کاغذ دیواری

نکات مهم در شستن کاغذ دیواری قابل شست و شو

در چند ساله گذشته کاغذ دیواری جایگزین رنگ شده است. کاغذ دیواری انتخاب بسیاری از افراد برای زیبا سازی خانه هایشان است.کاغذ دیواری های با رنگ ها و طرح های مختلف در بازار مشاهده خواهید کرد. هنگامی که بخواهید خانه را تمیز کنید محال است از کاغذ دیواری غافل شوید، زیرا دیوار های خانه جز جاهای خواهد بود که در معرض دید همه قرار می گیرد. حال ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم بهترین راه برای شستن کاغذ دیواری قابل شست و شو را به شما بگویم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بهترین راه ها برای شستن کاغذ دیواری قابل شست وشو چیست؟

جنس بیشتر کاغذ های موجود در بازار از نوع شست و شو است. به این صورت که اگر بخواهید لکه ای را از روی کاغذ دیواری از بین ببرین صدمه ای به کاغذ دیواری وارد نخواهد کرد. یکسری از افراد به دنبال بهترین راه برای شستن کاغذ دیواری قابل شست و شو است. ما در ادامه بهترین روش شستن کاغذ دیواری قابل شست و شو را می گوییم.

بهترین روش شستن کاغذ دیواری قابل شست وشو

برای تمیز کردن کاغذ دیواری، ابتدا مقدار کمی مایع ظرف شویی را تقریبا ۲ قاشق غذا خوری با آب گرم ولرم مخلوط کنید، و درون سطل بریزد. به هیچ عنوان از مایع های ظرف شویی رنگی استفاده نکنید، زیرا امکان این وجود دارد رنگ مایع ظرف شویی روی کاغذ بماند.

بیش از انداره از مایع ظرف شویی استفاده نکنید.

هنگامی که از مایع ظرف شویی استفاده می کنید، امکان دارد مقداری کمی از این مایع به کاغذ دیواری شما آسیب جدی وارد کنید

کاغذ دیواری را بشوید و آن را بلافاصله خشک کنید

حتما برای شست و شوی کاغذ دیواری یک سطل با یک دستمال کاغذی کنار خود داشته باشید. هرقسمت را با آب  بدون کف تمیز کنید و با دستمال خشک کنید. بیش از اندازه از آب استفاده نکنید، سپس آن را با یک حوله تمیز کنید تا آب جذب کاغذ دیواری نشود.

خاک و غبار روی کاغذ دیواری را بگیرید.

در این بخش از بهترین راه ها برای شستن کاغذ دیواری قابل شست و شو به  خاک روی کاغذ دیواری می پردازیم.

 استفاده از جارو برقی

بهترین راه برای از بین بردن خاک روی کاغذ دیواری استفاده از جارو برقی است. فقط دقت کنید بیش از اندازه جاروبرقی را بر روی کاغذ دیواری نگه ندارید زیرا باعث می شود چسب کاغذ دیواری از بین برود.

تی بکشید

می توانید به وسیله تی  خاک و غبار جارو برقی را از بین ببرید. بدین صورت که قبل از شست وشوی کاغذ دیواری تی را از سمت چپ به راست کشید و خاک روی کاغذ دیواری را پاک کنید. به وسیله تی می توانید گوشه های کاغذ دیواری را نیز تمیز کنید.

کشیدن پارچه

بعد از کشید طی یک پارچه نم دار بردارید و بر روی دیوار بکشید اگر پارچه کثیف شد، پارچه را سریعا عوض کنید.

روش های شستن کاغذ دیواری قابل شست و شو

برای از بین بردن لکه شمع بر روی کاغذ دیواری می توایند آن را با وسیله ای که نوک تیزی دارد مانند چاقو به آرامی برداشته، و سپس بامداد پاک کن اثرات به جا مانده را تمیز کنید.

برای از بین بردن لکه های مداد رنگی، از یک پارچه اغشته به مایع پاک کننده استفاده کنید، مشاهده خواهید کرد لک به راحتی پاک می شود. اگر لکه های مداد رنگ پر رنگ بود می توانید به وسیله یک مسواک و خمیر دندان ان را پاک کنید.

سعی کنید بر روی کاغذ های غیر قابل شست وشو لکه ای ایجاد نشود زیرا این  امکان وجود ندارد آن لکه به طور کامل از بین برود.

اگر به هنگام شستن کاغذ دیواری قابل شسته شو متوجه اثر انگشت شدید هیچ نگران نباشید، شما می توانید یک پاک کن ژله ای بردارید، و آن را به آرامی بر روی کاغذ کشیده و لکه اثر انگشت را از بین ببرید.

 از بین بردن لکه چربی

اولین کاری که باید انجام شود این است که یک حوله کاغذی بر روی لکه چربی قرار دهید. سپس یک اتو را بر روی حوله بگذارید تا چربی ها به حوله جذب شوند. اگر دست رسی به پودر تالک دارید، می تواند کمک زیادی به شما بکند. کمی از این پودر را به پارچه زده و بر روی لکه بمالید و ۱۰ دقیقه پودر را بر روی لکه نگهدارید، سپس با اسفنج و براش پودر را از روی لکه بردارید.

از بین بردن لکه ماژیک

برای از بین بردن لک ماژیک می توانید از یک وسیله ای که نوک تیزی دارد مانند سوهان و یا چاقو استفاده کنید. بدین صورت که ابتدا سطح روی ماژک را برداشته سپس کمی ضربه بزنید تا پودر موجود بر روی ماژیک بریزد. بعد از طی کردن این مراحل یک حوله کاغذی برداشته بر روی لکه قرار دهید و اتو را بر روی حوله بگذارید. یک دقیقه اتو را بر روی حوله بگذارید سپس خواهید دید لکه از بین می رود.

از بین بردن لکه غذا

اگر غذای باقی مانند بر روی لکه آن را برداشته و سپس با دستمال تمیز کنید. اگر تمیز نشد با مسواکی اغشته از مایع ظرف شویی آن را از بین ببرید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید