کاغذ دیواری

کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل

کاغذ دیواری یکی از مهم ترین چیزها در دکوراسیون منزل است که نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون دارد. این محصول کاربردهای زیادی دارد و باید آن را براساس رنگ و طرح دکوراسیون خود انتخاب نمایید تا منزلتان زیبایی بیش از اندازه ای داشته باشد. در هنگام خرید باید دقت کنید که کاغذ دیواری را برای چه فضایی می خواهید نصب کنید. در این مطلب می خواهیم شما را با کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

انواع کاغذ دیواری و کاربرد آن

کاغذ دیواری ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها دارای کاربردهای فراوانی می باشند که در این مطلب می خواهیم کاربرد کاغذ دیواری ها را برای شما بیان کنیم.

کاغذ دیواری اتاق خواب

انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب بستگی به سلیقه و روحیات افراد دارد اما بهتر است برای اتاق خواب از رنگ هایی استفاده کنید که آرامبخش باشند و استرس را کاهش دهند. همچنین توصیه می شود که از کاغذ دیواری هایی که طرح های شلوغی دارند و به صورت رنگ های یک دست و همچنین دارای طرح های راه راه و ساده می باشند، استفاده نمایید. باید در هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب برخی از نکات مانند اتاق خواب دخترانه یا اتاق خواب پسرانه یا اتاق خواب برای عروس و داماد و … را در نظر بگیرید تا بتوانید مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری که برای اتاق کودک انتخاب می کنید نقش مهمی در روحیات کودک دارد به همین دلیل توصیه می شود از طرح های زیبا و کودکانه و مناسب استفاده کنید زیرا که این کار موجب می شود تا خلاقیت کودکان افزایش پیدا کند. شما می توانید برای انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب کودک از طرح های کارتونی استفاده نمایید زیرا که کودکان شخصیت های کارتونی را بیشتر از هر چیزی دوست دارند و اگر اتاق خواب آن ها از طرح های کارتونی باشد رضایت بیشتری خواهند داشت.

کاغذ دیواری اتاق نشیمن

یکی از پر رفت و آمد ترین مکان در منزل همان اتاق نشیمن است به همین دلیل توصیه می شود که در هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید کاغذ دیواری انتخاب کنید که بتوان با استفاده از نصب آن ها محیطی  گرم و صمیمی ایجاد کرد. همچنین برای ایجاد چنین فضایی بهتر است که مبلمان را روبروی هم قرار داد.

کاغذ دیواری سالن پذیرایی

یکی از مهم ترین قسمت های یک خانه، همان سالن پذیرایی است که انتخاب کاغذ دیواری نیز اهمیت زیادی دارد زیرا که نوع کاغذ دیواری که برای این قسمت انتخاب می شود سلیقه صاحب خانه را نشان می دهد. بهتر است در هنگام انتخاب کاغذ دیواری، نوع پارکت و کف منزل را در نظر بگیرید تا کاغذ دیواری که انتخاب می کنید با آن ها سازگار باشند. به طور کلی بهتر است برای سالن پذیرایی از کاغذ دیواری های برجسته گلدار با رنگ روشن و ملایم استفاده کنید زیرا که شادی و صمیمیت ایجاد می کنند. همچنین باید علاوه بر کف منزل، مبلمان و طرح پارچه آن ها را نیز در نظر بگیرید. اگر مبلمان منزل شما ساده است بهتر است از کاغذ دیواری های گلدار استفاده کنید. توصیه می شود که رنگی که برای کاغذ دیواری انتخاب می کنید با رنگ وسایل دکوراسیون منزل هماهنگ باشد زیرا اگر هماهنگ نباشد موجب ایجاد هرج و مرج و بی نظمی در منزل می شود.

کاغذ دیواری پشت میز تلویزیون

امروزه برخی از کاغذ دیواری های سه بعدی یا طرح های آجر و … وجود دارند که مناسب پشت میز تلویزیون می باشند و نصب آن ها پشت تی وی باعث می شود تا دکوراسیون منزل چند برابر زیباتر دیده شود.

کاغذ دیواری برای آشپزخانه

مرکز اصلی خانه همان آشپزخانه می باشد که استفاده از رنگ های شاد و زیبا در روحیات افراد تاثیر زیادی دارد و اگر رنگ مناسبی برای آشپزخانه استفاده نشود ممکن است کسل کننده باشد. توصیه می شود برای آشپزخانه از کاغذ دیواری هایی به رنگ سبز و یا آبی استفاده کنید و اگر دیوارهای خالی در برخی از فضای آشپزخانه وجود داشته باشد استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار توصیه می شود. همچنین شما می توانید برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای آشپزخانه از رنگ های نارنجی، قرمز مایل به زرد استفاده کنید.

کاغذ دیواری ضد زلزله

امروزه یکی از کاغذ دیواری هایی که برای پوشش دیوارها استفاده می شود کاغذ دیواری های ضد زلزله می باشد که در هنگام زلزله هیچ گونه آسیبی به دیوارها وارد نمی شود. معمولا رشته هایی در بین این دیوارها استفاده شده است که بسیار نازک و از جنس شیشه هستند و به دلیل اینکه این رشته ها به هم بافته شده اند سبب می شوند تا در هنگام زلزله انرژی در جهت های مختلفی پخش شود و به یک قسمت دیوار فشار وارد نمی شود اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که تنها کاغذ دیواری در فشارهای زیاد تاثیر ندارد و باید از چسب های قوی برای این نوع کاغذ دیوارها استفاده کنید تا در فشارهای زیاد کاغذ از روی دیوار جدا نشود و موجب ریزش دیوار نشود.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید