پرده زبرا, پوشش های پنجره ای

آشنایی با پرده زبرا

پرده زبرا، چقدر باهاش آشنایی داری

وقتی صحبت از بهسازی منزل و تغییرات اساسی در دکوراسیون داخلی می شود، توجه به پنجره ها، موضوع بسیار مهمی است. جدا از افزودن سبک خاص به فضای داخلی، آنها به محافظت از مبلمان در محو شدن و صرفه جویی در هزینه های انرژی نیز کمک می کنند. بر اساس این یادداشت، پرده های زبرا تلفیقی کامل از زیبایی و عملکرد که یک پنجره زیبا و فوق العاده ای در خانه های مدرن ایجاد می کند. پرده های زبرا که به عنوان پرده های لایه ای، دو مکانیزه، ترکیبی یا نواری نیز در بازار وجود دارد، کنترل نور یک پرده و زیبایی کلاسیک سایه ای شکل پارچه ای را به شما ارائه می دهد.

پرده زبرا چیست؟

در ادامه مطلب نکاتی را به شما خواهیم گفت تا بهتر متوجه شوید پرده زبرا چیست. پرده های زبرا با تکنولوژی جدید به گونه ای است که به پرده های ضدآفتاب شهرت دارد. هنگامی که نوارهای پارچه با جنس های مختلف روی هم قرار می گیرند، کاملا نور خورشید را مسدود می کنند. وقتی نیز بخواهید نور خورشید را در خانه های خود با این پرده ها داشته باشید، با قرار دادن نوارهای پارچه ای کاملاً روی هم، نور خورشید وارد اتاق می شود. تبدیل شدن از یک اتاق آفتاب گیر به یک فضای تاریک و خصوصی تر، این سایه ها می توانند در عرض چند ثانیه از حالت باز به حالت بسته درآیند. آنها به همان روکش های غلتکی عمل می کنند و تغییر این حالات هم به صورت دستی انجام می شود و در صورت سفارش آن با موتور، این کار به صورت مکانیزه و با کنترل انجام می شود.

یکی از بزرگترین دلایل محبوبیت پرده های زبرا، طراحی ساده آنهاست. آنها ساده هستند، تصاویری شیک و زیبایی را ارائه می دهند و شکل هر پنجره را تکمیل می کنند. آنها همچنین نوع عملکرد، نوع کار، پارچه های متنوعی دارند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. پرده زبرا که در طیف وسیعی از رنگ های غنی در بازارهای جهانی وجود دارد، یکی از بزرگترین محصولات دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰ است.

بررسی ویژگی های منحصر به فرد پرده های زبرا

حال برای اینکه بدانید و متوجه شوید که پرده زبرا چیست، می خواهید تک تک ویژگی های این محصول فوق العاده برای دکوراسیون داخلی را برای شما بررسی کنیم:

کنترل روشنایی

طراحی زیبا و توانایی کنترل نور، پرده های زبرا را برای هر اتاق ایده آل می کند. در صورت نیاز به حریم خصوصی بیشتر، پرده ها را پایین بکشید یا وقتی می خواهید نور خورشید بیشتر باشد آنها را باز بگذارید. همچنین می توانید آنها را برای داشتن دید بهتر خارج از خانه و بدون هیچ مانعی از پنجره، پرده را کاملا جمع کنید.

طراحی همه کاره

پرده های زبرا به اندازه کافی متناسب هستند که در هر دکوراسیون داخلی جای می گیرند. در حالی که خطوط تمیز و ظاهر مینیمالیستی آنها کاملاً در محیط های معاصر قابل استفاده است، پارچه نرم و دلنشین آنها دکوراسیون سنتی شما را نیز می تواند در بر بگیرد.

گزینه های متنوع در انتخاب پارچه

پرده های زبرا از پارچه، طرح و گزینه های رنگی بسیار متنوعی برخوردار هستند. بسته به سلیقه خود می توانید رنگهای روشن جسورانه ای را انتخاب کنید یا اینکه رنگ هایی خنثی را انتخاب کنید. هم در پارچه های فیلتر کننده نور و هم در اتاق های تاریک موجود، می توانید پرده های زبرا خود را با سایر وسایل اتاق از جمله پارچه و روکش پارچه هماهنگ کنید.

موتور

گاهی اوقات پرده های شما در مکانی نصب می شود که دسترسی به آن ها ساده نیست و یا اینکه شما حوصله دستکاری کردن بیش از حد پرده را ندارید، بدین منظور تولید کننده پرده های زبرا، موتورهایی البته به صورت سفارشی، برای شما فراهم کرده اند. پرده های زبرا از نوع موتوری می توانند متناسب با نیاز شما برنامه ریزی شوند و در زمان های مشخص، در حالات مختلفی قرار بگیرند. نگران نباشید، زمان را در برنامه خود قرار دهید و اجازه دهید موتور کار خود را انجام دهد. جدا از صرفه جویی در وقت و مشکل در دستکاری کردن پوشش پنجره ها، آنها همچنین به خانه شما ارزش می بخشند.

محافظت از محیط داخلی

خانه شما شایسته بهترین مراقبت است تا اطمینان حاصل کنید که سالهای آینده عالی به نظر می رسد. اما قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید می تواند باعث تغییر رنگ و کم رنگ شدن مبلمان و کفپوش شما شود. همچنین می تواند باعث آسیب مشابهی به فرشها، روفرشی ها، عکس ها، کاغذ دیواری ها و کارهای هنری مانند نقاشی شود. پرده های زبرا لایه ای در حالت بسته می توانند ۹۹٪ از اشعه ماورا بنفش را مسدود کرده و از فضای داخلی شما در برابر نور شدید خورشید محافظت کنند.

حریم خصوصی

اگر نگران چشمهای کنجکاو هستید، پرده های زبرا این مشکل را حل می کنند. با وجود لایه های سفید و سیاه، شما می توانید در طول روز بیرون را نگاه کنید، در حالی که افراد خارجی نمی توانند آن را ببینند. این در مقایسه با پرده های کرکره ای یا پرده های افقی است که اگر می خواهید حریم خصوصی در روز داشته باشید، باید آنها را ببندید، بسیار با ارزش تر است.

ایمنی کودک

استفاده از پرده هایی که طنابی به صورت آویزان دارد، برای حیوانات خانگی و کودکان خطرناک و بازی کردن با این طناب ممکن است باعث خفگی شود. پرده غلتکی موتور زبرا این سیم یا طناب را ندارد در نتیجه هیچ نگرانی در زمینه نخواهید داشت. این باعث می شود آنها برای مهد کودک ها، اتاق بچه ها، اتاق های بازی و حتی کلاس های درس عالی باشند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید