پوشش های پنجره ای

تفاوت پرده شید و زبرا و دبل؛ بهترین انتخاب چیست؟

از مدرن ترین پرده ها می توان به پرده زبرا و پرده شید و دبل اشاره نمود که جلوه خاصی به منازل می بخشند. تنوع پرده ها به حدی بالا است که انتخاب را برای مشتریان دشوار می کند. از این رو ما تصمیم گرفتیم که به تفاوت های پرده زبرا، شید و دبل بپردازیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. امیدواریم که با ارائه این مطلب توانسته باشیم به شما در انتخاب بهترین نوع پوشش پرده کمک کنیم.

مهم ترین تفاوت ها و شباهت های پرده زبرا و شید در چیست؟

ساختار و جنس پرده زبرا به نحوی است که متشکل از دو لایه پارچه و تور می باشد. در صورتی که شید ساخته شده از یک لایه پارچه ساده یا طرح دار می باشد. پرده های زبرا دارای امکان تنظیم نور هستند و به راحتی می توانید میزان نور مورد علاقه خود را تنظیم کنید و پرده های شید یک پارچه اند و از این قابلیت برخوردار نیستند. هر سه نوع پرده ذکر شده به راحتی قابل شستشو می باشند و می توانید با آب و کف آن ها را بشویید.

هر سه مدل پرده زبرا، شید ودبل دارای امکان جمع شدن به صورت دستی و موتوری هستند و به منظور استفاده راحت تر از آن ها می توان از موتورهای کنترلی ساده و یا هوشمند استفاده نمود. موتورهای هوشمند را می توان با استفاده از گوشی های اندروید کنترل کرد و انتخاب مناسبی برای هوشمند سازی خانه های مدرن هستند.

پرده شید چگونه است؟

این پرده از موادی مثل پنبه، پلی استر، کتان و پارچه ساخته شده وبه صورت صفحه ای نرم با بافت سبک می باشد. پرده شید کلمه ای انگلیسی به معنی سایه است. این پرده ها به صورت یک تکه پارچه هستند که در یک محور چرخش دارند. پرده های شید از تنوع رنگی بالایی برخوردار هستند و با تعیین طول و عرض پرده می توانید طرح و رنگ مورد نظرتان را به راحتی انتخاب کنید. نوعی دیگر از این پرده ها دارای امکان چاپ طرح دلخواه هستند و معمولا از جنس بنر یا سولیت پی وی سی می باشند.

پرده زبرا چگونه است؟

از پر فروش ترین پرده های دکوراسیون می توان به پرده زبرا اشاره نمود. از شاخص ترین ویژگی های این پرده می توان به امکان کنترل مقدار نور اشاره کرد. دسته کنترلی که برای این پرده ایجاد شده  کمک می کند که بتوانید حالت ورود نور به محیط را به نحوی تنظیم کنید که به صورت نیمه باشد. جنس پرده زبرا پارچه ای بوده که بافت آن به صورت افقی متشکل از تور و پارچه است و این پارچه به صورت دولایه روی یکدیگر می باشد. با قرار گیری این پارچه و توری به صورت دولایه بر روی یکدیگر نور به محیط وارد می شود و به منظور جلوگیری از عبور نور کافی است که طناب زبرا را بکشید تا لایه پارچه ای پرده بر روی لایه توری واقع شود و مانع از ورود نور گردد. نحوه جمع شدن پرده های شید و زبرا کاملا شبیه به هم است و هر دو به صورت رولی جمع می شوند.

پرده دبل چگونه است؟

از جدید ترین پرده های موجود در بازار می توان به پرده های دبل یا به اصطلاح شب و روز اشاره نمود. مکانیزم این پرده ها نیز همانند پرده شید و زبرا است و تفاوت آن ها در وجود یک لایه شید ساده در زیر و یک لایه توری طرح دار در بالا می باشد. این دو لایه به صورت کاملا جداگانه امکان بالا و پایین رفتن دارند و می توان در طول روز به منظور افزایش میزان نور ورودی به منزل لایه زیرین را جمع نمود و در شب ها نیز با هدف کاهش دید به فضای داخلی منزل این لایه را پایین آورد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید