پوشش تاریکی هستند تا پرده ها کاملاً مات شوند. این به شما کمک می کند تا از آفتاب ناخواسته ای که ممکن است در صبح تنبل آخر هفته خواب شما را مختل کند، جلوگیری کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید