پرده زبرا, پوشش های پنجره ای

ایده برای پرده آشپزخانه

اگر بتوانید بهترین ایده برای پرده آشپزخانه خود داشته باشید، می توانید زیبایی منحصربه فردی را به این مکان بیاورید. کار سختی نیست. کافیست به جزییات دقت کنید. آشپزخانه ها قسمت مهمی از هر خانه را تشکیل می دهند.

آنها یکی از اتاق هایی هستند که بیشترین رفت و آمد در بین مکان های دیگر خانه دربر می گیرند. آشپزخانه به غیر از آشپزی، به عنوان یک مکان جمع آوری نیز نقش مهمی دارد. همچنین می تواند منطقه ای باشد که برای سرگرمی یا جلب نظر دوستان یا خانواده استفاده می شود.

امروزه در اکثر آشپزخانه ها ۴ تا ۶ نفر در اطراف یک میز کوچک یا یک میز پیشخوان می نشینند. آشپزخانه ها همچنین منطقه ای هستند که صبحانه های تند و سریع در آن اتفاق می افتد. مطمئناً همه این موارد نیاز شما به یک آشپزخانه شیک، پذیرا و آرام را تحت تأثیر قرار داده است.

انتخاب پرده هایی که در آشپزخانه استفاده می کنید نیز به جذابیت فضا کمک می کند. اما نمی توانید فراموش کنید که پرده های آشپزخانه نیز باید بسیار کاربردی باشند. این مکان می توانند گرم و مرطوب شوند و پرده های استفاده شده در آشپزخانه باید بتوانند در برابر آن مقاومت کنند.

این جایی است که شما باید کمی در مورد ایده برای دیزاین پرده آشپزخانه تفکر کنید. بازار امروز مملو از گزینه های متعدد کرکره برای آشپزخانه است. از نظر رنگ، بافت، طرح و یا مواد، هنگام انتخاب هیچ کمبودی وجود ندارد. به عنوان یک صاحب خانه، مهم است که قبل از برداشتن پرده های مناسب آشپزخانه برای خانه، به تمام جنبه های این مکان و نیازهای خود توجه کنید.

چرا به پرده های آشپزخانه نیاز دارید؟

حتی پنجره آشپزخانه به دلایل مختلف به نوعی پانسمان پنجره نیاز دارد. پانسمان پنجره ها در آشپزخانه می تواند حریم خصوصی، کنترل نور و گرما را فراهم کند.

نگهداری برخی پرده ها ساده و آسان است

به طور سنتی، از پرده ها برای پوشاندن پنجره ها در آشپزخانه ها معمولاً استفاده می شد. اما شستشو و نگهداری آنها دشوار است. پرده های ساخته شده از چوب و PVC و پرده های زبرا راحت تر تمیز و نگهداری می شوند. این یک ویژگی مهم است زیرا آشپزخانه مکان اصلی برای ریختن آب و غذا محسوب می شود.

کنترل ورود نور آسان تر می شود

به عنوان یک قطب اصلی در خانه شما، آشپزخانه ها باید دلنشین و روشن باشند. این امر همچنین به دور نگه داشتن آفات و کپک زدن کمک می کند. آشپزخانه ای مطبوع و روشن، بهداشتی تر به نظر می رسد و احساس می شود. استفاده از پرده امروزی به نسبت مدل پرده های پارچه ای گذشته و آلومینیومی، راحت شده و کنترل نور توسط آن نیز به میزان مدنظر شما قابل تغییر است.

ایمنی بیشتر با استفاده از پرده در آشپزخانه

پرده ها در طبیعت بلند و روان هستند. همین باعث زیبایی و جذابیت آنها می شود. اما همین ویژگی باعث می شود که پرده ها در آشپزخانه ای که از اجاق گاز استفاده می شود و وسایل گرم اغلب به اطراف منتقل می شوند، به خطر بیفتد. وسایلی در آشپزخانه وجود دارد که ممکن است توسط پرده آسیب نبیند. پرده ها به عنوان ایمن ترین و شیک ترین گزینه برای استفاده در آشپزخانه مطرح شده اند.

نکات مهم هنگام ایده پردازی انتخاب پرده آشپزخانه

بهتر است قبل از اینکه به جزییات توجه کنید، بیایید با هم این مواردی که در ادامه آمده است را بررسی کنیم تا متوجه شویم که کدام موارد می تواند زیبایی و کارایی بیشتر را برای ما در انتخاب پرده داشته باشد. این موارد می تواند به انتخاب بهترین ایده برای پرده آشپزخانه شما، کمک کند

مقدار پخت و پز شما

هنگام آشپزی دود، بو و چربی زیادی تولید می شود. بخار زیادی نیز وجود دارد که می تواند آشپزخانه را بسیار مرطوب کند. شما باید پرده هایی را انتخاب کنید که بتوانند در برابر این شرایط گرما و رطوبت مقاومت کنند.

آیا پنجره شما به سینک ظرفشویی، اجاق گاز یا اجاق نزدیک است؟

اگر پنجره شما به سینک ظرفشویی، اجاق گاز یا شومینه نزدیک باشد، آب و غذا به طور مرتب می تواند بر روی پرده های شما پاشیده شود. چوب می تواند با تمام رطوبت و گرما تاب شود. شما باید سراغ پرده هایی بروید که تمیز کردن آنها آسان است و در برابر رطوبت و گرما مقاومت می کنند.

اندازه اتاق شما چقدر است؟

اگر آشپزخانه شما کمی به طرف کوچکتر است، بهتر است چیزی را انتخاب کنید که با هم مخلوط شود و تمرکز بیش از حد شما را بدزدد. اما اگر آشپزخانه بزرگی دارید می توانید پرده هایی روشن، جسورانه در اتاق پیدا کنید.

موقعیت مکانی پنجره نسبت به خورشید

اگر آشپزخانه شما در محلی قرار دارد که بیش از حد نور خورشید می گیرد، ممکن است بخواهید در برخی پرده ها که دارای آستر هستند یا آنهایی که خاصیت فیلتر نور دارند، سرمایه گذاری کنید.

چقدر به حریم خصوصی نیاز دارید؟

اگر پنجره های آشپزخانه شما به خیابان یا منزل همسایه باز شود، هنگام آشپزی نیاز به حریم خصوصی را احساس خواهید کرد. پس بهتر است که در ایده برای پرده آشپزخانه، پرده های ونیزی یا پرده های عمودی در صورت نیاز به حریم خصوصی ممکن است بهترین هدف برای شما باشند.

آیا از پنجره آشپزخانه منظره ای دارید؟

اگر منظره شگفت انگیزی از بیرون پنجره خود داشته باشید، می تواند به عنوان بهترین وسیله دکوراسیون اتاق به شما کمک کند. اگر منظره ای دارید که دوست دارید خودنمایی کنید، کور غلتکی یا کور عمودی بهترین انتخاب است، زیرا کاملا راحت جمع می شوند.

بهترین ایده برای دیزاین پرده آشپزخانه شما

ما این ایده ها را با سه مدل مختلف پرده بررسی کرده ایم تا از این بین بتوانید ایده برای پرده آشپزخانه خود با توجه به جزییات فضا و نکاتی که در بالا گفته شد، بیابید.

پرده های رومی

هیچ شکی نیست که پرده های رومی شیک هستند. آنها زیبایی خاصی را به فضای آشپزخانه می بخشند و به اتاق جذابیتی دلنشین می دهند. آنها مطابقت مطلق برای یک آشپزخانه مدرن خانه کشاورزی دارند. تنها اشکال این است که پرده های رومی از پارچه ساخته شده اند و می توانند به راحتی کثیف شوند. فقط درصورتی که پنجره شما از مناطقی مانند دستشویی یا فضای آشپزی دور است، از این نوع پرده ها، استفاده کنید.

پرده های چوبی

اگر می خواهید پنجره های آشپزخانه شما ظاهر شود و ستاره اتاق باشد، پرده های چوبی گزینه بسیار خوبی است. این مدل پرده ها، خاص بوده و به پنجره های شما بافت جذاب و علاقه بصری می بخشند. باز هم، اگر پنجره شما از سینک ظرفشویی، اجاق گاز یا اجاق گاز دور باشد، از این موارد بهتر استفاده می شود.

پرده های عمودی زبرا

پرده های پنجره عمودی برای استفاده در آشپزخانه برای کنترل رفتار پنجره مناسب هستند زیرا در برابر رطوبت مقاوم می باشند. برای تمیز کردن آنها می توان به راحتی از یک پارچه تمیز استفاده کرد. شما همچنین می توانید پرده های عمودی را از طیف گسترده ای از بافت ها و رنگ ها انتخاب کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید