پوشش های دیواری, کاغذ دیواری

6 ایده برای کاغذ دیواری مدرن

امروزه همه ما علاقه به استفاده از طرح های مدرن و ساده کاغذ دیواری داریم اما نمی دانیم که کدام ایده برای کاغذ دیواری مدرن می تواند جذابیت بیشتر داشته و کدام می تواند برای خانه ما شگفتی آفرین باشد. امسال، کاغذ دیواری همه چیز در مورد الگوهای جسورانه، رنگ های گرم، بافت سه بعدی و مواد الهام گرفته از طبیعت مانند پارچه های چمنزار، چوب پنبه، نی و کاغذ دیواری های حصیری اس ، با روندهای کلیدی از گلهای سنتی و گیاهان مختلف، گیاهان گرمسیری و هندسه های معاصر می باشند.

به علاوه، با تکنیک های چاپ جدید و پایان دادن به مرزها برای امکان های جدید، تصاویر پس زمینه کاملاً از کاغذ دور می شوند و باعث هیجان انگیزتر شدن کارها می شوند. دیگر زمان چاپ روی کاغذ گذشته است، شما هم اکنون می توانید چوب پنبه، پارچه های چمن و ابریشم را با تقریباً هر طرحی تزئین کنید.

در ادامه این مقاله چند الگو و مدل کاغذ دیواری مدرن را با هم بررسی می کنیم تا بتوانید در انتخاب خودف دقت بیشتری داشته و عملکرد بهتری داشته باشید.

ابتدا باید بدانید که در انتخاب کاغذ دیواری مدرن به چه نکاتی باید توجه کنید:

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری مدرن و ساده

اگر می خواهید جلوه خاصی را به اتاق ها و خانه خود منتقل کنید، بهتر است که نکات زیر را در نظر بگیرید:

۱) رنگ دکوراسیون داخلی: رنگ مهم ترین فاکتور در انتخاب شماست و تعیین کننده ایده برای کاغذ دیواری مدرن است. ابتدا بیایید وسایل خانه را با هم بررسی کنیم. بهتر است که این کار برای تک تک اتاق ها جداگانه، انجام دهید. مثلا برای اتاق خواب اگر سرویس خواب و کمدهای شما به رنگ سفید است، بهترین کاغذ دیواری برای شما، کاغذ دیواری مدرن و ساده با رنگ هایی که با رنگ سفید سازگاری بیشتری دارد.

البته در اینجا سلیقه افراد که در اتاق حضور پیدا می کنند نیز مهم است. مثلا برای اتاق خواب زن و شوهر با سرویس خواب سفید، بهترین رنگ و مدل کاغذ دیواری مدرن، رنگ های آبی روشن، سبز کم رنگ و … است. همانند طرح زیر که نشانگر یک اتاق خواب با رنگ کاغذ دیواری خاص است.

۲) طرح کاغذ دیواری مدرن: انتخاب طرح با وجود انبوهی از طرح های مختلف و خاص، کار بسیار دشواری است. اگر بتوانید سلیقه مناسبی را در این زمینه به خرج دهید، قطعا می توانید قهرمان دکوراسیون داخلی خود را انتخاب کاغذ دیواری خود، بدانید. در این بهتر است که ابتدا نوع اتاق را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال اگر کاغذ دیواری مدرن و ساده را برای اتاق پذیرایی می خواهید، بهترین انتخاب برای شما طرح های خاص و البته گران قیمت است. بهتر که یک توصیه به شما بکنم. اگر می خواهید برای کاغذ دیواری اتاق های خانه هزینه کنید، بهتر است برای اتاق پذیرایی، مبلغ بیشتری را کنار بگذارید.

در مجموع برای انتخاب طرح کاغذ دیواری مدرن ابتدا به موضوع مورد استفاده آن اتاث توجه کنید، سپس بودجه و در آخر طرح خاص مورد پسند خود.

۳) کاغذ دیواری متناسب با دکوراسیون داخلی: زمانی که طرح مورد نظر خود را با توجه به موارد بالا، انتخاب کردید، حال باید به دکور اتاق ها توجه کنید. ایده های خاصی برای انتخاب کاغذ دیواری برای تک تک اتاق ها وجود دارد به همین منظور ما این ایده ها تک تک برای شما لیست کرده ایم:

ایده برای کاغذ دیواری مدرن اتاق خواب: بهتر است دیوار هدف شما برای سفارش کاغذ دیواری، دیواری باشد که تخت خواب به آن می چسبد، مخصوصا برای اتاق خواب زن و شوهر. شما ایده های زیادی برای انتخاب کاغذ دیواری مدرن برای اتاق خواب دارید.

مثلا دیوار هدف را می توانید با یک کاغذ دیواری خاص پر کرده و دور آن را قاب بگیرید یا اینکه به جای انتخاب کاغذ دیواری مدرن، به پوستر دیواری با تصویری خاص از مجلس عروسی خود، بیاندیشید.

ایده برای کاغذ دیواری مدرن اتاق خواب کودکان: کاغذ دیواری مدرن و ساده برای این مورد کاربرد ندارد. ما پیشنهاد می کنیم که برای اتاق خواب کودکان از کاغذ دیواری های طرح دار بچگانه استفاده کنید. البته بهتر است که برای اتاق خواب کودکان نیز یک دیوار هدف داشته باشید و بقیه دیوارها را الهام گرفته از این کاغذ دیواری، با رنگ پس زمینه کم رنگ و روشن انتخاب کنید.

ایده برای کاغذ دیواری مدرن اتاق پذیرایی: در این مکان نیز دیوار هدف می تواند جذابیت داشته باشد، اما در تالارهای پذیرایی هیچگاه به این صورت نبوده است. هنوز هم ایده کاغذ دیواری مدرن درون قاب، می تواند جذابین زیادی داشته باشد. قاب های به دیوار چسبیده دیگر معنای برای دکوراسیون داخلی ندارد.

اکنون بهتر است که یک طرح خاص را از میان انبوهی از انواع مدل کاغذ دیواری مدرن انتخاب کنید و دور آن را با حاشیه های منبت کاری شده خلوت، پر کنید.

ایده های ناب برای انتخاب کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری های ملیله کاری شده: برخی از کاغذ دیواری های خاص از طرح های ملیله الهام گرفته شده و روی کاغذ پارچه ای و گچی زیبایی ساخته شده است که از لطافت و قدمت خاصی برخوردار است و آثار الهام بخشی برای خانه شما ایجاد می کنند.

طرح های پانوراما: پانوراماهای منظره به سبک نقاشی دیواری نیز می تواند جذابیت خاصی را به دکوراسیون داخلی شما بدهد. این ایده برای کاغذ دیواری مدرن همچنان روند رو رشدی را در سفارشات خود برای سال ۲۰۲۰ داشته است، با پانوراماهای منظره ای، صحنه ها و نقاشی های دیواری، دیوارهای شما را در مرکز صحنه قرار می دهند و تصویری فوق العاده برای دیوارهای شما ارائه می دهند.

استفاده از کاغذ دیواری ها ساخته شده با مواد طبیعی: در گذشته نهایت خلاقیت طراحان کاغذ دیواری، برجستگی طرح های گل روی کاغذ دیواری ها بود. اما اکنون با ورود کاغذ دیواری های مدرن، شرایط فرق کرده است. جای تعجب نیست که شما با لمس دیوارها با جنس ابریشم، چمن، حصیر و … حس بهتری داشته باشید. به همین منظور با استفاده از این نوع کاغذ دیواری ها می تواند، جلوه بهتری را به اتاق های شما، انتقال دهد.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید