پرده زبراپوشش های پنجره ای

ویژگی‌ های جذاب پرده زبرا آشپزخانه

پرده زبرا از پرده‌های شیک، جذاب و مدرن امروزه محسوب می‌شوند. پرده‌های زبرا با کارایی فوق العاده قابل استفاده در هر مکانی و با هر دکوراسیونی هستند. این نوع پرده که از انواع پرده‌های کرکره‌ای افقی است از دو لایه موازی پارچه ساخته شده است. پارچه پرده زبرا از یک ردیف پارچه و از یک ردیف تور که به صورت متوالی کنار هم قرار گرفته‌ اند تهیه شده است.

این نوع پرده از معدود پرده‌های موجود در بازار است که قابلیت کنترل میزان نور ورودی و ایجاد حالت سایه روشن را دارد. در حالتی که ردیف های توری یک لایه از پرده در مقابل ردیف های پارچه ای لایه دیگر پرده قرار می‌گیرند میزان نور ورودی به نصف کاهش می‌‌یابد و ایجاد حالت سایه روشن می‌کند‌.

پرده‌های زبرا به دو روش دستی و کنترلی باز و بسته می‌شوند. پرده زبرا با تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح باعث شده که مورد پسند افراد با هر نوع سلیقه‌ای قرار بگیرد. حتی در صورتی که مدل‌ها و طرح‌های موجود در بازار را نپسندیدید امکان چاپ تصویر دلخواه نیز روی پرده‌های زبرا وجود دارد؛ البته به این نکته دقت کنید کیفیت چاپ تصویر در قسمت های توری پرده معمولا پایین است.

پرده زبرا آشپزخانه چه تفاوتی با دیگر پرده ها دارد؟

مدل، رنگ و طرح پرده آشپزخانه می‌تواند به اندازه کابینت‌ها، سرامیک‌ها و سایر موارد در زیبایی آشپزخانه تاثیر گذار باشد به همین دلیل انتخاب هوشمندانه آن بسیار مهم است‌‌. پرده های زبرا یکی از مناسب‌ ترین و جذاب ترین پرده‌ها برای آشپزخانه به شمار می‌روند و باعث زیبایی دوچندان محیط می‌شوند.

مطالعه نمایید!  آیا پرده زبرا برای آشپزخانه مناسب است؟

در هنگام انتخاب پرده زبرا برای آشپزخانه به رنگ‌های گرم و خنثی و همچنین رنگ‌های متناسب با رنگ کابینت‌ها توجه ویژه داشته باشید. در صورتی که رنگ کابینت‌ها به رنگ پرده نزدیک باشد هارمونی جذابی در محیط ایجاد می شود. ست کردن پرده ‌طرحدار زبرا با سایر وسایل معمولا دشوار است به همین دلیل توصیه می‌شود تا حد امکان از طرح‌های ساده پرده زبرا برای آشپزخانه استفاده کنید. اگر قصد دارید انواع طرحدار آن‌ها را در محیط مورد نظرتان به کار ببرید، بهتر است در این زمینه از یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

پرده زبرا به صورت رولی و افقی جمع می‌شود. هنگام صبح وظهر که نور آفتاب می‌تابد، پرده‌ها را جمع ‌نید و از نور روشنی بخش خورشید در زمان کار و فعالیت و یا حتی سرو غذا بهره ببرید.

در انتخاب پرده زبرا آشپزخانه به جنس آن توجه ویژه داشته باشید. جنس پرده زبرا آشپزخانه بهتر است به گونه‌ ای باشد که به راحتی تمیز شود و قابلیت شستشوی آسان داشته باشد.

نحوه شستشو و تمیز کردن پرده زبرا آشپزخانه

با توجه به این که آشپزخانه بیش‌تر از هر مکان دیگری در معرض آلودگی و کثیفی قرار دارد، وسایل موجود در آن نیز بیش‌تر کثیف می شوند و به دنبال آن به شستشو و نظافت بیش تری نیز نیاز دارند. در آشپزخانه انواع آلودگی‌ها نظیر لکه روغن، لکه غذا، لکه آب و سایر نوشیدنی، گرد و خاک و غیره وجود دارد که ممکن است روی پرده نیز ایجاد شوند.

روش شستشو و تمیز کردن ویژه‌ای برای پرده‌های زبرا وجود ندارد اما مهم است که با نظافت صحیح آن‌ها آشنا باشید. در صورتی که با بی دقتی و بدون توجه به نحوه شستشوی صحیح، اقدام به تمیز کردن پرده زبرا کنید در طولانی مدت ممکن است باعث کاهش زیبایی پرده و یا حتی ازبین رفتن آن شوید.

مطالعه نمایید!  بهترین نوع پنجره امروزی چیست؟

برای زدودن گرد وغبار از روی پرده زبرا تنها کافی است با یک پارچه نخی که کمی با آب گرم نمدار شده است، روی آن بکشید. دقت کنید پارچه باید فقط کمی مرطوب باشد. غبار روبی را به کمک بخارشو نیز به راحتی می‌توانید انجام دهید.

حتی اگر در فواصل زمانی منظم پرده‌ها را غبارروبی و تمیز کنید، باز هم پس از مدتی نیاز به شستشو دارند. برای شستشوی پرده زبرا در منزل باید ابتدا پرده را از پایه نگهدارنده جدا کنید، سپس آن را خیس کنید و به کمک اسفنج آغشته به مواد شوینده غیر اسیدی و با آنزیم کم، به آرامی روی پرده بکشید. در نهایت آبکشی کنید. روی یک محل صاف آن را پهن کنید و اجازه دهید برای مدتی بماند تا خشک شود. اکنون پرده زبرا آماده نصب مجدد می‌باشد.

قیمت پرده زبرا آشپزخانه

قیمت پرده زبرا به فاکتورهای متعددی چون متراژ پرده مورد نیاز، کیفیت پارچه، امکان شستشو، ضد حریق بودن، نوع باز و بسته شدن( دستی یا کنترلی) و… بستگی دارد. عموما قیمت پرده‌های کرکره‌ای افقی را برحسب متراژ مشخص می کنند. هرچه کیفیت پارچه پرده بیش‌تر باشد، قابلیت شستشو داشته باشد، دارای نشان ضد حریق باشد، پرده برای باز شدن و جمع شدن سیستم کنترلی و ریموت داشته باشد، قیمت هر متر از پرده زبرا در این صورت بالاتر خواهد بود.

اما به طور کلی نگران هزینه پرده زبرا نباشید. پرده‌های زبرا از مقرون به صرفه ترین و در عین حال زیباترین پرده‌های موجود در بازار به شمار می‌روند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن