دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

Gulla Jonsdottir NYPENTHOUSE 1 1000x660 1 - دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

در ابتدا قصد  داریم شما را با معنی کلمه دکوراسیون داخلی منزل آشنا کنیم . دکوراسیون یعنی مرتب کردن و آراستن . دکوراسیون داخلی یعنی انتخاب درست وسایل و چیدن آن ها به شکلی که جذاب باشد و جلوه ای خاص داشته باشد .

این مقاله در یک نگاه!!

  • فاکتور هایی برای تغییر دکوراسیون
  • بررسی و شناخت انواع دکوراسیون داخلی منزل

امروزه علاوه بر اینکه خانه ها را مورد دکوراسیون و تزیین قرار میدهند مغازه ها ، کارخانه ها ، فروشگاه ها ، هتل ها و . . .

در این روز ها یکی از دانش هایی که وجود دارد و بسیار کاربردی می باشد دکوراسیون داخلی منزل است . یک سری دلایل موجود میباشد که چرا این دانش مهم است و باید در نظر گرفته شود.

در فروشگاه ها و مراکز تجاری :

اینکه بتوانیم در این مراکز دکوراسیونی خلق کنیم که جلوه ای خاص بدهد باعث میشود که مشتری های بیشتری وارد و با توجه به مشتری بیشتر فروش بیشتر میشود .

بیمارستان :

ایجاد دکوراسیون در این محیط میتواند به آرامش بیماران ، همراهان و حتی کادر پزشکی و درمان کمک کرده و حس همراهی و همدلی به آن ها بدهد .

17 2 - دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

خانه های مسکونی :

ایجاد دکور در خانه باید به ایجاد حس صمیمیت بیشتر بین اعضای خانواده جلب کند.

اکنون میخواهیم شما را با فاکتور هایی مهم در زمینه دکوراسیون داخلی آشنا کنیم . این را بدانید که میشود با کمترین دردسر و پرداخت کمترین هزینه ، تغییرات بسیار زیادی را در خانه ایجاد کنیم . این کار باعث میشود حتی فضاهایی که قبلا هیچ استفاده ای نداشتند مورد استفاده قرار بگیرند و به زیبایی و جذابیت خانه بیافزاید .

قبل از تغییر دادن دکوراسیون باید نکاتی را بدانید و با آگاهی کامل دست به تغییر خانه بزنید ، در غیر این صورت در انتهای کار فضایی غیر قابل باور و آشفته رو به رو خواهید شد .

فاکتور هایی برای تغییر دکوراسیون

در این قسمت قصد داریم به چند فاکتور مهم برای تغییر دکوراسیون بپردازیم با ما همراه باشید.

نقش مبل در دکوراسیون :

از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده خانه و همچنین تاثیر گذار ترین فاکتور در دکوراسیون داخلی منزل مبلمان است . این مبلمان تنها شامل مبل نمیشود و انواع میز ناهارخوری ، میز بار ، صندلی و . . . شامل مبلمان میشود .

در اینکه مبلمان را چگونه بر گزینیم باید بدانید که رنگی که در مبلمان به کار میرود ۳۰ درصد از محیط داخلی را اشغال میکند و باید با توجه به هارمونی رنگ در خانه تان انتخاب شود . نکته مهم دیگر سبک مبلمانی است که انتخاب میکنیم . سبک آن باید با اجزای دیگر خانه همچون طرح دیوار و کف و وسایل خانه هماهنگ باشد .

decorator living - دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

قاب و زیبایی آن در دکوراسیون :

این را بدانید که قراردادن تابلو در منزل باعث میشود که خانه روحی تازه به خود بگیرد . همچنین اگر به درستی از این تابلو ها استفاده شود باعث افزایش صمیمیت در بین اعضای خانواده میشود . این تابلو ها میتواند تابلو هایی از عکس خانواده ، هنری ، عکاسی ، خوش نویسی و حتی تابلو فرش باشد .

روشنایی و فضایی رویایی :

از مهم ترین فاکتور ها برای داشتن خانه ای مدرن و دکور شده وضعیت روشنایی خانه است . شاخه های نوری باید به طور هماهنگ و درست به کار بروند . شاخه نوری شامل لوستر و حتی نور طبیعی باشد . برای این کار نکاتی هست که باید بدانید :

* نحوه قرار گیری شاخه های نوری با یکدیگر و در جای مناسب

* میزان نوری که از آن ها استفاده و شدت آن

* تناسب داشتن شاخه های نوری با فضای خانه و اجزای آن

* رنگ نور به کار رفته شده در خانه

از نکاتی که میتوان از تلفیق نور ها استفاده کرد داشتن جاهایی با نور خوب و جاهایی با نور کمتر است که جلوه ای بسیار خاص به خانه میدهد . البته باید بدانید که نباید در جایی بیش از اندازه از نور استفاده کرد و یا اینکه جایی بسیار تاریک شود .

download 2 - دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

تقسیم بندی یا پارتیشن بندی محیط خانه :

این کار بیشتر در خانه هایی با متراژ بالا کاربرد دارد و برای پر کردن جاهای خالی خانه بسیار مناسب است . دو نوع دارد که شامل محرک و ثابت بوده .

 کاربرد پارتیش بندی در خانه چیست؟

* جدا کردن فضای آشپزخانه از فضای ناهار خوری

* جدا کردن فضای راهرو و اتاق ها از هال یا پذیرایی

* جدا کردن ورودی از فضای هال یا پذیرایی

رنگ و دیوار ها :

در هنگام ورود به خانه ای اولین چیزی که مارا میتواند به خود مشغول کند قضیه رنگ میباشد . انتخاب رنگ مناسب خانه و دیوار ها بسیار مهم بوده و باید با نهایت دقت و سلیقه انتخاب شود .

استفاده از کفپوش :

از دلایل بسیار ساده اش بگوییم که بیشتر اوقات در تماس با کف زمین هستیم و باید به زیبایی آن نیز برسیم . اگر شما شخصیتی گرم و مهمان نوازانه دارید بهتر است از پارکت استفاده کنید و اگر رسمی تر خواهید بود بهتر است از سرامیک و سنگ در کف استفاده کنید .

گل هایی که حس طراوت و شادی میدهند :

استفاده کردن از گل ها بسیار در روحیه شما مفید خواهد بود و میتواند باعث شادمانی شما شود . این را بدانید که حتی گل ها هم باید با هر سبکی که دارید خریداری شوند .

اکنون میخواهیم شما را با انواع دکوراسیون داخلی منزل آشنا کنیم :

بررسی و شناخت انواع دکوراسیون داخلی منزل

در این قسمت قصد داریم به شناخت و بررسی انواع دکوراسیون داخلی منزل بپردازیم.

سبک مدرن :

سبکی است که وقتی آن را میشنویم جایی بی روح و خشک به ذهنمان می آید که بیشتر از شیشه و فلز و سنگ در طراحی آن استفاده میشود . در هر دوره ای طرح های مدرن متفاوت میشود .

سبک صنعتی :

بعد از انقلاب صنعتی و در درون کشور هایی که امروزه پیشرفته اند ایجاد شد . این سبک در قدیم برای کارخانه ها و مراکز صنعتی وجود داشت ولی امروزه در خانه ها نیز وجود دارد . جلوه ی این طرح با رنگ های تیره بوده و از شیشه و چوب و فلز بیشتر در این سبک استفاده میشود .

سبک مینیمال :

این سبک مثال ساده زیستی میباشد و از اسمش مشخص است که به کمترین چیز هایی قانع است . این سبک تا حدی سنتی گرا و کاملا به دور از اشراف گرایی و تجمل میباشد .

سبک سنتی :

این سبک به کشوری که در آن زندگی میکنید بر میگردد . در ایران ما دو نوع سبک داریم که یکی برای قبل از اسلام و دیگری بعد از اسلام است . از سبک های شاخص سبک بوهمیان است که به منطقه ای در شمال آفریقا و همچنین جنوب غربی آسیا تعلق دارد .

سبک انتقالی :

این سبک سبکی تلفیقی بوده و در نگاه اول بین مدرن و سنتی دچار تردید میشوید . از مزیت هایی که این سبک دارد ترکیب و ادغام لوازم و ایجاد تعادلی بین آن ها است ، مثلا مبلمان سنتی در کنار عناصری مدرن .

سبک فرانسوی :

در اولین سفر پادشاه های دوره قاجار به اروپا این سبک رواج یافت و همچنان نیز رواج دارد . این سبک ویژگی هایی همچون :

* دیوار شلوغ

* اکسسوری های بسیار قیمتی

* تابلو های زرق و برق دار

* مبلمانی که خراطی شده باشند

سبک روستیک :

این طرح ادغام روستایی و سنتی بوده و الهام گرفته از طبیعت میباشد . در این سبک دیوار ها طرحی سفید داشته و از چرم و پوست حیوانات و چوب بسیار استفاده میشود .

سبک ساحلی :

از اسمش مشخص است که از شهر های کنار ساحل الهام گرفته و این طرح بسیار پر طرفدار است . رنگ هایی که در این سبک بسیار استفاده میشود سفید و ابی و سبز است و داشتن گل در این سبک بسیار مهم و ویژه است .

سبک آرت دکو :
این سبک دارای خصوصیات تجمل گرایانه است که در آن اثار هنری بسیار یافت میشود . تابلو هایی که در این سبک استفاده میشود بسیار بسیار گرانقیمت است . در این سبک از رنگ های تیره و دیواری شلوغ استفاده میشود .

سبک مدیترانه ای :

این سبک علاوه بر سبک ساحلی در ویلا ها بسیار به چشم میخورد . در این مدل سبک از وسایل لاکچری و لوکسی استفاده میشود . رنگ هایی که این سبک دارد میتوان به قرمز و قهوه ای اشاره کرد و در این طرح باید از گیاهان و گل ها استفاده کرد .

سخن پایانی

در این مطلب ما شما را با انواع دکوراسیون داخلی منزل آشنا کردیم و فاکتور هایی برای تغییر دکوراسیون را برای شما گردآوری کرده ایم . در انتخاب سبک دکوراسیون داخلی عجله نکنید و با آگاهی کامل به سراغ آن بروید . امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید و همچنین کاربردی بوده باشد. از همراهی شما با سایت لوکس دکور بی نهایت سپاسگذاریم.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *