پوشش های کف

بهترین ایده های فرش اتاق خواب

فرش اتاق خواب نیز مانند دیگر وسایل اتاق بسیار مهم است زیرا مانند پرده جان تازه ای به اتاق خواب می دهد. اتاق خواب هرچقدر زیبا باشد اما نمی توانیم از فرش آن صرفه نظر کنیم با وجود فرش اتاق مرتبی خواهیم داشت. در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم فرش مناسب اتاق شما چه چیزی هست.

در پایان این مقاله شما خواهید آموخت برای داشتن یک فرش باید چه نکات اساسی را رعایت کنید.

چگونه یک فرش مناسب اتاق خواب پیدا کنیم؟

سوالی که برای ما پیش می آید این است، چه نوع فرشی را برای اتاق خواب انتخاب کنیم آیا فرش اتاق خواب ویژگی خاصی دارد؟ در قدم اول باید به متراژا تاق خود توجه کنید سپس جایگاه تخت خود را انتخاب کنید فضای که باقی می ماند جای است که باید فرش خود را بندازین. توجه کنید مکانی که انتخاب می کنید جوری باشد که بتوانید در هنگام نشستن از فضای ان لذت ببرید.

نکات طلایی برای اندازه فرش مناسب

یکی از اشتباهاتی که در خرید فرش اتاق خواب می کنیم، خرید فرش با ابعاد بسیار کوچک برای یک فضای بزرگ است. خرید فرش کوچک برای متراژهای بزرگ باعث می شود آن فرش اصلا دیده نشود همچنین کارای زیادی نخواهد داشت. این داستان به طور عکس نیز اتفاق می افتد بدین صورت که فرشی انتخاب می کنیم که سرتاسر اتاق ما را می پوشاند. اصلا نیازی نیست شما فرشی تهیه کنید که کل اتاق پوشیده باشد. بنابرین نکات کلیدی زیرا بیاد داشته باشید:

در یک اتاق خواب فرش ها نباید به گوشه ها چسبیده باشند. حداقل فاصله ای که میذتوانیم به آن بدهیم حدود ۱۲ سانتیمتر در اتاق های بزرگ و حدود ۲۰ سانتی متر در اتاق های کوچک است.

فرش نباید با لبه ها کمد،تخت، میز آرایش مماس باشد.

اگر اتاق خواب کوچکی دارید، به این مورد فکر نکنید که باید فرش کوچکی پهن کنید برای شما نکات بسیار خوبی داریم.

نحوه پهن کرد فرش

اگر شما می خواهید فرش در زیر تخت باشد، این بخش را از ندهید.

۲ راه بیشتر وجود ندارد:

یا باید کل فرش را در زیر تخت بگذاریم و یا دوسوم پایینی آن بر روی فرش باشد، از بالا نیز با میز های اصلی پر می کنیم.

زمانی که فرش را کامل زیر تخت می گذارید، باید دقت کنید قانون مماس نبود فرش با دیواره ها را رعایت کنید.

در این حالت فاصلع لبه فرش با سایر قسمت های مبل تغییری نمی کند، اما توصیه ای که ما به شما داریم این است نسبت به حالت قبل کمی لبه ها را به کمد نزدیک تر کنید. و قسمت بالایی فرش با پاتختی ها فاصله داشته باشد. مزیت بسیار خوبی این حالت دارد آن عدم لغزش و سایدگی است.

بعضی افراد چند فرش برای دکوراسیون اتاق خواب خود دارند، نگران نباشید یک راه بسیار خوبی برای چند فرشی های داریم.

زمانی که تخت دونفره در وسط اتاق قرار می گیرد، دو فضای خالی داریم یکی سمت راست و یکی سمت چپ تخت، این دوسمت مکان کاملا مناسب برای انداخت دو فرش است و این را بیاد داشته باشید این قالیچه ها نیابد کل فضا را بپوشاند و قانون های که در بالا به آن اشاره کردیم را حتما رعایت کنید. از این شیوه برای کف پوش های چوبی و سرامیک و سنگ های گران بها استفاده می شود.

از نظر رنگ به طور معمول رنگ اتاق خواب از سقف به پایین تیره تر می شود. بنابراین رنگ فرش اتاق خواب باید از سایر وسایل تیره تر باشد.

عوامل تاثیر گذار در خرید فرش اتاق خواب

این مهم نیست برای چه اتاق خوابی فرش می خرید، باید یکسری ویژگی های مشخص را رعایت کنید.

صدای فرش

در ایتدا باید به جنس کف توجه داشته باشید، که با راه رفتن بر روی آن چه صدایی ایجاد می شود. اگر در آپارتمان زندگی می کنید بهتر است فرشی را انتخاب کنید که صدای قدم زدن را بگیرید.

تمیز کردن فرش

جنس فرش باید به گونه ای باشد که بشود به راحتی تمیز کرد. استفاده از فرش های که دارای پرز زیاد و خز دار هستند اصلا مناسب نیست. اگر در اتاق خود تخت نداریم و روی زمین می خوابید پیشنهاد ما فرش از جنس آکریلیک هیت ست است. این فرش ها فاقد پرز دهی هستند و لباس هایتان کثیف نمی شود.

لطافت فرش اتاق خواب

اگر به لطافت فرش اهمیت می دهید باید لطیف ترین فرش موجود در بازار را بخرید.

از این گفته بد برداشت نکنید! منظور این است فرش های لطیف زیادی با طرح ها و نقش های مختلف برای اتاق خواب وجود دارد.

گرمای محیط

در فصل های سرد سال کف زمین سرد می باشد. این امر سبب بروز ناراحتی در هنگام راه رفتن می باشد. شما می توانید از فرش های استفاده کنید که گرمای مناسب را داشته باشد. لذت خوابیدن در یک جای گرم را نمی توانید با هیچ چیز مقایسه کنید.

در این محتوا بهترین و کلیدی ترین نکات را خدمت شما  گفتیم. با بکارگیری این نکات می توانید بهترین فرش اتاق خواب را برای خود تهیه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید