پوشش های پنجره ای

آشنایی با انواع میله پرده و نکات مهم هنگام خرید

وقتی نوبت به کارهای پنجره می رسد، انتخاب و نصب انواع میله پرده یکی از موارد مهم و ضروری است. علاوه بر کمک از پرده ها، آنها نمای زیبایی به پنجره شما می بخشند. ترکیب ایده آل پرده ها و انواع میله پرده ظاهر کلی اتاق شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. با این وجود، میله های پرده ای فراوان در بازار ایران، انتخاب درست را دشوار و گیج کننده می کند. در اینجا یک راهنمای مفید برای انتخاب میله های پرده متناسب با پارچه های پرده های شما آورده ایم و بررسی کردیم که کدام میله برای کدام پرده مناسب است.

۶ نکته برای انتخاب بهترین مدل میله پرده

این نکات به شما کمک می کنید هم بهترین مدل میله را انتخاب و هم از بین انواع میله پرده، مناسب ترین را سفارش دهید:

نکات مهم در اندازه گیری میله

برای انتخاب اندازه مناسب میله پرده، پنجره های خود را به دقت اندازه بگیرید. برای اندازه گیری آن روش خاصی وجود ندارد و ما برای این کار به شما پیشنهاد می کنیم که با یک متر، به راحتی اندازه گیری را انجام دهید. اما در ادامه برای این اندازه گیری چند نکته را با هم بررسی می کنیم:

  • برای اندازه گیری هر پنجره از نوار فولادی یا فلزی به عرض یک چهارم اینچ استفاده کنید
  • حتی اگر به نظر می رسد همه آنها یک اندازه هستند باز هم اندازه گیری را انجام دهید.
  • در آخر کار برای ثبت اندازه ها، یک اینچ اضافی برای اندازه گیری های خود در نظر بگیرید.

در انواع میله پرده یک مدل را انتخاب کنید که تقریباً سه تا شش اینچ از قاب پنجره شما امتداد داشته باشد. میله های کشیده باعث بزرگتر نشان دادن پنجره های شما شده و فضای اتاق شما را با نور بیشتری پر می کند. اندازه میله ای که انتخاب می کنید به پنجره شما بستگی دارد.

توصیه می شود یک میله قابل تنظیم تهیه کنید تا پرده هایتان را از قاب پنجره، به همان اندازه که می خواهید، بازتر کنید.

هنگام انتخاب میله، وزن و مواد پرده را در نظر داشته باشید. میله های نازک برای پرده های سبک و سبک بسیار مناسب هستند، در حالی که میله های پرده ضخیم (حداقل یک اینچ ضخامت) برای پرده های عمیق سنگین ایده آل هستند.

نکات مهم در انتخاب مدل میله پرده

از آنجا که مدل میله پرده به سبک های مختلفی در بازار ایران و جهان ارائه می شوند، شما باید مواردی را انتخاب کنید که با دکوراسیون منزل یا مبلمان شما مطابقت داشته باشد. میله های استاندارد توسط صاحبان خانه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند زیرا تقریباً همه نوع پرده های معمولی را نگه می دارند و همین طور قیمت مناسب و کارایی لازم را دارد.

اگر می خواهید جلوه ای لایه ای زیبا از پرده ایجاد کنید، از میله های دوتایی یا ترکیبی برای دو پوششه کردن پرده ها، استفاده کنید.

آیا شما از پرده های ثابت استفاده می کنید و خیلی به نور خانه، اهمیت نمی دهید؟ پس میله های بسته بندی را انتخاب کنید. آنها به شکل U هستند و کاملاً دور پرده ها و پنجره ها را می پوشانند. اگر پرده های سبک دارید، سیم یا میله های کابل را انتخاب کنید. از آنجا که نازک و انعطاف پذیر هستند، می توانید پرده ها را به راحتی منحنی کنید.

میله های کششی برای پنجره های کوچک یا پنجره هایی که براکت یا میله های معمولی به درستی جا نمی شوند مناسب هستند. این انواع میله پرده ارزان قیمت هستند و می توانند با توجه به نیاز شما تنظیم شوند اما نمی توانند پرده های سنگین را نگهداری کنند.

نکات مهم انتخاب جنس میله پرده

یک میله پرده شیک ساخته شده از مواد با کیفیت بالا و با یک بخش انتهایی عالی، اتاق شما را زیبا می کند. اگر میله های پرده ای می خواهید که در هر اتاق، خوب به نظر برسد، مواردی را که از چوب و فلز ساخته شده انتخاب کنید. همیشه جنس میله ای متناسب با دکوراسیون اتاق و نیازهای پرده را انتخاب کنید.

به عنوان مثال، یک میله پرده چوبی برای اتاق با مبلمان چوبی بهترین انتخاب است. اگر اتاق شما دارای مبلمان سنگین یا شیشه ای است، میله های پرده برنجی براق معجزه می کنند.

میله های پرده ای چوبی به دلیل ظاهر طبیعی و توانایی دوام با حداقل نگهداری سال ها توسط بسیاری از صاحبان خانه انتخاب می شود. قبل از انتخاب رنگ میله پرده، تصمیم گیری نوع بخش پایانی یا گل میله، بسیار مهم است. علاوه بر چوب، میله های پرده دارای برنز، نیکل، فولاد و برنز هستند.

نکات مهم انتخاب رنگ میله پرده

میله های پرده در رنگ های استاندارد مانند سیاه، سفید، طلایی، برنز و نقره ای وجود دارند. اطمینان حاصل کنید که رنگ میله پرده انتخاب شده مکمل پرده، مبلمان و سایر عناصر تزئینی شما باشد. اینها شامل چراغ های سقفی، صندلی ها، کمدها و سر تخت ها هستند.

آیا اتاق شما بیشتر ترکیبی از رنگ های سفید است؟ یک میله پرده سفید به زیبایی با فضای داخلی ترکیب می شود. اگر اتاق شما مبلمان چوبی تیره دارد، به دنبال میله های پرده ای در سایه های تیره بروید. پارچه های تیره علاوه بر زیبایی در اتاق، جلوی نور را می گیرند. رنگ میله های ضد زنگ مسواک شده، وسایل روشنایی فلزی را تکمیل می کند. در حالی که میله های پرده ای برنجی، رنگ طلایی به اتاق شما می بخشند. اگر پرده های شما خاکستری روشن یا مایل به سفید است، یک میله فلزی نقره ای انتخاب کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید